Chaos Chosen Knights

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Phoenix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Chaos Chosen Knights

Post autor: Phoenix »

Na początek podstawki.

Brzegi jeszcze nie skonczone, będe je wykańczał na koniec żeby nie pościerać paluchami farbki


Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 sty 2008, o 21:42 przez Phoenix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Megi
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Megi »

Świetne wykonanie i klimat.

Nietykalny
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Nietykalny »

tylko jedno, wex inki black grean, czerwień braz mozesz nawet sie pokusić o niebieski ale jak nie wiesz o czym mówię to odradzam ten kolor :)mocno rozwodnij na palecie żebyś miał bardzo rozwodnione inki.. było kiedyś coś takiego farbki GW z czerwonymi nakrętkami :) to samo co ink tylko żeby dodawać do farbek zamiast wody by rozcieńczać ale koloru nie tarcic :) - to był bajer :)heh
w każdym razie podziab takimi inkami trawę!! bo aż kuje w oczy tak zielona trawa przy chaosie.. skoro ma sie to zamieniać od tych bolców w pustkowie to niech trawa tez będzie gniła! tylko nie cała trawkę tylko jakieś 30% zostaw takiej zielonej! np jakieś kępki jasne które jeszcze nie splunęły czy tez nie zgniły to już zostawiam tobie .. :)

ogólnie efekt super, korek jak zawsze się sprawdził :)

Awatar użytkownika
Phoenix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Phoenix »

Taki mam właśnie zamiar jeszcze zrobić ale wpierw przymocuje koniki żeby te odbicia zrobić już na wszystkim i żeby wyglądały poprawnie

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

bardzo przyjemna idea i wykonanie podstawek :) Przyczepilbym sie jednak do malowania tych ognistych bolcow i poswiat - wydaje mi sie, ze lepiej i mniej "rysunkowo" by to wygladalo gdybys umiescil zrodlo ciepla (najjasniejsze kolory) w glebi tych szczelin, a nie na koncach bolcow :) W koncu to nie plomien zapalniczki tylko rozzarzona magma, jak sadze :P

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Dokładnie jak napisał Ataman. Poza tym miejscami na kolcach widać przejścia. No i muszę się przyczepić do source lighta - jest trochę nienaturalnie rozłożony, miejscami zbyt gwałtownie się kończy i wygląda płasko.
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Antar
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Antar »

podstawki strasznie klimatyczne, świetna robota! z niecierpliwością czekam na efekt końcowy (z rycerzami)

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Fingor pisze:Poza tym miejscami na kolcach widać przejścia
Ja naprawde nie wiem co wy macie z tymi przejsciami :) Pol forum narzeka, ze widzi je na roznych figurkach. To nie szkodzi, ze sa widoczne. Jesliby byly zbyt ostre/gwaltowne to wtedy pogarszaloby jakos modelu, a tak to nie ma sie czym przejmowac, tym bardziej, ze mowimy o podstawce ;)

Glosuje za czarnym jako przyszlym kolorem bokow. Mam takie zboczenie, ze tylko czern mi sie w tym miejscu podoba :)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

ciut psuje efekt brak SL na trawce i porostach.
ale poza tym bardzo fajne i ładne kolorystycznie:) ciekaw jestem teraz rycerzy chaosu jak będą pomalowani i jak będą pasować do podstawek;)
keep working!

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

@Rapta
Ale one są naprawdę widoczne ;) Może jestem Niezwykły ;), ale dla mnie żółty mocno odstaje na tle pomarańczu, co według mnie psuje efekt. Skoro cała podstawka jest tak wypasiona, to czemu kolce mają odstawać? ;)
I fakt, czarne brzegi będą najlepiej pasować :)
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Dewastator
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Dewastator »

Kozackie podstawki nie mam pytań. A w zasadzie mam :) : Planujesz zrobic poświatę od bolców na brzuszkach koni i nogach? Bo jeśli tak to pełne uznanie.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Ej nie ładnie tak :P Ja myślałem że jakieś figsy już zobaczę a tu podstawki ;/ Wykonane bardzo fajnie, tyle zę taka uwaga praktyczna. Nie lepiej najpierw przykleić figsa i później robić podstawkę ? Przecież choseni są ciężcy i trudno ich przykleić i na tych podstawkach mogą zostać ślady gluta... Chyba ze masz jakiś patent na to to się podziel :)

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

@Sykstus: Ten patent to wiertareczka i piny :P
@Fingor: Ja pewnie jestem juz slepy juz od tego ciaglego malowania i slenczenia przed komputerem ;) Uwazam jednak, ze nad podstawka nie ma potrzeby sie specjalnie meczyc, a przejscia widywalem ostrzejsze :)

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

@Rapta
Oj no, poprzyczepiać się spokojnie nie można ;) Fakt, na podstawki przejścia wystarczające.
BTW, jakiego boga to będą choseni?
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
Phoenix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Phoenix »

Widzę że surowo tu po mnie jedziecie :D:D ale moze i słusznie. W każdym bądź razie czas na odpowiedzi i kilka sprostowań (mogę sie przecież troche potłumaczyć;) )
Co do SL to jest to moje drugie takie na poważnie podejście do tego i jeśli chodzi o te wychodzące "cosie" to wyszły tak jak zamierzałem. Generalnie chciałem uzyskać taki efekt że czysta "normalna" ziemia zaczyna wariować pod kopytami wybrańców chaosu. Dlatego też nie chciałem przesadzać z mrokiem a tylko pokazać ten motyw że coś sie zaczyna zmieniać. Te elementy rozrywająziemię i wyrastają i niczym pożoga zostawiają za jeźdźcami popękaną i dymiącą ziemię. Co wyszło to wyszło. Pierwotnie miał to być kolor spaczeniowo-zielony ale stwierdziłem ze nie będzie to pasowało do kolorów samych figurek. Oczywiście oswietlenie jak już wcześniej wspomniałem bedzie dorobione, chciałem jednak wpierw pomalować koniki i dopiero wszystko później oświetlić tak jak trzeba za jednym zamachem. Być może brzegi podstawek byłyby lepsze na czarno, ale klient ma inne życzenia. Niestety. W każdym razie praca wre i jeszcze poprawki dojdą. Mam nadzieję jeszcze dziś wrzucić sztandarek. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Awatar użytkownika
Phoenix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Phoenix »

No i jest sztandarek

osobiście jestem z niego srednio zadowolony, bo nie wyszedł tak jak chciałem. No ale cóż.

Obrazek

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Sztandar całkiem fajny, chociaż na rogach lepiej wyglądałyby nieco wyraźniejsze paseczki. Freehand zgrabny. Niestety gwiazda na szczycie chorągwi wyszła średnio .
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

no wygląda na fotce nieźle. inna sprawa że mogłeś to lepiej oświetlić bo niestety dużo cienia tam jest naturalnego i ciężko zobaczyć cieniowanie dokładniej:(
ale póki co na plus praca:)

Awatar użytkownika
Balduran
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Balduran »

Bardzo klimatyczne i doskonale wykonane podstawki oraz zajebisty sztandar... moglbys zdradzić w jaki sposob pomalowales czachy ? :D
Czekam na skonczonych Knightsów :)

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Fh bardzo ładne na tym sztandarku ;) Czekamy na jeźdźców ;)

ODPOWIEDZ