Potyczki z znienawidzonymi Ulthuańskimi pomiotami...

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

wazywienia? ja bym tego tak nie nazwał :P
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Zimnokrwisty pisze:Może Asasyn z człowieczą zgubą lub jadowitym ostrzem ?
"Człowiecza zguba" dużo nie da, nie zabijesz go w jednej turze a sam zabójca dłuzej nie przeżyje.
Jadowite ostrze jest już lepsze ale to ryzyko: wszystko albo nic. Masz trzy ataki trafiające na 3+ i raniące na 6+ i potem save na 4+ (15% że wogóle zadasz rane). Potem na auto-kill masz ok. 57%. IMO nie warto poswiecać 165 pkt. do takich akcji co nie oznacza że się nie uda.

Chyba jednak najlepiej takiego SD potraktować boltami lub hydrą, bo w walce wręcz jest jednym z najlepszych potworów i trzeba podejść do niego z respektem :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Bolty racja , a Hydra ?? Hydra to raczej nie :/ za mało ma Inicjatywy by smoka pierwsza ubodła , a raczej SD będzie szarżował tak więc wiesz :)
Dobra to zakończmy tą dyskusję na temat SD i ustalmy że najlepszym wariantem na niego są 2 bolce :)

Pozdrowienia
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

2 bolce wiele nie narobią, jestem w stnaie się wystawić naawet na dwie tury ostrzalu z dwóch bolcó bez większych konsekwencji.

Najgorsze dla niego jest gosć z pedantem i maską, następnie kanapkowanie. Oczywisćie nie jest tak latwo zlapać lordem star dragona, jednak steed of shadow puszczane 2x na ture z wielu kostek może się przebić i wtedy nie jest zaciekawie dla smoczka.
Nawet sam lord go moze pokroić z wzgledu na ciaglego hata, a wbijając dwie rany, ale sam musi nie dostać żadnej wygrywa nawet breaka. Tylko szkopól tkwi w tym, że trzeba go zlapać.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Zimnokrwisty pisze:Bolty racja , a Hydra ?? Hydra to raczej nie :/ za mało ma Inicjatywy by smoka pierwsza ubodła
No właśnie, uważam że może pełnić podobną rolę co:
Kosa pisze:Najgorsze dla niego jest gosć z pedantem i maską, następnie kanapkowanie.
Hydra także może go zatrzymać(regenka) i nie ucieknie z fear-outnumber ale to też jest ryzyko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

z ld generalską i BSB w poblizu czemu nie :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

No i dlatego sądzę że klasyczny lord na smoku z invertem i crimsonem sprawdza się najlepiej, jak nie dorwie samego SD to i tak przeciwnik ma ten sam problem co my, a smok z hydrami rozkręcają armie lepiej niż SD z bolcami.

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

tylko że HE mają te 4 bolce na naszego smoka

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Ja tam na HE z SD brał bym 4 bolce i smoka, fakt, że trochę konserwatywne, ale moim zdaniem to naj bezpieczniejsza opcja.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Vincent: chlopie ale my mamy harpie w corach, nie czaisz tego?? W 2 turze HE nie maja juz zadnego bolca albo zostaje jeden ktory wiele nie zdziala. Po za tym 4 bolce to zadkosc u HE, raczej nie styka na nie punktow szczegolnie jak bierze sie SD i ludzie zawsze wola wziazdz przynajmniej jednego orla. Neutralizujemy bolce harpiami i smigamy smokiem, czego HE nie sa wstanie zrobic.

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Vincent pisze:tylko że HE mają te 4 bolce na naszego smoka
W 90% przypadków 3.Juz prawie wszyscy mają ten sam układ rarów.3 bolce i orzeł.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Ja tam na HE z SD brał bym 4 bolce i smoka, fakt, że trochę konserwatywne, ale moim zdaniem to naj bezpieczniejsza opcja.
4 bolce to już przeżytek, od czasu 7ed hydry to co najwyżej 2 i to również na HE, pomijając fakt że nie ma co się ustawiać pod konkretną armię chyba że pod VC czy DL bo to nawet na turniej dobry patent ;)

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Ja uważam tak mając 2hydry , smoka czegoś nam napewno nie ustrzelą nie??

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Co na White Lionów :D ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

BG z ASF kroja cala armie HE :( , jesli ktos ich nie wstrzela... :)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

ZiMny pisze:Co na White Lionów :D ??
jeśli HE nie są złożone na magii, tylko mają caddych, to wystarczy mieć dobrze złożonego kolesia na piechotę za generała, BG, ze 2 bolce, hydrę, 2 oddz. harpii i 2 oddz. DR, 2x shades. Polecam też rydwany: jeden normalny, drugi BSB - wtedy i dobiegniesz/dojedziesz, żeby wszystko pokroić, i postrzelasz i dolecisz do maszyn. Dość uniwersalna rozpa, którą ostatnio grywam. Świetna na HE, WE, myszy, imperium. Niezła na Demony, jeśli ktoś nie ma takiego pecha jak ja i nie rzuca na generale w walce z Keeper of S. dwa razy 11 na Ld :D
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

No Yudo, to ciekawe co pisze, spróbuje wykorzystać, w najbliższy weekend czeka mnie potyczka, właśnie ze znienawidzonymi ulthuańskimi pomiotami :twisted: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Generalnie taki mocny uniwersalny standard, fajny całkiem.
a jaki jest trzeci core, jeśli można wiedzieć?

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Trzeci core, no to albo jeszcze jeden oddział DR z kuszami albo kusznicy, a ponieważ ci drudzy są tańsi to raczej oni, nie ma to jak wsparcie strzeleckie. Choć można też zrezygnować z kusz i dać trzecich DR.
Sam z resztą nie wiem to takie moje przemyślenia.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

szkoda ze niewidzieliście Agi jaka była wkurwiona po bitwie hahaha... no ale tak to jest ciśniesz komuś hamską maskę do 4 tury i nagle brzdęk łup krach i jest dokładnie na odwrót :D

ODPOWIEDZ