Przyszłość Imperium

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

Ale co ma Alchemia(domena metalu)do karabinów.W sumie Balthasar łączy nauke a magią przez co zyskuje szacunek inżynierów ale to nie oznacza,że nagle pojawią się tu karabiny maszynowe.Pamiętajcie zawsze jest alternatywa do WH jest jeszcze 40k nie mogą zrobić dwóch światów tak bardzo od siebie podobnych bo będzie bez sensu no nie????

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Niku, radzę sobie przybliżyć fluff imperialny. Złoci magowie współpracują z Nulnem i to dosyć często.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Ciekawe fantazyje macie Waćpanowie.....ale to mam nadzieje nawet w jednej setnej sie nie sprawdzi .......dla zainteresowanych osoba która zje..a booka do obecnego Empire osiedliła się na stałe w Polsce w prowincji Białystok podobno został wydalony z Anglii.... Zbieram krucjatę przeciwko temu odmieńcowi pojedziemy tam i spalimy go na stosie.......Na poważnie nie chciałbym by Empire edycja przyszłości było armią 100% strzelecka ja stawiam na walkę i tani koszt najęcia piechoty...Sam gram na kilku klocuszkach + tank + kilka maszyn+ nieliczne oddziały strzelców czy kusz(łatwy kąsek dla wroga)... Moja wizja Empire to pancerna piechota, szybsza mocniejsza kawaleria, i o niebo lepsi inżynierowie od obecnych bo straszną rzeczą jest by obecny inżynier miła tyle BS to zwykły champion w strzelcach..wstyd.

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Serio w Polsce koleś jest? Bo ja przyjadę niedługo do ciemnogrodu w celu wyrobienia prawa jazdy to by sie przy okazji mu lokówkę w anus wsadziło.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Serio ... a swoją drogą jak to możliwe że ten oszołom został dopuszczony do pisania booka i nikt go nie sprawdził, poprawił, nakierował ze złej drogi. Wogóle skąd oni go wytrzasnęli przecież pojawił się znikąd i tak szybko zniknął...A JA WIEM GDZIE JEST :twisted:

Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

Nie mówiłem Bleasus, że nie współpracują zacytuj jeżeli tak powiedziałem.Stwierdziłem wręcz odwrotnie, że współpracują ci magowie z inżynierami "W sumie Balthasar łączy naukę a magią przez co zyskuje szacunek inżynierów" powiedziałem to w tamtej wypowiedzi.

Awatar użytkownika
Teogonista Niku
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Ordo Fidelis Konin

Post autor: Teogonista Niku »

Jak wiesz to powiedz naśle sie na niego odpowiednich ludzi :)

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Teogonista Niku pisze:Nie mówiłem Bleasus, że nie współpracują zacytuj jeżeli tak powiedziałem.Stwierdziłem wręcz odwrotnie, że współpracują ci magowie z inżynierami "W sumie Balthasar łączy naukę a magią przez co zyskuje szacunek inżynierów" powiedziałem to w tamtej wypowiedzi.
Najwyraźniej źle zrozumiałem, za co przepraszam... a jak ktoś znajdzie dokładne namiary na tego człowieka, to niech poda... Może jakiś zajazd zorganizować? :D

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Coraz więcej Brytyjczyków się sprowadza do naszego pięknego kraju.

Kilka dni temu miałem przyjemnośc porozmawiać przy stole z współtwórcą army booka do HE.

Sprowadza się przed świętami do Łodzi.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Gutek
Warzywo
Posty: 18
Kontakt:

Post autor: Gutek »

Ja to widzę miej więcej tak:
- Imperium rozdarte wojnami między szlachtą
- Karl Franz chce odzyskać Marieburg, dochodzi do ponownego przyłączenia miasta do imperium.
-Na skutek spisku Karl Franz zostaje zabity, nastaje czas chaosu Al-Ulryk próbuje zjednoczyć imperium jednak na skutek spisku Sigmarytów zostaje zabity. Wielki Teogonista ogłasza, że Ulryk jest tworem Chaosu, a wszyscy jego wyznawcy są kultystami Chaosu. Nastaje czas wojen religijnych wewnątrz imperium.
-Wielki Teogonista mianuje się Imperatorem próbując wyciągnąć państwo z wojen
-Dochodzi do końca wojen religijnych, jednak Imperium nie jest takie jak przedtem. Dochodzi do osłabienia pozycji religii w życiu zwykłych obywateli Imperium. Rozwija się nauka

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

A ja mam prostszy pomysł: przeczytajcie sobie Codex Imperial Guard do warhammera 40k...

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Z tego co wiem za czasów panowania Karla Franza imperium jest potężne jak nigdy przedtem (oczywiście szarpanka z Archonem je osłabiła) chodzi według mnie powinno w najbliższym czasie zając sie kilkoma sprawami takimi jak ponownie przyłączenie Marieburga, zdobycie Brass Keep i odebranie przywódcy niziołów głosu elektorskiego i przekazanie go wysokiemu królowi Karaz a Karak jako że rasa krasnoludów jest największym sojusznikiem imperium i przyczyniła sie także w znacznym stopniu do jego powstania a honor tej rasy a zwłaszcza wysokiego króla raczej nie pozwolił by mu na gierki polityczne przy użyciu tak takiej funkcji. Co do wojny domowej to raczej wątpię bo długo takiej nie było a poza tym pozycja Karla Franza jest całkiem mocna bo jego nominacji sprzeciwił sie tylko Graf Boris Todbringer z Middenlandu ale swoją lojalność udowadniał nie jednokrotnie.

Gutek
Warzywo
Posty: 18
Kontakt:

Post autor: Gutek »

No nic Cord, ja poprostu sobie spekulowałem nie przeczytawszy nawet army book ;)

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Cord - najwyraźniej grałeś (grasz) krasami, bo Imperium pomagało im tle samo, co krasy Imperium, jeśli nawet Imperium nie przyłożyło się do tego bardziej. Krasnoludy nigdy nie pozwolą człowiekowi wtykać nosa do swoich spraw i często traktują ludzi z wyższością (to jest dopiero śmieszne). Halfingi raczej nigdy nie stracą głosu, ponieważ są bardzo ważnymi obywatelami Imperium. Są rewealcyjnymi rolnikami i nie sprawiają problemów. Moot produkuje baaardzo dużo żywności. Co do głosu dla krasnoludów, sądzę, że powinny go dostać, ale tylko krasnoludy będące obywatelami Imperium: rzemieślnicy i inżynierowie, którzy nie mogli rozwijać swoich talentów w rodzimych górach, poza tym krasy stoją na 2gim miejscu co do liczebności ras Imperium. Co do krasów żyjących w górach - Wara mości panowie, jesteśmy sprzymierzeńcami, ale sprawy wewnętrzne to już nasza dola!

A Marienburg... Zdobyć!!! I przywrócić stolicę Nordlandowi! Theoderic Gausser powinien tam mieć swoją siedzibę :)

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Zgrabnie Bleasus. Bardzo zgrabnie. Ale jeszcze się zdziwicie gdy wygram Games Day i przywrócę Solland na mapy.
He he.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

heheh Pewnie nasz władca Norlandu moze i by miał Stolice ale jak wiadomo Baltazar Gelt zamienił jego pieniązki w ołów ;)

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Blaesus pisze:Cord - najwyraźniej grałeś (grasz) krasami, bo Imperium pomagało im tle samo, co krasy Imperium, jeśli nawet Imperium nie przyłożyło się do tego bardziej. Krasnoludy nigdy nie pozwolą człowiekowi wtykać nosa do swoich spraw i często traktują ludzi z wyższością (to jest dopiero śmieszne). Halfingi raczej nigdy nie stracą głosu, ponieważ są bardzo ważnymi obywatelami Imperium. Są rewealcyjnymi rolnikami i nie sprawiają problemów. Moot produkuje baaardzo dużo żywności. Co do głosu dla krasnoludów, sądzę, że powinny go dostać, ale tylko krasnoludy będące obywatelami Imperium: rzemieślnicy i inżynierowie, którzy nie mogli rozwijać swoich talentów w rodzimych górach, poza tym krasy stoją na 2gim miejscu co do liczebności ras Imperium. Co do krasów żyjących w górach - Wara mości panowie, jesteśmy sprzymierzeńcami, ale sprawy wewnętrzne to już nasza dola!

A Marienburg... Zdobyć!!! I przywrócić stolicę Nordlandowi! Theoderic Gausser powinien tam mieć swoją siedzibę :)
Może i produkuje dużo żywności ale też nie dają nic za darmo tylko za michę nieźle sobie liczą a w zamian są chronieni przez imperium i wygodnie se żyją w względnym bezpieczeństwie (ciekawe ile by naprodukowali żywności poza granicami imperium, moim zdaniem niewiele bo by jakiś agresor zaraz sie nimi zajął) i za to ma sie im należeć głoś elekcyjny? Co do krasnoludów w imperium to oni nie maja chyba przywódcy który mógł by ich reprezentować wiec komu by mieli go dać a co do krasnoludów z gór to nie wiadomo czy by przyjeli nawet taka propozycje bo one sie bardziej na sobie niż na innych ale według mnie są to najbardziej odpowiedni nieludzie którym można taką funkcje powierzyć bo imperium zawsze może na nich liczyć w potrzebie.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Patrząc na booka do Lizardmenów nasunął mi się pomysł jak będzie wyglądał standard Imperium 8 edycyjnego:
Lector + Waraltar 300 pkt
3x Engineer (nareszcie ludzie ich będą wystawiać) i Steam Tank jako mount dla każdego 1050 pkt
3x Crossbowmen 240 pkt
4x Cannon 400 pkt
2x Steam Tank 600 pkt

Razem 2600

Co myślicie? :lol:
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Bieda, wywal kuszników i weź kawalerie na mechanicznych koniach.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

I nie zapomnij o gołębiach zrzucających D3 bomb z sila 8 nad przelatującym odzialem wroga!
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

ODPOWIEDZ