Smok :)

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Re: Smok :)

Post autor: Żaba »

proponuję grę ze smokiem choaosu z bramką do nieba - myślę że Ci przejdzie granie na smoku :D smok jest b. fajny, oryginalny ale nie jest uniwersalny (turniejowo). A słabych graczy to i tak pokonasz :wink:

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Wiesz, to nie tak. Trochę sobie o tym myślałem wczoraj, bo grało mi się tym smoczyskiem zaskakująco łatwo z armiami, z którymi normalnie gra mi się dość trudno. I z wymagającymi przeciwnikami. Smok był na pewno gorszym wyborem rok temu, jak wchodziły VC. Wtedy na stołach połowa to były imperia na 4 działach i dwóch czołgach, krasie, szczury, haje na maksymalnej magii itp. Metagame bardzo nieprzyjazny dla smoka, ale bardzo przyjazny dla hord "smutnych panów".

Teraz na stołach odminują cztery armie: VC na wskrzeszaczu, Haje na Stardragonie, Demony, no i Darki w postaci gejowni różnych. Armie zorientowane najczęściej na walkę wręcz, lżejsze strzelanie, mobilność.... Standardową armią VC - owszem możesz z tym podejmować walkę na równych warunkach, ale ciężej jest uczciwie wklepać, jeśli przeciwnik jest kompetentny.

Zwróć uwagę, że w tym kontekście smok wcale nie jest turniejowo taki zły. A smok w towarzystwie dwóch działek DOW robi się wręcz mocny (te Warghulfy to tak w ramach klimatu było, w takiej prawdziwej turniejówce byłby np. smok, 2x działka DoW, 11 kawa z barrowsem, szkielety z warbannerem) i rozpa zaczyna mieć przewagę w magii i ostrzale nad wieloma konfiguracjami demonów czy HE, jednocześnie zaczynając dorównywać im w hitpowerze (brak heraldów na juggerach nadrabiając statikiem i leczeniem) i mobilności.

Z autopsji wiem, że przeciw innym VC smok też działa nieźle.

No i do tego jest element zaskoczenia, którego sam doświadczyłeś wczoraj - ludzie nie są zupełnie z tym ograni, Ty próbowałeś zagrać ze mną jak ze standardowymi VC, tzn oblecieć harpiami, spowolnić i ostrzelać. Bez smoka bym się miotał pośrodku szybkich jednostek pod gradem strzał i łapał plewy za 50-100 punktów z popychaczek, próbując wyłuskać "jądro gejowni" z lasu jedną kawą i uduchowieniami. A tak... bitwa była krótka. Co śmieszne sam mówiłeś, że nie bardzo miałeś co zrobić z tym :D

Dam mu jeszcze parę szans i zobaczę, na razie bardzo mi się spodobał.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Barb Zaba jest rozzalony bo wklepie i probuje Cie zniechecic , zeby znow nie dostac :mrgreen: Zabus nie traumuj nam tylko jak po ograch :)

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

jakto co zrobić ? - schować się :P - miałem 1,5 na bitwę więc postawiłem wóz albo przewóz - przecież to tylko lokal :P
a ad rem - nie jestem przekonany do tego rozwiązania - jest bardziej 0-1 od standardowych vampów, których potęga polega właśnie na stabilności...
@ Ziemko - a co to jest ta trauma ? to jakaś fajana koleżanaka ? :lol2:

Ż.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ależ zgadzam się, że VC na smoku są nieco mniej stabilne od VC z lordem schowanym "za ghulami, za fastami, w klocu gwardii z bannerami".

Ale moim zdaniem działa to w obie strony: łatwiej dostać maskę, łatwiej zrobić.

A to bardziej pasuje do moich preferencji :twisted:

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Pytanie:
Czy ten ward 3+ przeciwko strzelaniu chroni również smoczka czy tylko Lorda ?

grab
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grab »

tylko lorda

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Pytanie do graczy posiadających model GW Zacharias on Zombii Dragon.
Czy na niego ładnie da się posadzić standardowego jeźdźca z konnicy? W sensie czy nie będzie nigdzie się zapierał i będzie dziarsko siedział bez potrzeby opiłowywania połowy figurki :) by dopasować go do siodła. Jakieś stare mounted Blood Dragony i inne Von Carsteiny czy inne rycerzyki.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

spokojnie da się go posadzić bez piłowania itp. rzeczy.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no to fantastycznie :) a tak w ogóle to pytanie mam co do grania na smoku.
Jak mniemam Lord na smoku to do walki złożony jest umiarkowanie. przynajmniej tak mi się wydaje (hate, walking dead, czy beguile, ale jednak z poziomem magii albo forbiddenem). Kosztuje to to sporo i zostawia mało miejsca na inne oddziały w rozpisce dajmy na to 2250.
Jakich bohaterów używacie do wspierania lorda na smoku?
czarujacy czy standardowy bsb +caddy? czy może z WK albo necro coś.
Mało DD wychodzi jak się nie da 3 poziomu dla Lorda i bez kolejnych 2 czarujących bohaterów.

Kombinuję smoka z 2CCartami i zostaje mi bardzo mało ptk na jakieś lepsze wsparcie. 20GG +wrighty i już brak ptk na fasty. Pogram to znajdę swój sposób wiadomo :D Może ktoś może podzielić się swoimi pomysłami na grę VC ze smokiem? (jakie oddziały/bohaterowie)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Serwus!
Barbarossa pisze: Większość dokonań dzięki lore of shadow. Naprawdę dzięki temu lore'owi daje super radę.
Mógłbyś napisać coś więcej ? Co tak dobrze zadziałało z tego lore ?
"Lepsza" popychaczka, pitka ?



pzdr.
B

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Ogólnie Vampir na smoku to turbo-wymiatacz i pakowanie mu bloodlinow z magią to strata punktów. W tym przypadku magicznego Vampira lepiej posadzić na hellsteedzie.
Cała rozpiska oczywiście jest pod Lorda, bo minimalna cena jaką będziesz musiał wpakować to około 730 pkt. I wszystko tu zależy od Twojego gustu co tak naprawdę dasz Vampirowi. Podstawowym arsenałem jak dla mnie jest: Red Fury, Infinite Hatred oraz Walking Death/Beguile. Jeśli chodzi o przedmioty to zależy od stylu gry Twojego. Ja gram ryzykownie i daje swojemu: Crown of the Damned i jakiś arsenał wspomagający. Jeśli chodzi o reszte armii to mam 3 oddziały zombiaków, CC, GG, wilki, baty, Wraithy...a z bohaterów mam wampirka (wspomagającego) i BSBka Wighta.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Smok daje -1 to hit dla modeli stykających się, czyli jak ktoś będzie chciał bić w Lorda dosiadającego tego potworka to również ma -1 co kumulowałoby się ładnie z użyciem Curse Booka. Zaś template płomienia przykładamy do głowy smoka (nawet jak jest wysunięta do przodu np 5cm za podstawkę). Dobrze kminię?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Mierzysz zawsze od podstawki, nigdy od samego modelu.
Queek.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Po pierwszych próbach składania smoka na sam combat, wypróbowałem wersję sugerowaną przez Barbarossę (4lvl, forbidden lore, hate, hauberk, wristbands, SoM, scroll). Muszę przyznać, że takie złożenie sprawuje się dużo lepiej. Jest w stanie coś zrobić, nawet kiedy kitra się za lasami.

Z takim generałem grałem raczej zachowawczo, żeby nie było mi za łatwo wtłuc maskę:

- wampir z e.shieldem, heavy armor, dwurakiem, 2 lvl, scroll/periapt (save 2+ lub siła 7)
- wampir z HA, shieldem, 2 lvl, bound jakiś/scroll

- 3x10 szkieletów (generalnie lepiej ghule, ale ja ich nie wystawiam :wink: ) - dodatkowe przeszkadzajki / ćwiartkotrzymacze / wsparcie gg

2/3 x wilki

2x20 grave guardów (jakieś warbannery czy coś)

5x fell bats

2x cannon

Piszę z pamięci, więc punktacja może się dokładnie nie zgadzać. Generalnie przyjemnie się takim czymś gra, chociaż jak to w przypadku gry na smoku, trzeba się liczyć z tym że zejdzie od byle łuków/handgunnów.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Guys kto jest w posiadaniu figurki Mannfred von Carsten on Nightmare i może mi powiedzieć czy jeździec jest osobno, czy jest jak w Blood Knightach, że koń ma odrazu odlew nóg jeźdźca a jego góra jest wklejana?
Kombinuję jeźdźca dla Zombii Dragona i się zastanawiam czy da się tę figurkę wykorzystać.

Albo jakiś inny pomysł na zrobienie ciekawie wyglądającego wampira z mieczem do tego smoka.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

"że koń ma odrazu odlew nóg jeźdźca a jego góra jest wklejana?"
Dokładnie tak.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

to już by było ostre barbarzyństwo kupować te figurkę, żeby wypiłować Mannfreda z konia hehehe, dzięki. Trzeba będzie szperać w innej części asortymentu.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

A co do jeźdźca, może wykorzystaj Blood Dragona jakiegoś, z 6ed. Nadają się IMO dość dobrze.
Nie wiem jak to będzie się komponowało z resztą Twojej armii, ale zobacz sam.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Smok nie ta edycja 5 W i 5 T ee nie dzięki w 6 ed było czasami ciężko nim pograć ale 10 WS i 5 ataków na górze przemawiało a nie ta chała jak teraz jest nie opłaca się jak dla mnie kompletnie Hellsteed jak już albo pieszo bo tak to kupujesz za 300 pt large target wypas :D

Zablokowany