Smok :)

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Schtrasny
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Schtrasny »

... i z inną Sylvanią też walczyłeś (akurat nie na smoku); szczęśliwie zremisowałeś :P .

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Jest już nowy AB, zatem chciałbym się dowiedzieć czy smok nadal jest do bani?

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Hmm, mi się podoba, będę testował. Lord z furią, auto-lancą lub drinkerem i smoczysko pod dupskiem. Tylko ten smoczy T, W i AS mnie trochę martwi oraz to, że large target i raczej siedzi tam generał, a cała impreza będzie kosztować zdrowo ponad 600pts.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Jest jeszcze bardziej do dupy niż był. W konkurencji cena - jakość z abyssalem, odpada w przedbiegach.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Najprawdopodobniej masz 100% racji, baa.. masz całkowitą rację, ale to jest smok.. a ja, w zasadzie jako wyposzczony gracz krasnoludzki, który nigdy nie bawił się large targetem w postaci smoka, nie odmówię sobie tej przyjemności. Byle by mi modelu nie zmienili, bo obecny będzie ładnie wyglądał na półce.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Uważam, że smok jest zjadliwy i przyjemnie się gra nim. Jeszcze jak się złoży dobrego Lorda to praktycznie wcina wszystko. Zależy od konfiguracji. Większość jednostek trafia go na 5+, nie mówiąc o Lordzie którego trafiają nawet na 6+. Jedynym minusem jest Scaly Skin na 5+, którą powinni moim zdaniem dać co najmniej na 4+. Abyssal jest za łatwy do ścięcia co praktycznie naraża na stratę generała (3 za szerg, 1 za sztandar, 1 za przewagę) Czyli Wampir z Abyssalem musiałby zadać co najmniej 5 ran nie dostając żadnej. Jak dlamnie Lord na smoku powinien prezentować typową konfiguracje dla Blood Dragonów (Walka) wpada i zabija jak najwięcej, a Abyssal typową dla Necrarshów. Czarujemy, uciekamy i w razie kłopotów ratunek w walce. Jednego szkoda, że Abyssala nie może dosiadać bohater tylko lord :/

Awatar użytkownika
Capek
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Świebodzin/Gorzów

Post autor: Capek »

wedlug mnie od kiedy smok ma T5 to jest niegrywalny... ;/ ma tyle samo T co wampir albo wight king... jedynym co go ratuje jest -1 hita w CC ale jak strzelaja do niego to byle luki maja juz szanse go sciagnac...

Awatar użytkownika
Schtrasny
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Schtrasny »

Akurat łuki mają taką samą szansę go ściągnąć, jakby miał T6 :roll:

Awatar użytkownika
Capek
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Świebodzin/Gorzów

Post autor: Capek »

no w sumie tak ;p ale chodzilo mi o wood elfickie luki ;p

Awatar użytkownika
Pingwin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pingwin »

proponuję wybrnąć kuszami, które faktycznie mają większą szansę ubić smoczka :)

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

pfff... smok w Vc jest mocny. Innym bydlakiem ciężko wylecieć zza lasu i walnąć KILKA razy popychaczkę.

HE na smoku, czy DE- da radę z beasta, shadowa, tyle ze najpierw trzeba wylosowac odpowiednie czary, to jest duze ryzyko, ze nei bedzie tego co chcemy. Dodatkowo przeciwnik zescrolluje, albo zdispelluje, bo to bedzie jedyny taki czar ;/

W kazdym badz razie, wart potestowania jest smoczek w vc

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Przetestowałem smoka. Mówcie co chcecie, ale potwór jest masakryczny, morderczy i rzeźnicki. No i to uczucie grania takim stworkiem(zwłaszcza jak się wcześniej grało krasiami)... bezcenne.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Ten smok niby jest słaby, ale w końcu można go chyba leczyć o ile się nie mylę... prawda?

PS. co takiego ten smok wogóle zrobił, że jest masakryczny? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Capek
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Świebodzin/Gorzów

Post autor: Capek »

ale co mu da leczenie jak dostanie z 4 dzial, bolcow or whateva? ;p regenke by mu dali a nie

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No cóż od dział i bolców to każdy schodzi niezależnie od armour save i T :P
Obrazek

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Smok po prostu był. Siedział na nim Lord z autohitem+bonusowymi atakami+wardem z głupotą+hatem. W związku z czym, smoczek też miał przerzuty nietrafionych, o ile nie zwałowałem, ale z tego co kojarzę hate przechodzi z jeźdźca na wierzchowca. Może to i nie było najmądrzejsze, ale po prostu podobało mi się granie czymś co jest duże, złe, straszy i każdy się tego boi. Uczucie posiadania i grania czymś takim, bezcenne... a za smoka bynajmniej nie płaciłem kartą, tylko gotówką.

Awatar użytkownika
Capek
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Świebodzin/Gorzów

Post autor: Capek »

to zwalowales ;p w ab jest "The Vampire hates all enemies..." :)

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Byłby grywalny gdyby nie zabierał cennego "Hero slot",a tak jest za drogi jak na to co oferuje i ogranicza nam magowanie1.Na większe bitwy warto brać. Na 2000-2250 te same funkcje spełnia abbysal a jest o 150 pkt tańszy czyli możemy wsadzić necro lub dodatkowego wampira co jest chyba lepszą inwestycją niż ładowanie punktów w coś co może zejść od jednego fartownego rzutu.

I miałeś rację hate przechodzi także na smoka.

Awatar użytkownika
Capek
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Świebodzin/Gorzów

Post autor: Capek »

lol? czmu niby hate przechodzi na smoka? ;o

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Bo tak pisze w rulebooku?

edit : strona 79 w angielskim wydaniu.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, o 14:28 przez SoCiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany