Field of Glory

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Field of Glory

Post autor: Temple Guard »

W lutym 2008 r. wychodzi "Fields of Glory" - nowy system bitewny wydany przez Osprey Publishing (znane i cenione wydawnictwo publikujące książki z zakresu wojskowości) i Slitherine Software (twórcy wielu komputerowych historycznych gier strategicznych). Oto plan wydawniczy. Pierwsza pozycja to Rulebook, który będzie kosztował 25 funtów, pozostałe to dodatki za 12.99 funtów.

Field of Glory: Ancient and Medieval Warfare 02/08

Rise of Rome: Field of Glory Companion: Republican Rome at War 02/08

Storm of Arrows: Field of Glory Companion: Late Medieval Europe at War 02/08

Immortal Fire: Field of Glory Companion: Greek Persian and Macedonian Wars 04/08

Swords and Scimitars: Field of Glory Companion: The Crusades 04/08

Legions Triumphant: Field of Glory Companion: Imperial Rome 06/08

Oto linki związane z grą:

http://www.ospreypublishing.com/content2.php/cid=377

http://www.ospreypublishing.com/list_by ... hp/ser=FOG

http://www.slitherine.com/news#item57

http://www.slitherine.com/files/fog/sam ... pages1.jpg

http://www.slitherine.com/files/fog/sam ... pages2.jpg
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Francesco
Wałkarz
Posty: 56

Post autor: Francesco »

Jakiś miesiąc temu znalazłem ich w necie, bo szukałem jednej książki ospreya.

Jak patrzę na stroniczki rulebooka, które są dostępne na stronie FoG to coś mi to trąci warmasterem ancient battles czy też warhamcem ab.

Zainteresowała mnie też firma, która będzie o ile się orientuję ich oficjalnym producentem figurek - Wargames Factory (25-28mm). Pisałem maila do nich i ponoć są zainteresowani ich sprowadzaniem do Polski, dlatego też ostrzę ząbki jak wyjdzie coś późnośredniowiecznego (napisali mi, że wczesną jesienią mają wyjść boxy - angielscy łucznicy, francuscy/angielscy man-at-arms, francuscy/angielscy rycerze lub konni man-at-arms, genueńscy kusznicy. Na razie tyle mi powiedziano. Na tygodniach mają być znane dokładnie daty wydania tego wszystkiego.

Jak się czegoś dowiem o systemie to napiszę. Poza tym, jakby ktoś po wypuszczeniu średniowiecza chciał coś zamówić to najlepiej razem ze mną ;) będzie taniej. Są już Celtowie i Rzymianie, a będzie tego trochę.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

widzialem podręcznik, jedno mozna rzec, bardzo schludnie i ciekawie wydany. Milo się przeglada ;) na tyle go tylko mialem w ręku.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

System jest podobno rozwinięciem systemu DBA, co dla niektórych jest zaletą, dla innych wadą. Ja w DBA nie grałem, więc trudno mi powiedzieć. Jakiś czas temu udało mi się okazyjnie kupić na Allegro podręcznik i dwa pierwsze dodatki za zaledwie 50 zł.! (obecnie sam podręcznik podstawowy kosztuje minimalnie 70-80 zł.). Książki te na razie leżą, tylko je przeglądałem, jeszcze nie gram w ten system i nie wiem czy kiedykolwiek to nastąpi (kwestia wolnego czasu i znalezienia graczy). Nawet jeśli nie zagram to być może potraktuję zbieranie tych książek kolekcjonersko, bo faktycznie wydane są pięknie (w końcu co Osprey to Osprey :)). W chwili obecnej dostępny jest podręcznik główny i 5 dodatków (a kolejne dodatki w drodze...). Polecam na początek ewentualny zakup podręcznika głównego i zastanowienie się, czy system nam odpowiada, dopiero w drugiej kolejności jest sens kupować dodatki, bo tak naprawdę niewiele one wnoszą, są cienkie (w sensie grubości :)), właściwie zawierają suche army listy i ilustracje, a tanie nie są (pięćdziesiątkilka złotych).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Francesco
Wałkarz
Posty: 56

Post autor: Francesco »

Widziałem kiedyś bitwę w DBA. Jest spoko, ale trochę dziwacznie jak dla mnie - z gier bitewnych miałem styczność tylko z Warmasterem Ancient Battles, WFB, W40k. Ja bym po prostu usiadł w jakimś sklepie (pewnie wargamer na Wilczej w Wwie to importuje) i dokładnie przejrzał. Może nawet przeczytał takie okrojone zasady na początku. Jeśli mi się uda, zdam relację. Ale wątpię. Teraz piszę, maluję, jadę do dziewczyny. Gdyby ktoś miał styczność to niech napisze.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Francesco pisze:Widziałem kiedyś bitwę w DBA. Jest spoko, ale trochę dziwacznie jak dla mnie - z gier bitewnych miałem styczność tylko z Warmasterem Ancient Battles, WFB, W40k. Ja bym po prostu usiadł w jakimś sklepie (pewnie wargamer na Wilczej w Wwie to importuje) i dokładnie przejrzał. Może nawet przeczytał takie okrojone zasady na początku. Jeśli mi się uda, zdam relację. Ale wątpię. Teraz piszę, maluję, jadę do dziewczyny. Gdyby ktoś miał styczność to niech napisze.
Niektórzy DBA uwielbiają, niektórzy krytykują za dość abstrakcyjne zasady.
Co do Wawy to rzeczywiście w Wargamerze FoG jest dostępny, podobnie jak w Bellonie i Pelcie (może też gdzieś indziej, ale nie wiem), więc akurat w stolicy problemu z dostępnością tego systemu nie ma. Może się tylko zdarzyć, że akurat nie bedą mieli podręcznika głównego na stanie, ale problemu ze sprowadzeniem nie ma (np. w Bellonie sprowadzą ci w ciągu góra 2 tygodni, w Pelcie chyba zamawiają rzadziej, a co do częstotliwości zamówień robionych przez Wargamera nie wiem).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Cezar29
Plankton
Posty: 4
Lokalizacja: Spain

Post autor: Cezar29 »

Temple Guard pisze:System jest podobno rozwinięciem systemu DBA, co dla niektórych jest zaletą, dla innych wadą. .

FoG to zupelnie inny system, co laczy go z DBA to osoba autora. FoG jest pierwszym wydanym komercyjnie przez Ospreya (wydawnictwo historyczne) systemem na naprawde wysokim poziomie edytorskim i z figurkami 28 mm w twardym plastiku. DO FoGa sie przymeirze w przyszlym roku, moze, bo troszke duzo tych systemow sie mi robi:)

Francesco
Wałkarz
Posty: 56

Post autor: Francesco »

http://www.wargamesfactory.com/
Polecam wszystkim grającym w systemy 28mm. Także te fantastyczne.

"Liberty and Union League" to bardzo ciekawa inicjatywa. Robimy tam niezobowiązujące pre-ordery, a w zamian za nasze zainteresowanie autorzy dzielą się z nami efektami naszych prac. A są one nad wyraz interesujące:
dla maniaków brodatych zdobywców Albionu, Normandii, Sycylii i wielu innych: http://www.wargamesfactory.com/BookingR ... x?ID=36570
dla miłośników bitew pod Crecy czy Agincourt oraz graczy Bretonii http://www.wargamesfactory.com/BookingR ... x?ID=39450

to są wczesne WIP'y. Zobaczcie sobie gotowca Rzymian. Warto się zainteresować czy zrobić masową inicjatywę głosowania, by figurki ukazały się w sprzedaży.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

pozyczylem podrecznik i przejrzalem - wyglada interesujaco. jest bardzo ladnie wydany, z grafikami znanymi wlasnie z zeszytow - full kolor!
mam Warhammer Historical, ale po namysle stwierdzilem, ze bez sensu grac w WFB tylko innymi ludzikami.
FoG to zupelnie inny system. gra jest stworzona zarowno dla 25-28 mm, jak i dla 15 mm - osobiscie sklanialbym sie ku temu drugiemu rozwiazaniu. raz, ze modele maja wspolna podstawke (co przy 28 mm moze stwarzac juz pewno trudnosci logistyczne), a dwa, ze w 15stce jest chyba wiekszy wybor modeli do Sredniowiecza.
problemem jak zwykle pozostaje czas - na zmontowanie, pomalowanie i granie w kolejna gre figurkowa :roll:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Szamanie, a jak wygląda sprawa układania rozpisek w Field of Glory? Interesowałem się trochę DBA i jedyne co mnie jeszcze trochę trzyma na dystans od tego systemu, to bardzo sztywne ramy budowania armii.
Przywykłem do battlowej swobody i miło by było mieć chociaż takie możliwości jak w Historicalu.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

trudno powiedziec - army listy sa w dodatkach, ktorych nie przegladalem :mrgreen:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Sprzedam podręczniki do "Field of Glory" - podstawowy i 5 pierwszych dodatków: http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=2079567
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

ODPOWIEDZ