Phoenix Guard

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Phoenix Guard

Post autor: Temple Guard »

W 6. edycji byli przez wielu uważani za najgorszą piechotę w całym WFB. Za 15 punktów mieliśmy piechotę z kilkoma wyśrubowanymi statystykami i siejącą strach, ale z żenującą przeżywalnością (T3 i save 5+ dla elity to śmierć), więc nikt ich nie wystawiał. Ich jedyną zaletą były wspaniałe figurki, dla mnie absolutna czołówka w całej grze. W 7. edycji dostali niesamowitego kopa - ward 4+ na wszystko to potęga. Ich przeżywalność wzrosła więc dwukrotnie. Do tego dostali, jak cała armia HE, ASF. Co ważne, mimo tych bajerów koszt pozostał niezmieniony.
Mimo wielu zalet PG nadal mają wady. 15 punktów za piechotę, nawet tak wysokiej klasy, to sporo. Ponieważ mają tylko 1 atak z S4, nie mogą liczyć, że nabiją duży CR za zabitych, muszą więc głównie bazować na "static CR", który jest drogi szczególnie, że w 7. edycji potrzeba 5 chłopa w rzędzie (czyli +1 CR kosztuje ich aż 5x15=75 punktów). By nie przegrali przypadkiem z jakimiś leszczami, potrzebują pełnego bonusu za szeregi i najlepiej przewagi liczebnej (dzięki której w pełni można wykorzystać fakt, że sieją strach). Mile widziany jest także War Banner i BSB. To wszystko sprawia, że koszt takiego oddziału jest znaczny. No i utrata bonusu za szeregi praktycznie oznacza dla PG śmierć.
Chciałbym się dowiedzieć jak wystawiacie PG. W jakiej liczbie, kogo bierzecie z command group, jakie dajecie sztandary magiczne, czy wstawiacie do nich bohaterów. Chętnie poczytałbym też jakie macie doświadczenia z tym oddziałem - podajcie ciekawe przykłady udanych i nieudanych walk PG w Waszych bitwach.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ja jestem po trzech bitwach z wykorzystaniem PG... Sprawdzili sie super... W rozpisce z Arcymagiem sa wlasciwie niezbedni... Ward na 4+ jest extra... :) Oddzial ten jest super do trzymania maga... Nie dosc ze ma warda na 4+ to na dodatek nie straszne nam FO... Uderzenia maja co prawda slabe ale S4 tez nie jest zly na jakies slabsze smiecie... Ja wystwiam 12 PG z FCG z BoS-em... Ten oddzial trzyma nam Bos ktorego raczej nie powinnismy stracic poza tym nie szkoda nam go posylac do walki jak np: WL... Mi jest poprostu szkoda jak WL stoja tylko zeby trzymac jaki tam banner i arcymaga zamiast walczyc ze swoja S6... Narazie sie sprawdzali... :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Według mnie S4 w dzisiejszych czasach to za mało, prawdziwa siła zaczyna się od S5 :) Zauważ, że zwykłą śmieciową piechotę z T3 i savem 4+ mając S4 trafiasz na 3+, ranisz na 3+, a potem jeszcze zostaje przeciwnikowi save na 5+, więc mając 6 ataków (jeśli wziąłeś championa) statystycznie zabijasz 1.78 przeciwnika. Mało, a co dopiero mówić o wrogach z T4 i dobrym savem.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Według mnie S4 w dzisiejszych czasach to za mało, prawdziwa siła zaczyna się od S5
Tez tak uwazam... :)

Ale zauwaz ze taka piechota bedzie uszczuplona przez bolce, luki i magie... :wink: Mi to wystarcza... :wink: Uwazam ze to bardzo dobry oddzial ktory potrafi wiele wytrzymac... :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

tak Celedor potrafi wiele wytrzymać ale nie potrafi oddać z takimi goboskami co maja siatki to dużo takie PG nie zrobią gobki maja 5 ze statica a PG trafia na 3 rani na 4 on ma asv najczęściej na 5+ wiec i tak zapewne PG uciekną, ale jak ja grałem vs PG to dużo nie zrobili no poza tym ze trzymali maga i BoS a ciągle wróg ich chował itd, wiec nie doszło do walki w zwarciu, a chciałem zobaczyć jak sobie radzą z 20 GS z detkami 2x5 halabardników

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

to dużo takie PG nie zrobią gobki maja 5 ze statica
Salwa z lukow+jakis magic missile i sie skladaja... :roll:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

nie wierze w PG.
za drodzy zeby opierac sie na staticu, za slabi zeby opierac sie na zabitych wrogach

nie wiem czy bym im powierzyl trzymanie arcymaga mimo wszystko

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ja tam sie nie obawiam on przewaznie uzywa loru HE ktory nie wymaga Losa w wiekszosci przypadkow... A wiec mozna tez scampic... :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Celedor11 pisze:
to dużo takie PG nie zrobią gobki maja 5 ze statica
Salwa z lukow+jakis magic missile i sie skladaja... :roll:
ale jak ci wyskoczy 3x30 takich gobków + 2x20 orcasów to musisz miec duuzo tych łuków i sa jeszcze fanole no nie :wink:

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

ale jak ci wyskoczy 3x30 takich gobków + 2x20 orcasów to musisz miec duuzo tych łuków i sa jeszcze fanole no nie
Znajdz mi taka armie... :roll:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

OnG..? na 1500punktow nawet (2x30gobo jedynie, a nie 3x), na 2+ spokojnie.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Tak to już zrobili elitarną piechotę w nowych HE, że SM mają super pierdyknięcie, ale fatalną przeżywalność, WL średnie pierdyknięcie i średnią przeżywalność, a PG słabe pierdyknięcie i super (szczególnie jak na elfią piechotę) przeżywalność. PG mają nie umierać i to im się raczej udaje :) Ward 4+ jest super, bo wardów się nie modyfikuje, więc zawsze na 4+ przeżyją, a najpierw trzeba ich trafić, zranić i pominąć pancerz. O ile sobie przypominam nie ma w całym WFB oddziałów pomijających wardy, a przedmiotów magicznych tego typu jest bardzo mało (gdyby ktoś się pokusił o wymienienie, któr armie takowe posiadają, byłbym wdzięczny). Ach, gdyby PG mieli po 2 ataki albo S5 byliby super ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ja sie zastanawiam czy nie wziąśc 18 phoenixów z war bannerem do mojej smoczej armi :) mogą się sprawdzić i to dobrze, nawet steam tanka spokojnie ture przytrzymają, nawet jak ma maksymalne impacty, oddział warty rozpatrzenia, ale aby się sprawdził to jedyna słuszan konfiguracja jaka mi się zdaje to 18 z WB, jesli chodzi o walke, bo 10 z BoS do trzymania arcyamga jest i tak ok.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ELMALIER
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ELMALIER »

Znam tylko jeden taki przedmiot. Blade of Realities. Nie dopuszcza ward save'a i demony zamiast jednej otrzymuja dwie rany. Artefakt armii Lizardmenow.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kosa pisze:ja sie zastanawiam czy nie wziąśc 18 phoenixów z war bannerem do mojej smoczej armi :) mogą się sprawdzić i to dobrze, nawet steam tanka spokojnie ture przytrzymają, nawet jak ma maksymalne impacty, oddział warty rozpatrzenia, ale aby się sprawdził to jedyna słuszan konfiguracja jaka mi się zdaje to 18 z WB, jesli chodzi o walke, bo 10 z BoS do trzymania arcyamga jest i tak ok.
Czemu akurat 18? masz wtedy tylko +2 za szeregi i ciężej liczyć na fear outnumber, ja bym wystawiał 20-25 z FCG + ewentualnie War Banner i/lub BSB.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

ELMALIER pisze:Znam tylko jeden taki przedmiot. Blade of Realities. Nie dopuszcza ward save'a i demony zamiast jednej otrzymuja dwie rany. Artefakt armii Lizardmenow.
Właśnie o nim czytałem i zastanawiam się, czy inne armie posiadają takie przedmioty :) Jak ktoś takie zna to niech tu napisze, bom ciekawy. Gracz Lizaków wiedzący o tym, że będzie walczył z PG może wziąć Blade of Realities i wtedy PG giną marnie tak jak w 6. edycji ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Temple Guard pisze:
Kosa pisze:ja sie zastanawiam czy nie wziąśc 18 phoenixów z war bannerem do mojej smoczej armi :) mogą się sprawdzić i to dobrze, nawet steam tanka spokojnie ture przytrzymają, nawet jak ma maksymalne impacty, oddział warty rozpatrzenia, ale aby się sprawdził to jedyna słuszan konfiguracja jaka mi się zdaje to 18 z WB, jesli chodzi o walke, bo 10 z BoS do trzymania arcyamga jest i tak ok.
Czemu akurat 18? masz wtedy tylko +2 za szeregi i ciężej liczyć na fear outnumber, ja bym wystawiał 20-25 z FCG + ewentualnie War Banner i/lub BSB.
18 wystarczy w zupełnosci i jest jeszcze wzglednie tania, na fear outnamber będe liczył wraz ze wspólną szarżą smoka ;)

z resztą taka 18 to do armi kawaleryjskiej wystarczy zdecydowanie jako piechota, która ma dojsc i raczej dojdzie dosć cała, bo przeciwnik bedzie miał inne cele na głowie, zaś sam 4+ward dosć skutecznie odstrasza strzelanie w nich, a co do konfiguracji tej armii to spójrz do rozpisek na 2,5, wylecą tam spearelfy i rydwan, oraz bolec na orła i wchodzi taka elitarna piechota, ale ejszcze pewny nie jestem do końca...



i następnym razem edytuj posty albo pcozekaj aż ktos odpowie, nie twórz double postów :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Hmmm, 18 warta do rozpatrzenia, choć z WB kosztują aż
325pkt.. Obok nich jednak maszerowałaby 20 Spearelfów, aby mieć zapewniony Fear outnumber. Ale gdybym wystawił coś tagiego to IMO już BSB bym na siłe nie wciskał w rospę.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie rozumiem, spearelfy aby dać FO??
to już lepiej lion chariot bo dorzuci te 4US w przeciwieństwie do Sp.

zaś BSB koenicznie przy takim klocku, wardy nie zawsze muszą wejść... oczywisćie w środku nie musi on być, ale przynajmniej w tych 12 calach ;)
ale jeśli jewst taki pan w środku z grejtem to klocek robi się mega pakerny acz drogi.

a co do kosztu, no cóz 325 to dosć sporo, jednak klocek bardzo odprony, i nie ucieknie z terrora :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ja ich niesprawdzałem i jakoś niemam zamiaru,moim zdaniem dużo lepsi Wl i Swordzi.

ODPOWIEDZ