Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
Yogo95
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pytania krótkobrodego

Post autor: Yogo95 »

To ,że są super Mega to wiem ale kaski ile na nich trzeba ;(
Obrazek

lapson
Plankton
Posty: 3

Post autor: lapson »

Witam jestem nowy na forum i niestety nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:

Czy jednostka Strażników (Rangers 0-1) jest wciąż uznawana za core? Może to trochę banalne pytanie ale wolę się upewnić.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

No cóż odpowiedź na to pytanie brzmi - tak, co ewidentnie widać po tym, że ta jednostki znajduje się w spisie jednostek Core.
Ja też mamy pytanie - masz krasnoludzki Army Book? :P Bo z nim nie byłoby takich problemów.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

lapson
Plankton
Posty: 3

Post autor: lapson »

Mam ale w domu, gdzie rzadko bywam za względu na studia w innym mieście - a tylko w domu grywam z bratem. :)

Ale z doświadczenia wiem że obracając się we wszelkich grach (a głownie miałem do czynienia z karciankami) wiele oczywistych rzeczy jest nie zawsze brane pod uwagę.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

jutro bede mial ustawke z WE.
wiem, ze elficcy magowie lubia ukrywac sie w lasach.
czy oplaci mi sie wrzucic na kogos "wielka rune rzuconego wyzwania"??
nie wiem na jakiej zasadzie ci milujacy drzewa siedza w tych lasach, czy on mnie z lasu widzi? bo jesli tak a ja bede dosc blisko to ta runka powinna byc chyba dobrym pomyslem by wyciagnac chociaz jednego maga z lasu.
co sadzicie?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

widać tylko na 2 cale w/z lasu.
Ta runka to prędzej na treemana, magowie welficcy ci nic nie zrobią

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

weź kowala bedziesz mial 5 kości dispela do tego 3 runy rozproszenia i magów masz z głowy;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Gram w mistrzostwach katowickiego Barda i w mojej grupie mam Bretke, Demoniszcza i Wood Elfy.
W bitwach w ktorych jestem gospodarzem, moge wybrac na jakie punkty gramy (w przedziale 750-2250). W zwiazku z tym ze nie chce sobie utrudniac zycia ;), mysle na jakie punkty z kim najlepiej grac.. Jakie macie zdanie na ten temat?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

dziki za rady, jutro wyprobuje.
wieczorem podam rospe jaka zagralem i wynik bitwy :)

@quaki
wydaje mi sie, ze najlepszym rozwiazaniem bedzie zagranie z demonami na male punkty.
nie wiem czemu ale IMHO w bitwach do 1k nie sprawdzaja sie jakos za dobrze.
o reszcie niestety sie nie wypowiem gdyz nie mialem przyjemnosci grania z nimi (jeszcze).
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ANtY pisze:widać tylko na 2 cale w/z lasu.
Ta runka to prędzej na treemana, magowie welficcy ci nic nie zrobią
eee... nie. Na treemana ta runa nie działa. Jeśli już to biegacza można sobie nią ściągnąc/zmusic do ucieczki.
Quaki pisze:Gram w mistrzostwach katowickiego Barda i w mojej grupie mam Bretke, Demoniszcza i Wood Elfy.
W bitwach w ktorych jestem gospodarzem, moge wybrac na jakie punkty gramy (w przedziale 750-2250). W zwiazku z tym ze nie chce sobie utrudniac zycia ;), mysle na jakie punkty z kim najlepiej grac.. Jakie macie zdanie na ten temat?
demony bierz na małe punkty, WE w sumie dowolnie, podobnie bretke.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

z bretką gra się fajnie. bierzesz ich na klatę a potem gnieciesz w combacie.wczesniej trzeba ich ciuteńkę osłąbić strzelaniem.. :D
dla mnie niezbędnie w bitwach z bretką są górnicy. bretka wjeżdża, grzęźnie a później dostaje w bok klocek 10-15 minerów. miodzio...

Awatar użytkownika
Yogo95
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Yogo95 »

Ja jak tylko dostanę moje kochane krasie będę grał z chaosem na 1300 pkt w skład mojej armii będą wchodzić :
36 dwarf warriors (16 z bronią 2reczną)
16 thunderers
8 miners
cannon
organki
thane x2
dragon slayer
runesmith
i ewentualnie 16 long beards od kolegi
Powiedzcie jak tym zagrać i co wystawić
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

a ktorym chaosem? ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Yogo95
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Yogo95 »

no tak zapomniałem oczywiście WoCH przepraszam mój wielki błąd
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

sam gram przeciwko WoCh i musze powiedziec, ze jest ciezko.
magia nurgla jest wprost idealna na dwarfy, konnica dosc szybko do nas dochodzi co ukruca nasze strzelanie, psy z przodu sprawiaja, ze trzeba je najpierw wystrzelac itd. :)

ale, wydaje mi sie, ze powinienes uzywac katapulty i dziala.
organkami grac odwaznie, ja bardzo czesto przerzucam 6 liczac na wyzszy wynnik.
minerzy ci sie akurat nie sprawdza, WoCh dosc szybko od nich odbiega (zagraj nimi jako hammererzy albo ib'cy z thanem na klocu w srodku - to nie beda mogli byc oflankowywani)
i nie powinienes wystawiac samego dragon slayera, jest to tylko free frag dla przeciwnika.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Yogo95
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Yogo95 »

myślałem nad czymś taki m(to tylko rozstawienie bez pkt)
19dwarf warriors z tarczami z thanem (1 klocek 20 fig)
14 longbeards z thanem
rune smith (nie wiem czy samego go wystawić czy w jakimś oddziale)
10 thunderers
10 thunderes
organki
cannon
Grudge thrower
wyszło 1387pkt nie wiem może zagramy na 1400 albo coś bd musiał uciąć
(co do pkt to nie mam podr tylko kożystam z pdf może być cos źle proszę nie zbesztajcie mnie za to ) powiedzcie mi jeszcze jakie runy najlepiej dać będzie to moja 2 walka więc nie chciałbym od razu jakieś wielkiej wtopy zaliczyć
Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

kowala schowaj za pagórkiem gdzieś i tam siedź najlepiej niech będzie on generałem, a runy to juz od Ciebie zalezy
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Kowal generałem???
Toż to głupota, jak wywali ci kowadło to przeciwnik ma jeszcze dodatkowe punkty za gienia.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Grichalk pisze:Kowal generałem???
Toż to głupota, jak wywali ci kowadło to przeciwnik ma jeszcze dodatkowe punkty za gienia.
Rozpiska dotyczy 1387 punktów, a więc nie jest tak źle, żeby niewidzialne kowadła wybuchały naszym Runesmith'om w brodate twarze :P

A na małe punkty... w sumie czemu nie. Thane BSB za 160/165 punktów i Runesmith generał za 127 punktów to najbardziej ekonomiczny rozkład bohaterów na punkty poniżej 2000.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

lepiej go nie chować za pagórkiem, na te punkty może sobie powalczyć, ewentualnie dołączyć do machiny. a longobardów MUSI być około dwudziestu tj 20-19-80 zależnie czy wpakujesz tam kowala czy nie. inaczej nie tna tak jak powinni.

i o jakie runy pytasz? tematy o bohaterach już są na forum.

Zablokowany