Grail Knights

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Grail Knights

Post autor: Temple Guard »

Czy ja dobrze myślę, że oddział 12 GK ma dzięki formacji lancy 9 walczących w 1. rundzie walki wręcz, przez co wypłaca 18 :!: ataków z WS5 i S6? Kto to może wytrzymać? Chyba tylko oddziały unbreakable i stubborn, ale z ogromnymi stratami.
Piszcie wszystko o GK, czy i jak ich używacie, w jakiej liczbie i z jakimi sztandarami, ciekaw też jestem opowieści o ich spektakularnych wyczynach i wpadkach pod Waszą komendą.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Kiedyś taki czołg przejechał po moich DE... ogólnie nie pamiętam co dokładnie oddział miał ... ale wyszło -22CR...

Było to lata temu .. ale do tej pory jest z uśmiechem wspominane przez wszystkich klubowiczów :]

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Wiem, że maksymalnie duży oddział 12 GK jest drogi, ale w szarży to niesamowita potęga. Nie wiem jak grają bretońscy gracze, ale chyba dawałbym im sztandar dający warda 4+ na strzelanie od S5 i większej (Banner of Defence). Zapomniałem dodać, że taki szarżujący oddział GK, jeśli dojedzie w komplecie, ma do tego pełny rank bonus i outnumber :) Formacja lancy to naprawdę przegięcie ;)
EDIT: No i konie dokładają swoje 9 ataków z S3, też mogą coś dołożyć do CR ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

GK - wiadomo najlepsza kawaleria w brecie, ale ich cena ciut odstrasza...
Banner od Defense to u nich mus. Długi czas w 6 ed grałem na oddziale 7+bsb + damsel -> w szarży wypłacoło 12 ataków s6 plus to co bije bsb i koniki.

Kroolik ostatnio testował ciekawą opcję -> 3 grali z muzykiem do trzymania flanki. 3ech grali lekceważą a to 6 ataków z s6. podobno się sprawdzało, sam musze spróbować kiedyś.

Z ciekawych historii - wpada 9 grali w szkielety, 9 ataków trafia, 7 jedynek na przebicie ;) co zaowocowało tym, że 14 szkieli nie padło w konekwencji (7 woundów + 7 cr= 14 szkieli) i dostałem bok od BK ;)

Ale fakt faktem że walec z nich niesamowity ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Blasz
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Blasz »

Ja także jestem za 3-4 na male punkty. 12 Grali ma sraaaasznie długi bok i jak ktoś zrobi flee... dostajesz zaraz w bok. Maksymalnie brałem 6 ze szmatą.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

chetnie chaosem zagram z takim oddzialem, psy stawiamy przed lancą. smoka obok, albo szarzujesz w psy, albo stoisz, jak stoisz, to sie obracasz, jak sie obracasz, to podjezdzamy kawalerią ;p

EDIT:
Opcje 3 grali z muzykiem testowal juz dawno Jarek Tyszka... Mówił, ze sprawdzali mu sie calkiem niezle...
Ostatnio zmieniony 16 paź 2007, o 20:49 przez trikk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

wiadomo ze taki kloc jest celem ataków etc... nic nowego ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
D-Wens
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: D-Wens »

przyznaję rację, że ten wagon, ma prawie taką siłę uderzenia jak choseni khornowi z archaonem !!! TO JEST SIŁA!!!
Niczym nie ograniczony spam!!!

REBELIA

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Ja jeśli wystawiam to w ilości 6. Z pełnym commadem i warbanerem.

W kosztach nie wiele droższe od 8 realmów, a pierdyknięcie ma naprawde solidne.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

ja tam 5 chosenów khorne'a potrafię się odbić od przodu od 5 grali bez niczego:D a co samych grali świetne są na smoki... rzucasz challenge takim gralem i co runde jezeli wklepie te 6 woundów to przegrywam o -1:D i albo uciekam albo trzyamz mnie te 7 tur walki;p

no w praktyce to gorzej wygląda, ale można próbować używac ich do czegoś takiego ;)

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Ja bardzo często tak robie. Próbuje wystawić sie na smoka Gralami. Nawet na flanke. Ściemniam że niby próbuje bezpiecznie ustawić, a tak naprawde ustawiam ich na 18-17 cali od smoka.

Przeciwnik uważając, że się boje wpieprza sie w nich i dostaje w czoko. Jak nie w tej to w nastepnej turze. Zawsze mam jakąś lance niedaleko (najlepiej errantów, bo terroru nie muszą zdawać) Która w mojej turze moze zrobić kontrszarże i dokoptować mi jakieś +3 do kombata. Rzadko to smoki ustoją.

Bardzo często odbijają sie od grali w pierwszej turze. No chyba zę mi wyfasoli dużo ran w pojedynku, ale przeważnie jest to góra 2-3. Przegrywa o muzyka.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Grale są najlepszą ciężką kawalerią w grze i basta. wystawiam ich zawsze i na kazde pkt. do 1500 - 4 z WB, od 1500-2200 6 z WB, powyżej 2200 8 z damselką w środku i z WB.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paladin
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: Paladin »

Trochę wczas ale zawsze...
Czy Grale nie mają czasem a w AB UNIT SIZE - 5 - 12? To można wystawiać takie trójki czy czwórki? Coś mi się nie widzi. A ja to grali wsadzam prawie zawsze, do 2k 6-kę, powyżej 8-kę z bohaterem. Pięknie mi sie kiedyś wbili w longbeardów :D

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Czy Grale nie mają czasem a w AB UNIT SIZE - 5 - 12? To można wystawiać takie trójki czy czwórki?
grale są 3-12

Awatar użytkownika
Yawaris
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Yawaris »

Dalej uwazam ze chosen ones of khorne to najlepsza kawaleria w tej grze.
Jeszcze nic mi ich nie roznioslo: orki, skaveny, imperium, high elfy, dark elfy, dwarfy, bretonia ... nic ;)

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Yawaris pisze: Jeszcze nic mi ich nie roznioslo: orki, skaveny, imperium, high elfy, dark elfy, dwarfy, bretonia ... nic ;)
Widocznie grałeś z niewłaściwa osobą. Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli będziemy mieli okazje zagrac, twoi khonici będą wbići w glebę. :wink:
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

wystarczy miec 5 yołmenów obok lance i juz nie masz tych swoich khorników :D

Leoncour
Mudżahedin
Posty: 221

Post autor: Leoncour »

ogolnie popadacie w skrajnosc wg mnie 12 grala to przesada a 15 to juz do przesady
taki pociag az sie prosi wjeb mi sie w bok
ja urzywam max 9 ale czesciej 6 i tez sie spisuja a przynajmniej splacaja

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Leoncour pisze:wg mnie 12 grala to przesada a 15 to juz do przesady
15 i tak nie można wystawić, bo max to 12.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

i znowu moja herezja ;D

10x GK z banner of defence... ward 4+ na armaty itp.. do teog bsb z War banem... i heros...najlepiej z vir of heroism...chyba ze otwieracz do konserw lata na gryfie... to wtedy paladyn w dowolnej konfiguracji...mile widziany z braind of bordelux, ablo z tym do podwyzszenia sily na koniach ;]

cena klocka to ok 440ptk...i dwaj herosi po ok 150ptk za łebka

drogie ale skuteczne... jak narazie na jakies 70 bitew oddzial spadl mi moze z 3-4 razy ;) a robi cuda...

ODPOWIEDZ