Zwierzeta graczy lizardmenskich

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Cieszą sie jak zarcie dostaja :P . Odrazu im się gały świecą i maja wyraz pyska jakby sie usmiechaly :wink: .

IMO geki sa w pytke lepsze od agam.

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

kameleony sa najlepsze z gadow albo krokodyle(kajmany,aligatory itd) gekony mi sie nie podobaja chociarz te murowe byly w miare fajne

ale pajak to same zalety dla chodowcy ]:-> bo na gadach to tracisz kase a nie zyskujesz karmic trzeba codziennie grzac .... a pajakowi hmmm jak kaktus w porownaniu do zwyklego kwiatka a kaske niemilosierna sie da na tym zarobic ]:->
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

U mnie w zoologu ostatnio bym do kupienia krokodyl :D 2 czy 3 kafle za niego chcieli ale nie pamietam juz. nawet niewiem co to za gatunek byl i czy jeszcze go maja ale widok powala :D
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Kindol
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Post autor: Kindol »

No to tak, ja posiadam:
-Rhampholeon brevicaudatus

http://s155.photobucket.com/albums/s282 ... G_3353.jpg

-Gekony lamparcie (na razie tylko 1.2 (samiec i 2 samice), jak zrobię większe terra to jeszcze 2 samiczki będą dokupione :D )

(zdjęcia wrzucę później)

-Chrząszcze (parę przykładowych zdjęć):
http://i155.photobucket.com/albums/s282 ... az2049.jpg
http://i155.photobucket.com/albums/s282 ... az2055.jpg
(posiadam jeszcze Eudicelle, ale niestety zdjęć nie mam)

-Jeden pająk (Acanthoscurria geniculata)

-Od groma i jeszczę więcej robactwa ;) (straszyki, patyczaki, liśćce, modliszki, karaczany itd. :) )

W planach, po zrobieniu większego terra dla lampartów to w mniejszym zamieszka stadko Gekonow żmijowych (Teratolepis fasciata)

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Kindol pisze:-Chrząszcze (parę przykładowych zdjęć)
Ile żyje taki chrząszcz i co jedzą? Pytam z ciekawości :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kindol
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Post autor: Kindol »

Imago kolo 5 miesięcy, jedzą głównie owoce

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

kameleony sa najlepsze z gadow albo krokodyle(kajmany,aligatory itd) gekony mi sie nie podobaja chociarz te murowe byly w miare fajne
Kameleony sa najlepsze, bo strzelaja jezykiem i sie nie ruszaja :P ? A ze geki ci sie nie podobają to mnie akurat nie dziwi, kazdy wie ze masz zjeb@ny gust :wink:
ale pajak to same zalety dla chodowcy ]:-> bo na gadach to tracisz kase a nie zyskujesz karmic trzeba codziennie grzac .... a pajakowi hmmm jak kaktus w porownaniu do zwyklego kwiatka a kaske niemilosierna sie da na tym zarobic ]:->
No i wszystko jasne. Widzisz Max nie wszyscy trzymaja zwierzaki dla zysku. A tak btw to np. twoja stara ma przesrane bo karmic cie musi i grzac, a nic na tym nie zyskuje wręcz przeciwnie najczęściej traci. Nawet jakbys sie rozmnozyl(nie wiem jak to u ciebie wyglada ale stawiam na to ze sie rozkleisz na dwa Maxy) czego jej serdecznie nie zycze to i tak by cie nikt nie kupił.

pozdro :P

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Marcin ja Cie prosze , zbastuj z tymi niektorymi porownaniami i okresleniami... Zachowaj je w glowie , albo powiedz glosno do monitora , ale ich nie pisz... Prosze...

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

hehe saurus tez cie kocham a zapewniam ze z tego dzieci nie bedzie ]:->
ja mam pajaki i dla przyjemnosci i dla zysku
a ty mi wytlumacz co jest fajnego w gekonie?
a ze ja mojej mamie sie nie zwruce to chyba sie mylisz synku ]:->
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Kindol
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Post autor: Kindol »

Max gekony są fajne, takie sympatyczne kluchy :) Często można mieć spory ubaw z ich nieporadności, a to zleci z półki patrząc co sie dzieje w innych częściach terra, a to 5 minut się męczy żeby upolować świerszcza z pourywanymi nogami :P

No, ale o gustach się nie dyskutuje.

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

wlasnie ja o tym mowie ]:-> pajak ma swoja ofiare nawet i w mniej niz sekunda czasami po wrzuceniu ]:-> tzw swierszcz w locie (zwykla geniculata lapie go zaraz po wyladowaniu)
kuzyn moj mial gekony i jak im dawal jesc mialem ubaw po pachy ]:-> jak to moze w ogole przetrwac w naturze? ]:-> tylko chyba to jest w nich fascynujace
nie to co skorpion czy pajak ktory wytrzyma 2 lata ponad bez rzarcia ... jemu to sie przynajmniej chce polowac bo wie ze jak zmarnuje okazje to sobie poczeka... czasem i sie nie doczeka i to jest w nich piekne bo polowania sa fenomenalne i po 1'000'000 razie
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Mrocznyyy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Mrocznyyy »

Max tylko że gdy ich nie karmisz to dosć mało sa ciekawe, np moj bohmei siedzi caly czas w tym samym miejscu :) Miałem p.Irminie która wychodziła z swojej kryjówki tylko gdy wynosiła linke/śmieci.
Jedyny ruchliwy pajak jakiego miałem to H.Maculata i ona robiła sobie czeste spacery po terra. Wiec moim zdaniem geki sa jednak ciekawsze. Ale zgodze sie z tym ze skorpy sa fascynujące, a najbardziej sposob w jaki polują:)Ja miałem z skorpów tylko B.jacksoni i bardzo mi sie podobały.

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

nie chodzi o to by zwierzatko biegalo jak nienormalne przynajmniej wg mnie po to sa psy czy inne przereklamowane scierwa ]:-> a pajaki w wiekszosci siedza w 1 miejscu to racja u mnie chyba tylko olbrzymi i cabmri spaceruja same reszta to jak martwe chyba ze sie im grzeje albo cos da do zarcia a mam duuuzo gatunkow roznych (25? na oko) wiec porownanie jest
a co do skorpionow to te dopiero sie nie ruszaja ]:->
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Mam pytanie :P czy to normalne , że 7-miesięczny Gekon połowę dnia przesiaduje w swojej kryjówce ( kawałek kokosa ) A po drugie , jak sprawić by Gekon ( lamparci ) sam zaczął polować :) Na koniec : Czy wystarczy do oświetlania terrarium jedna lampka UVB i jedna zwykła ?? Czy konieczne jest zamontowanie nocnej ??

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Kindol
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Post autor: Kindol »

to że gek siedzi pół dnia w kryjówce jest normalną rzeczą,
co to znaczy sam zaczął polować, nie je?
Lampartom nie dajemy UVki
zależy jaka zwykła
w nocy nie trzeba im grzać

Od kiedy go masz?

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Od Soboty. Ma coś około 7 miesięcy. Zaczął sam polować , czyli na początku przyjmował pokarm tylko z pensety , ale dzisiaj i wczoraj upolował sobie świerszcza tak więc jest okej. Rozumiem , że to normalne , gdy po każdym zjedzonym świerszczu gek udaję się do swojej kryjówki ( kawałek kokosa , pod matą grzewczą ) Jedyne co mnie zdziwiło , to że ten gad potrafi się wspinać po styropianie ( dekoracja ) W każdym razie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Muszę jeszcze mu kupić kamień do wylegiwania , pojemniczek na robaczki i inne. Terrarium mam na razie 40x40x40 , ale chyba na początek to wystarczy. Kupię mu coś lepszego , jak trochę podrośnie.


PS. Wyczytałem , że młode gekony należy karmić 2 razy dziennie. Ale po ile świerszczy na jedno karmienie mu dawać ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Mrocznyyy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Mrocznyyy »

Tzn ma kryjówke POD mata grzewcza ? tak to zrozumiałem, a tak nie powinno byc, bo mata owinna byc pod podłozem tak zeby zwierzak nie mial do niej dostepu. A jakiego geka kupiłes ? Ofc wiesz że trzeba podawac mu witaminy do pokarmu, sepie itp ?:)

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Witaminy dostaję. Wapń co 2 posiłek , a suplement raz w tygodniu. Mata jest pod spodem terrarium , po prostu kryjówkę ma pod matą , ale nie bezpośrednio. Kupiłem Gekona Lamparciego :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mrocznyyy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Mrocznyyy »

Miło slyszec ze zwierzak jest w dobrych rękach :)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Wlasnie zakupilem zioomka (gekona lamparciego)
Mam kilka waznych ptan :

-mozna mu dac jako podloze piasek ? narazie wykladam mu recznikami papierowymi (koles ze skelpu mowil ,ze najlepiej gline z piaskiem wylac i bedzie pustynia ale pytanie brzmi czy poki co moze byc piasek ? jaki ?)

-konieczne jest oswietlenie nocne ? ub kabel grzewczy czy wystarczy 12 h zarowka ,a w nocy nic ?


Umaszczenie cos podobnego :D :

Obrazek
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ