nieetyczne zagranie katapultą?

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

nieetyczne zagranie katapultą?

Post autor: Shinue »

załóżmy hipotetyczną sytuację:
za regimentem stoi sobie schowany bohater, którego oczywiście nasza katapa nie widzi, ale za to widzi regiment. przed strzałem kładziemy więc templatke na samym środku regimentu ale odległość podajemy taką, by ubiło bohatera. to zagranie uważam za nieetyczne. co wy na to?
Obrazek

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

jest już nielegalne w 6ed było ok.

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

ja doszedłem do lepszej rzeczy jeżeli chodzi o klopy przynajmniej;)

od wajhy z przodu do końca klopy jest w linii prostej jest mniej niz 3 cale, ale dalej blisko. Więc spokojnie moge wsadzic klopke na podfstawke 3* ileśtam cali;) tak czy siak przekatna to bedzie wiecej niz 3 cale. Czy maszynk traktowane sa dla pitki wg swojej podstawki obrysu czy musza być na 40*40?
bo klopka postawiona na templatce i tak o milimetr wystaje :wink:

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

40*40
jesli nie masz to i tak w takim wypadku rozgrywa sie jakbys mial.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Gogol pisze:jest już nielegalne w 6ed było ok.
no ale jak mi sie niechcący pomyli? tzn jeśli pomimo uczciwych zamiarów trafię w tego bohatera, to co wtedy?
Obrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

zalezy.
jesli znioslo to poprostu dostaje.
jesli zadeklarowales zle i bez zescatterowania heros dostaje - mozesz worst playa zgarnac, w najlepszym przypadku poprostu strzal sie liczy jakby sie nie odbyl.,

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

To jakaś bzdura, co to się nie można już pomylić? Jak się zadeklaruje wybitnie specjalnie - np był mierzony w poprzedniej turze zasięg czaru od maga i ktoś deklaruje tyle samo to tak zgodzę się - ale jak strzela się na 54" dzieś tam to nikt nie może powiedzieć że to sie robi specjalnie - nawet jak sie robi :D :P

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

dokładnie jak mówi Supeł... tak to się można bawić jak mamy oddział np 20 cali (wiemy bo np ture wcześniej strzelaliśmy) a 10 cali za oddziałem stoi heros i my zamiast te wiadome 20 cali dajemy 30 to mozna mówić o worst playu/nie liczeniu tego strzału... ale jak mag stoi 3 cale za oddziałem i nie było wiadome w jakiej odległości stoi oddział od katapy, po zadeklarowaniu i zmierzeniu wychodzi że przeleciało na oddziałem i mag dostaje kamieniem w potylice to już się czepić nie można i po prostu mamy farta i tyle...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kozisyn pisze:Czy maszynk traktowane sa dla pitki wg swojej podstawki obrysu czy musza być na 40*40?
bo klopka postawiona na templatce i tak o milimetr wystaje :wink:
wg swojej podstawki :) jesli jednak nie masz podstawki bedzie to na twoja niekorzysc.

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

czyli jezeli wezme podstawke która zostawia powiedzmy 2 mm wiecej od krawedzi maszynki jednoczesnie tworzac podstawke o największej przekątnej większej niż 3 cale to pitka w maszynke na 4+? I czy moze moje widzimisie spowodować ze wszystkie moje podstawki beda miec przekątną antypitkową? :)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

wszystkie podstawki maja miec wymiary 40x40mm.
nie ma tu miejsca na inwencje wlasna

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

głupota... tyle powiem... a jeżeli moja katapulta (6ed) za nic nie mieści się na podstawce 40x40? 40x60 to minimum a i tak koła bedą troche za szeroko... myśle o 50x50...

aha... a jeszcze co do tych nieetycznych zagrań to bardziej nieetyczne jest już to jak koleś strzela ze skaveńskiej latarki w ten sposób żeby linia przebegała dokładnie przez samotnego slayera stojącego za tym oddziałem którego nie da się zauwazyć... :/

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

poczytaj zasady latarki to chetnie podyskutuje, bo narazie nie widze sensu.

Odnosnie podstawek - dura lex, sed lex.
Nie trzeba tak naprawde wcale ich robic. Poprostu dla niektorych rzeczy (chocby pitki) trzeba przyjac ze maszyna stoi na 40x40 i juz, wiec jest cala wsysana.

ja gram bez podstawek i zyje ;)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

wiem jakie są zasady latarki... ale i tak uważam to za przegięcie kiedy koleś strzela przez trzy oddziały w takiej linii żeby jeszcze trafić samotnego bohatera gdzieś na tyłach, którego żadnym prawem bez namierzania satelitarnego nie ma prawa zobaczyć... dlatego stwierdzenie że dodanie 3 cali do strzału katapulty żeby trafić bohatera za oddziałem jest nieetyczne wydaje się śmieszne przy takim porównaniu...

a co do podstawek to nich tam wam będzie...40x40 dla pitek a ja i tak zrobie sobie takie żeby mi pasowały do figurek ;)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

wiesz, zalezy to w duzej mierze od sedziego.

u nas pomylka o 3-4 cale jest dopuszczalna. jak bylem w krakowie to duke za moja pomylke o 3-4 cale pobiegl po sedziego od razu, poczym bodaj Busz wygrazal mi worst playami ;)

najlepiej sie nie mylic i juz.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

"tylko głupcy nigdy się nie mylą" nie pamiętam czyje to ;)

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Duka nie znasz...:P :twisted:

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

a latarka to akurat widzi co chce ( przez lasy odziały itp.) więc nie ma problemu - może strzelać tak jak mówisz

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

TruePunk pisze:wiesz, zalezy to w duzej mierze od sedziego.

u nas pomylka o 3-4 cale jest dopuszczalna. jak bylem w krakowie to duke za moja pomylke o 3-4 cale pobiegl po sedziego od razu, poczym bodaj Busz wygrazal mi worst playami ;)

najlepiej sie nie mylic i juz.
Święte słowa na Śląsku nawet "specjalnie przedeklarowny" ci czesto wejdzie a w krakowie o kilka cali biegną do sędziego

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

To widać czy ktoś przedeklarowywuje czy jest plewą i nie wie ile strzelić .
Nie ważne czy strzela na 77'' czy 17'' .
Beka na maxa

ODPOWIEDZ