Night Goblins

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Night Goblins

Post autor: Kołata »

Witam!

Zastanawiam się w jakiej opcji najlepiej wystawiać nocniki.

Opcja "bieda" - 67 pts.
21 Goblinów z muzykiem

Po prostu robią za tłum i to wszystko. Zamiast nich można mieć fasta, 10 łuczników, rydwan dla maga albo dopakowanie pozostałych oddziałów. Osobiście uważam, że opcja ta była niezła w 6 edycji, gdy gobosy były po 2 pts. Teraz raczej nieopłacalna.

Opcja "standard 1" - 112 pts
25 Goblinów, muzyk, sztandar, 1 fanatyk

Opcja chyba najczęściej spotykana. Standardowy, dość niedrogi klocek z bonusem w postaci fanola. Całkiem niezły oddział jak na swoją cenę. Choć nie jest to jakaś super rewelacja. Najczęściej decyduję się właśnie na "standard 1".

Opcja "standard 2" - 122 pts
25 Goblinów, muzyk, sztandar, siatki

Opcja popularna na śląsku. Fanatyka zastępujemy sieciami. Sieci znacząco poprawiają zdolności bojowe nocników, a raczej ich przeżywalność. IMO dobra opcja w ofensie.

Opcja "lux" - 162+ pts
30 Goblinów, muzyk, sztandar, sieci, 1 fanatyk (lub więcej)

To jest już naprawdę przyzwoity oddział. Dużo zielonego z wszelkimi bonusami. Problem jest jednak prosty. Drogo to wychodzi! W końcu to gobliny... A płacimy tyle co za 25 Orków. Mam mieszane uczucia co do tego oddziału. Wziąłbym ich może do ofensu. W defensie to chyba strata punktów.

Opcja "jajko niespodzianka"

Standardowy oddział, tyle że naszpikowany fanolami. Drogi. Dobry tylko na armie takie jak bretonnia lub na turnieje z tajnymi rozpami.

Opcja "stikkas"

Wersje "bieda" lub "standard 1" przerabiamy na łuczników. Nie ponosimy żadnych kosztów. Tracimy uniwersalne 5+ sejwa w CC. Zyskujemy nieuniwersalne, ale za to mocne ponad 20 strzałów w large targety. Świetna sprawa na giganty oraz nieopancerzone latające potwory takie jak mantikora, gryf czy winged nightmare. Wbicie 2-3 ran na takim stworku powoduje, że nasz klocek już się zwraca!
Warto brać gdy:
-wystawiamy opcję "bieda"
-wystawiamy opcję "standard 1" w rozpie defensywnej
-gramy na przeciwnika, który zawsze wystawia coś z tych miłych celów które wymieniłem :D
Biorę ich teraz na testy :)

Oczywiście występują małe odchyły od tych wersji które wymieniłem. Ale jeśli ma ktoś jeszcze jakiś ciekawy pomysł, to chętnie się dowiem :)
Zapraszam do dyskusji. Co wystawiacie? Co się sprawdza? etc.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Na slasku popularniejsza jest opcja standard 2 z 30 gobasami z tego co zauwazylem ; )

Swoja droga ladnie to zabrzmialo. To nikt poza naszym wojewodztwem tak nie wystawia?! : P

Ja klockow NG nie preferuje praktycznie wcale w chwili obecnej.. Znacznie wiecej daje mi wystawienie 5 fastow, ktore mam pewnosc ze niezaleznie czy spanikuja, czy zostana wystrzelane, czy z flee przebiegna po moich oddzialach - nie spanikuja nikogo

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

po testach , stwierdzam , że opcja z siatkami mimo iż jest niezła w teorii
to działa raczej słabo...

a po ostatnich gierkach gdzie fanatycy mi zabili pół regimentu orków i żadnej figurki wroga stwiedzam, że moje 3 odziały NG lądują na półeczce ewentualnie jako slave'i u brata...

Awatar użytkownika
5zyCh4
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Ożarów Maz.

Post autor: 5zyCh4 »

Hm.

Ja wystawiam przeważnie opcje "lux". Gram ofensywnie, lecz nie zawsze starcza punktów na fanatyka. Ogółem +.
.

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

ja wystawiam 2 oddzialy
25 z muzykiem i fanatykiem (czasem z dwoma)
30 z muzykiem, sztandarem, fanatykiem i sieciami, jak brakuje na cos pkt to z tego oddzialu zdjemuje 1-2 gobbosow

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Ja wystawiam po 25 z muzykiem i sieciami.
Ijedna 30 z FCG i sieciami ( chodzi w nich BOBSB z spirit totemem)

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Ja ostatnio widuje 30stki z fanatykiem, bądź kilkoma nawet i sieciami. Osobiście nielubie gobasów, więc nieużywam, jedyne u mnie w armii to będą fasty. Jakbym miał wystawiać, bo bym ich wystawiał właśnie w opcji "lux", ale bez sztandaru, bo się za częstko odbijają. :wink:
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

a mówimy tu o nocnych. A zwyczajne?

Tłum z sv na 4+
takie 25 z bossem i muzykiem do kuszenia i powstrzymywania

ale raczej zwolennikiem typu biedy nocnych albo 25 z dwoma fanatykami bez sieci z muzykiem i bossem
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

za 2 pkt wiecej od zwyklego z tarcza masz orkasa z tarcza - ws wyzszy, t wyzszy, ld wyzszy, sila wyzsza.
opyla sie?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Nie. Zatem Orki. A Giobliny jako poświęcalne mięsko.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Ja jestem zwolennikiem opcji "bieda+", czyli 25 z muzykiem. Nie mogę się przemóc i zapłacić za oddział goblinów więcej niż 100 punktów, bo oni i tak zawsze giną nic wcześniej nie robiąc.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Ja jestem zwolennikiem opcji "bieda+", czyli 25 z muzykiem. Nie mogę się przemóc i zapłacić za oddział goblinów więcej niż 100 punktów, bo oni i tak zawsze giną nic wcześniej nie robiąc.
Dlatego najlepiej niedawać im sztandaru :wink: .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

ja zazwyczaj biore 25 nockow z muzykiem i fanolem(tudziez dwoma) jako bodyguardow(goblin bodyguard :twisted: ) jakiegos fajnego klocka. zawsze troche odstraszaja wroga od zbytniego zblizania sie do mojego klocka z magiem dajmy na to.

a siatki sa do dupy.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ja uzywam opcje standard 2
24-25sztuk
akurat ja im sztandar daje...zykle maja Ld giena,bsb...zlamac sie az tak latwo nie daja jak siateczke zarzuca....

opcja tylko siatki to nieporozumienie-nie widze zastosowania...
a w fanatykow nie wierze...moze w opcji z great szamanem orczym zeby wykorzystac "GPS" przy popychaczce...

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Ja, jako, że moje rozpiski Orka nie widziały, wystawiam na 2-2,5k 5 oddziałów nocników.:
-3 oddziały w opcji "Extravaganza", czyli 30 n. gobbo, muzyk, szmatka, siatka, 2 fanoli, razem 187 punktów
-2 oddziały w opcji "Jajko niespodzianka", czyli 20 n. gobbo z ukami i 3 fanolami, razem 135 pkt

Działa to raczej odstraszająco, niz bijąco, ale co tam, w ciągu 10 bitew zaszarżowane zostały te oddziały chyba z 5 razy :)

blady da'Rasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: blady da'Rasta »

ja chwilowo stawiam na opcje "bieda" - w rozpie defensywnej; troche testowalem opcje 30+std+muz+sieci jak oddzial czarnucha na dziku,ale ze koncepcja sie zmienila to i ta opcja chwilowo w odstawce;
opcja bieda nie jest zla - chodzace +4 do CR, tansze od fasta, fajna opcja do wsparcia combatu w ktorym utknal gigant

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

A ja 25 lub 30 z muzykiem, sztandarem , czasami bossem jak są punkty. Czasem fanatyka. Siatki muszę przetestować. i tyle :)

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Ja wystawiam 30 NG z muzykiem, sztadarem, siatkami i 2 fanolami i musze powiedziec ze maja lepsza przezywalnosc niz orki :) kosztuaj co prawda troche wiecej niz 25 orasow ale trudniej im panike zasiac i przeciwnik przewaznie lekcewazy oddzial nocnikow i nowi fanatycy sa swietni

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

nowi fanatycy sa swietni
W zasadzie tacy sami jak starzy, bo na piechocie i tak raczej takie same straty robią (no jak walniesz z -3AS to piechota raczej niebedzie mieć :) ).
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

21 Nocników z 2 Fanolami i Muzykiem

teraz chce przetestowac sieciaży
Ostatnio zmieniony 27 gru 2006, o 09:18 przez Inferno, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ