Liga Warhammer Fantasy Battle w Bardzie w Katowicach

Zawalcz z ludźmi ze swojego miasta!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Phoenix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Liga Warhammer Fantasy Battle w Bardzie w Katowicach

Post autor: Phoenix »

Obrazek

1. Katowicka Liga WFB w Bardzie jest ligą otwartą na wszystkich spragnionych gry. Nie interesuje nas Twój wiek czy poziom, nieważne czy jesteś weteranem i zwycięzcą iluś-tam turniejów, czy stawiasz dopiero swoje pierwsze kroki.

2. Organizatorem Ligi jest sklep Centrum Gier BARD i my sami – gracze WFB. Wszyscy tworzymy Ligę, zajmujemy się nią i dbamy o jej uczciwy przebieg.

3. Wpisowe za udział w lidze wynosi 8zł i musi być opłacone PRZED Twoją pierwszą bitwą! Cała zebrana kwota przeznaczona jest na nagrody. Prócz tego Centrum Gier BARD sponsoruje wszelkiej maści dobra.

4. Wszystkie bitwy ligowe muszą odbyć się na terenie Centrum Gier BARD. Wynik bitwy niezwłocznie po jej zakończeniu powinien zostać odany pracownikom Barda.

5. Co 2 tygodnie w Bardzie pojawi się aktualny ranking graczy, wraz z wynikami z poszczególnych bitew. Ranking będzie również dostępny na stronie www.bard.pl

6. Z jednym przeciwnikiem można rozegrać maksymalnie dwie bitwy ligowe. Format, wybór terenów, ewentualne scenariusze czy zasady specjalne pozostają w gestii graczy biorących udział w bitwie.

7. Liga startuje 1. kwietnia 2008, a oficjalne zakończenie Ligi przewidziane jest na 29. marca 2009. Do Ligi dołączyć można w dowolnym momencie jej trwania. Warunkiem jest opłacenie wpisowego, a także podanie swoich danych kontaktowych (tel, mail, itp) i armii, którą będziemy grać przez całą długość trwania Ligi.

8. Przed każdą bitwą należy jeszcze przeciwnikowi wyjaśnić co i jak. Generalnie unikamy sytuacji w rodzaju “a to nie moja wina, że Ty nie wiedziałeś, że ja mogę zrobić coś takiego.” Rozpiska musi zawierać wszystkie statystyki oddziałów (wliczając save'y), uzbrojenie, zasady specjalne, koszty punktowe itp. Stosujemy standardowe zasady Limited (bez special characters czy alternatywnych armii. DoW dopuszczone na normalnych zasadach).Gramy na jawne rozpiski i w oparciu o regulamin turniejowy Barda.

9. Staramy się nie proksować. Nie używamy pustych podstawek. Jeśli czegoś nie mam, to tego nie wystawiam. Jeśli np. dowskrzesiłem ileś tam szkieletów, a nie mam figurek, to nie mówię, że w tym oddziale jest ich tyle i tyle. To ma być widoczne! Jak mi brakuje figurek, to trudno – nadmiarowa ilość przy dowskrzeszeniu przepada. Zasada “Counts as” ma zastosowanie. Czyli wystawiając np. oddział kawalerii można użyć innych figurek, o ile nie spowoduje to zamieszania.

10. Każdy bitwa musi trwać pełne 6 tur. Nie kończymy gry wcześniej z tak błahych powodów jak: “zamykają już Barda; zabili mi smoka w pierwszej turze; mama woła na obiad; muszę już iść, za chwilę mam obronę magistra”. Przez umówienie się na bitwę zawieram niejako z przeciwnikiem umowę – zobowiązuję się do rozegrania z nim pełnych 6 tur gry. Jeśli nie mam czasu na 6 tur – umawiam się w innym terminie. Nie bawimy się w żadne “a nuż się uda i zdążę.” Bitwa, która nie trwa 6tur nie zostanie uznana do Ligi.

11. Nagrody nagrodami, ale Liga ma przede wszystkim być sposobem na miłe spędzenie czasu. Zatem wszelkie próby wałowania, “zapominania” o zasadach swoich armii (vide Głupota), spinanie się i kłótnie mogą skończyć się wykluczeniem z Ligi. Gramy dla przyjemności, nie dla nagród! Nagrody mają być tylko miłym dodatkiem. Przed każdym z nas tygodnie pięknych potyczek, o których za lat parę będą krążyć legendy! Starajmy się zatem, żeby te legendy stawiały każdego z nas w pozytywnym świetle.

12. System punktacji każdej bitwy: po bitwie liczymy tzw. Małe punkty w standardowy sposób. Odejmujemy uzyskany wynik od wyniku przeciwnika. Wychodząc od wyniku 10:10 dostajemy duży punkt za każde przekroczone 10% punktów na które graliśmy. W przypadku jakichkolwiek problemów z obliczeniem dużych punktów podajcie tylko format na który graliście i wynik w małych punktach, wraz z zaznaczeniem, kto wygrał.

13. Jeśli ktoś wyzywa Cię na bitwę Ligową, nie możesz odmówić. Wspólnie ustalcie tylko dogodny dla Was termin i format. Wyjątkiem od powyższej reguły jest “rewanż” - jeśli pierwszą bitwę z danym przeciwnikiem wygrałeś, ma on prawo odmówić Ci na wyzwanie. Powtarzam – gra ma być przyjemnością. Nie tylko dla Ciebie. Także dla Twoich przeciwników.

14. W przypadku wszelkich niejasności lub np. problemów z umówieniem się na bitwę poproś o pomoc kogoś z obsługi Barda


Serdecznie Zapraszamy do wspólnej Zabawy :)

Maciek2194
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Maciek2194 »

istnieje teraz jakaś wakacyjna liga WFB w bardzie w Katowicach? :?: :?:

Dzięki :)
"And They Shall No Know Fear" Warzywo O_o?

Roody
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Roody »

Obecnie rozgrywamy ligę wfb, ale jesteśmy już w 1/8 finału :)

Maciek2194
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Maciek2194 »

No ja to moment potrafię wyczuć ;o Dzięki :D
"And They Shall No Know Fear" Warzywo O_o?

ODPOWIEDZ