Kwiatki z sesji

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Re: Kwiatki z sesji

Post autor: Szczur22 »

Co do rzutów- graliśmy w Black Crusade (wh40k), w drużynie był menel-psyker. Zasada była taka, że graliśmy bez litości- według mechaniki, ale bez litości, rzut to rzut.

Drużyna weszła do meliny owego psykera, gdzie miała zamiar przesłuchać złapanego wcześniej dealera. Ale melinę zasiedlali inni menele. Większość posłusznie wyszła, tylko jeden się opierał. Nasz psyker postanowił wykorzystać nowo poznane moce i delikatnie zmanipulować jego pogląd na kwestię opuszczenia budynku.
-Sugeruję mu telepatycznie żeby sobie poszedł.
Rzut- udało się, ale z misscastem. Rzut na pierwszą, łagodną tabelkę misscastów- przykro mi, musisz rzucać na drugą. Rzut- 100. Bez możliwości żadnej obrony, przerzutu, czegokolwie, postać gracza zostaje rozerwana na strzępy przez moce chaosu.

To była 10 minuta sesji.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

No, smuteczek. ;)

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Gramy w mój autorski system w którym jest umiejętność specjalna ,,Migoczący miecz". Odejmuje ona k6 od walki wręcz przeciwnika. A teraz akcja właściwa:

Drużyna siedziała w lochu, lecz za pomocą szczura jednego z bohaterów udało im się wydostać. Golińskiego klawisza wzięli jako zakładnika. Po chwili spotkali grupę goblinów-wojowników. Wtedy tank drużyny chwycił goblina i zaczął okładać nim gobliny.
MG:No o rzucamy na walkę wręcz.
Ów tank rzuca najpierw jedną kością.
BG:Odejmuje im 3 ww.
MG:Ale ty nie masz miecza!
BG:No to co! Migoczący Goblin!
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Spawn
Chuck Norris
Posty: 475

Post autor: Spawn »

Miscasty w BC to śmiech na sali w porównaniu do DH.

Tutaj masz jedynie 10% szans na phenomeny, a potem 25% na perila. Jasne że sie zwiększa za każdą sustainowaną moc, ale przecież masz jeszcze favorki, sacrifice, czy laskę, która wchłania phenomeny z książki tzeentcha ;) Na DH to był konkret, bo za każdą 9 z np. 6 kostek mogłeś sie wysadzić.

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

Patrol łowców czarownic zatrzymuje drużynę nocą pod lasem.

Jeden z BG grał chaośnikiem incognito (miał 3 ręce i pokraczną twarz na brzuchu), jako że miał już dosyć tej postaci i chciał
zginąć, na komendę "ręce do góry, powoooli.." podniósł wszystkie trzy, przy czym zmutowaną podnosił bardzo wolno i zarazem odsłonił brzuch - gdzie zmutowany ryj powiedział " chwała imperium obywatele"
Dodam że gracze nic o tym nie wiedzieli :D

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Grałem dzisiaj w Rpg i tutaj coś co mnie praktycznie zabiło:
Jako mg mówię:
Kątem okaz zauważacie jak gargulec silnym pchnięciem w pierś powala waszego kolegę, w esksplozji furii rąbiecie go na kawałki ku pomście i zemście konającego. Stajecie nad jego martwym już ciałem, aby oddać mu ostatni hołd, co robicie?
A na to moi wspaniali gracze:
-Biorę jego oriony!-rzekł BG1
-Biorę jego miecz-powiedziała BG2
-Biorę jego trucizne!-krzyknęła BG3
-A ja biorę jego nerki!-wrzasnął BG4
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jakbym widział moją ekipę:
- Ja pierwszy widziałem jak umiera, jego złoto jest moje!
- Ale ja pierwszy dobiegłem!
- Ale ja...

I tak w kółko. :P

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Zastanawialiście się kiedyś jak wprowadzić MG w szok w najczystszej postaci?
Kiedyś widziałem taką sytuację.
Drużyna trafiła do Nuln w sam środek powstania przeciw władzy imperialnej. Spiskowcy jakimś cudem przejęli steamtanka i ładują z niego po drużynie. MG do postaci BG: Dostajesz krytyka z kuli armatniej w głowę za (ileś tam), kolega szybko przelicza bonusy postaci z pancerza i dodatkowych magicznych zabawek po czym do MG mówi: No dobra to drasnęło mnie ale stoję. Mina MG bezcenna.

Z innych kwiatków na offtopie bowiem sesja w świecie D&D.
MG wkurzony brakiem zgrania drużyny postanowił ją w końcu ukatrupić z pomocą wypasionego Mrocznego Paladyna, który miał wedle planu pomagać graczom w przygodzie. Usiekł 5 z graczy ostał się tylko jeden 2 lvlowy łotrzyk, który korzystając z okazji do ukradkowego ataku wpakował paladynowi krytyka w plecy, ten odwraca się i bije nie trafiając żadnego ataku na krytycznych pudłach. MG wyprowadzony z równowagi rzecze: Paladyn nadział się na własny miecz - i do BG - Co robisz? Jako, że paladyn dosiadał bojowego pegaza. BG mówi: Wsiadam na Pegaza i odlatuję w stronę zachodzącego słońca. MG na to: Gratuluje wygrałeś D&D.
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Kiedyś widziałem taką sytuację.
Drużyna trafiła do Nuln w sam środek powstania przeciw władzy imperialnej. Spiskowcy jakimś cudem przejęli steamtanka i ładują z niego po drużynie. MG do postaci BG: Dostajesz krytyka z kuli armatniej w głowę za (ileś tam), kolega szybko przelicza bonusy postaci z pancerza i dodatkowych magicznych zabawek po czym do MG mówi: No dobra to drasnęło mnie ale stoję. Mina MG bezcenna.
To dlatego nasza drużyna, która gra od kilku lat razem ma jeden magiczny przedmiot na spółkę, który w dodatku jest średnio przydatny, a pół ekipy nawet nie wie co robi. :P

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Najlepszy lekarstwem na magiczne rzeczy jest sposób myślenia rodem z Lovecraft'a. Po kilku razach ludzie szybko odkrywają, że magiczne rzeczy powinno się ruszać tylko 2-metrowym kijem do ceremonialnego łechotania świń... a i to z właściwą sobie rezerwą.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Sposób myślenia rodem z Lovecrafta jest do pewnego stopnia usprawiedliwiony. To jeszcze zależy od tego kim są bohaterowie, prawda?

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Od incydentu z kulą armatnią faktycznie rozdawnictwo magicznych przedmiotów diametralnie spadło. Choć myślę, że sama idea na potrzeby WFRP nie sprawdza się w równym stopniu jak w D&D. Osobiście staram się jako MG wręczać graczom przedmioty przydatne, ale nie przegięte i na dłuższą metę powodujące nieprzewidywalne dla nich reperkusje.
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

My raczej staramy się oddziaływać poprzez relacje między - (nie tylko)ludzkie, choć właśnie jakoś tak niedługo pewnie wprowadzę jakiś artefakt, ale taki, żeby dał ekipie zajęcie na długo. :D

Pewnym problemem z trzymaniem tajemnicy jest fakt, że zazwyczaj zmieniamy się jako MG i każdy też ma swoją postać. Jeśli ktoś chce kontynuowania swojej fabuły przez następnego MG, musi mu oczywiście zdradzić większą część informacji, a od tej wiedzy później trudno mu abstrahować jako graczowi. Nie narzekamy jednak, bo taki system był dobry dopóki drużyna nie zżyła się aż tak bardzo, że gdy ostatnio jeden gracz się wysypał z ekipy, cała kampania poszła w diabły i stoimy w miejscu i nie możemy się ruszyć. Ma ktoś jakąś pomocną ideę?

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

W mojej ekipie, również bazującej na zmienności stołka MG przyjęło się, że w razie niedokończonych wątków kampanii, wszelkie przygody rozgrywane są niejako w czasie równoległym/przeszłym/przyszłym wedle interpretacji na daną sytuację. Czyli przedmioty, zdolności i/lub informacje uzyskane w drodze zawieszonej kampanii albo działają w sposób podstawowy dotąd opisany przez poprzedniego MG (bez ingerencji obecnego) albo uważane są jako niebyłe (czyli jeszcze nienabyte lub nieodnalezione).
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

System względności czasu kampani przyjęliśmy już jakiś czas temu. Tu mamy problem, bo przygoda urwała się w połowie i trudno się cofnąć do wydarzeń sprzed niej, a dokończyć na razie się nie da.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Zabij wszystkich, to zawsze działa :twisted:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Niewątpliwie rozważymy to błyskotliwe rozwiązanie.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Sesja tydzień temu.
Drużyna wraca wyczerpana i przmarznięta do Middenheim po wykonanym zadaniu w Drakwaldzie i padają w karczmie, wysyłając naszego wygadanego rycerza do Świątyni Ulryka aby zameldował o sukcesie misji. Ten wchodzi do kaplicy i widzi modlącego się kapłana, wtedy ukryty zamachowiec zabija ulrykanina z kuszy i słychać rumor ucieczki. Rycerz zaskoczony chce wybiec z kaplicy i się ulotnić gdy nagle otacza go trójka rycerzy Białego Wilka z gotowymi młotami, ewidentnie niezadowoleni. To rycerz myśli i usiłuje wmówić im "widziałem, to był sigmarcki fanatyk, anarchista religijnej mniejszości! on to zrobił i..."
I co najśmieszniejsze test na przekonanie panów mu wyszedł oszałamiająco dobrze.
Biedny templariusz zapomniał tylko że chodzi w zbroi z kupą symboli młota i komety, a osłania się artefaktową tarczą-relikwią swojego zakonu ze złotym napisem "sigmaritanes semper fidelis quod malleus". :mrgreen: I już po uszy w tarapatach zamiast dalej usiłować wkręcać (a właściwe mówić prawdę) że nie posiadał żadnej kuszy czy coś, on spróbował 'dyskretnie' zakryć napis a potem wyrzucić tarczę przez okno :lol2:
W sumie zebrał solidne cięgi ale dzięki wybiciu okna tarczą mógł przez nie wyskoczyć i uratować stalowy zadek (choć nie od przykrego upadku).
I gdyby nie to, że skacząc rozdarł się "Sigmar brał matkę Ulryka!" i "Chwała Wielkiemu Sigmarowi, dzikusy!" to nasz pobyt w Middenheim mógłby być naprawdę przyjemny...

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Tarcza dopracowana z piękną maksymą gratuluję. A sytuacja prześmieszna i szczerze właśnie takie momenty nadają RPG właściwego kolorytu. Chciałbym w tym miejscu zapytać was o najbardziej udany przedmiot jaki udało wam się wychwycić na waszych sesjach. Może stać się to natchnieniem dla innych i dać świadectwo, że w każdym systemie pomysłowość MG procentuje ubarwieniem najbardziej nawet dopracowanego świata (hahaha trochu patosu wyszło na koniec).
Ja najbardziej jestem zadowolony z obrazu, który pojawił się w mojej kompanii do World of Darkness. Ukazywał sielankę irlandzkiej wsi połowy XIX wieku. Angielska arystokratka szydełkująca na pierwszym planie, a w tle irlandzcy chłopi kopiący ziemniaki w dobie zarazy ziemniaczanej. Przypadł on do gustu jednej postaci. Wampir był z klanu Malkavian (dla nieobeznanych z systemem, mających skłonność do psychicznych odmienności). Począł rozmawiać z damą z obrazu, a w ramach rozliczenia za wykonaną pracę zażądał go od Księcia miasta. BG i obraz stali się nierozłączni, a ich konsultacje przeróżnych problemów, lub zwykłe nawet konwersacje wprowadzały wiele komiczności w najbardziej nawet niesprzyjających graczom momentach.
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ostatnio na sesji.
Drużyna ucieka zamkowymi korytarzami przed wampirem/strzygą. Wbiegają do jednej z komnat i nagle okazuje się, że nie ma z niej wyjścia. Jest tylko jedno okno, i jakieś 30m do ziemi.
BG1 Hobbit (szczurołap) - Staje po lewej stronie drzwi i szykuję się do skoku na wampira
BG2 Człowiek (chłop) - Staje po prawej stronie drzwi i szykuje się do walki.
BG3 Elf (Guślarz) - Siadam w rogu pokoju, w pozycji embrionalnej i zaczynam ssać kciuka.
BG4 Krasnolud (szczurołap) - Skacze przez okno!!!

Skończyło się na tym, że ci co zostali w pomieszczeniu, zginęli. Krasnolud miał szczęście, bo gałęzie zamortyzowały jego upadek...

Inna sytuacja.

BG4

(wszystko było wynikiem potyczki z kultystami i nieoczekiwanego wtargnięcia łowców)
Krasnolud zostaje schwytany przez łowców czarownic. Jeden z nich przystawia mu pistolet do głowy i mówi.
- Mów gdzie są kultyści!!!
- Nie wiem o czym ty mówisz!!!
- Mów gdzie jest ich główny obóz!!! Masz ostatnią szansę!!!
- Piej je..ał twoją matk...

I w taki sposób zakończył swój żywot...
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

ODPOWIEDZ