Porady dla początkującego

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Menace pisze:A efekt miscastów ignorują tylko Slannowie od którejś generacji.
Nie mają miscasta Slannowie 4, 3 i 2 generacji, tylko Slannowie 5 generacji go mogą mieć (i dlatego nikt ich nie wystawia, bo za 40 punktów można awansować Slanna z 5 na 4 generację i mamy spokój ;)).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Witam Vampirzych graczy. Zastanawiam się nad tym żeby zacząć zbierać armię Vampirów, ale mam następujące wątpliwości. Z tego co widzę to na forum dominują rozpiski w których są Black Knighci, Blood Knighci a w corach zazwyczaj same ghoule. Rozumiem że to standard turniejowy. Mi generalnie podobałaby się armia złożona na piechocie: grave guards, dużo szkieletów (mam ich sporo bo grałem do tej pory Tomb Kingami i chciałbym ich jakoś wykorzystać ) corpse cart (piękna figurka) oczywiście wolfy, varghulf. Generalnie chodzi o to żeby było dużo wskrzeszania. Tak zawsze wyobrażałem sobie armię undeadów. No i tutaj moje pytanie czy taką piechotną armią da się pograć? Mam na myśli wyłącznie gry towarzyskie. Dodam że gram generalnie przeciwko :Imperium, Krasiom, Orkom, Ogrom. Czy mój pomysł ma sens?

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Witam Vampirzych graczy. Zastanawiam się nad tym żeby zacząć zbierać armię Vampirów, ale mam następujące wątpliwości. Z tego co widzę to na forum dominują rozpiski w których są Black Knighci, Blood Knighci a w corach zazwyczaj same ghoule. Rozumiem że to standard turniejowy. Mi generalnie podobałaby się armia złożona na piechocie: grave guards, dużo szkieletów (mam ich sporo bo grałem do tej pory Tomb Kingami i chciałbym ich jakoś wykorzystać ) corpse cart (piękna figurka) oczywiście wolfy, varghulf. Generalnie chodzi o to żeby było dużo wskrzeszania. Tak zawsze wyobrażałem sobie armię undeadów. No i tutaj moje pytanie czy taką piechotną armią da się pograć? Mam na myśli wyłącznie gry towarzyskie. Dodam że gram generalnie przeciwko :Imperium, Krasiom, Orkom, Ogrom. Czy mój pomysł ma sens?

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Ja nie długo gram Wampami, a ogólnie gram tylko towarzysko i narazie grałem na samej piechocie. Klimat wskrzeszania też mnie jest bliski :). Z tego co obserwuję to można nieźle pokombinować. Ostatnio np ubiłem orki na samej piechocie. Zatem uważam, iż jest sens.

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

@Mikel
Da się vampirkami grać na samej piechocie i można stworzyć nawet bardzo dobrą rozpiskę.
Ja osobiście wystawiam zarówno GG, 2-3xszkieleciki jak i varghulfy oraz 2 vampirki i BSB kinga.
Na corps carcie nigdy nie grałem ale podobno może być użyteczny w połączeniu z nekrusiem z 2 DS w klocku np. szkieletów.

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Corpse Cart nie zaskakuje użytecznością, ale można go wykorzystać. Armia piechotna z dużą ilością magii jest bardzo fajna, miałem okazję pograć i sprawdza się doskonale. Zombi też wbrew pozorm są użyteczne. Zainwestowałbym jednak w fell baty na twoim miejscu Mikel skoro grasz przeciw krasiom i imperium.

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Dzięki za odpowiedzi. Czyli mój pomysł nie jest wcale taki nieżyciowy. Fajnie.
Vampirki i BSB rozumiem są wtedy na piechotę i siedzą w miarę bezpiecznie w tych ładnych klocuszkach?

@Izo
tak wiem że bez fell batów raczej się nie obejdzie. Ale wilki chyba też się przydają na maszynki? Grave guardów w każdym razie musiałbym mieć w takiej armii. Oni mi się najbardziej podobają.
Zombi to chyba powstają dopiero w trakcie gry i nie ma sensu ich wstawiać od razu do rozpiski?

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Mikel pisze: tak wiem że bez fell batów raczej się nie obejdzie. Ale wilki chyba też się przydają na maszynki? Grave guardów w każdym razie musiałbym mieć w takiej armii. Oni mi się najbardziej podobają.
Zombi to chyba powstają dopiero w trakcie gry i nie ma sensu ich wstawiać od razu do rozpiski?
Wilki się przydają, to bardzo dobry core, ale nie latają.
Co do zombi to zależy. Jeżeli masz dużo magii i np sceptre dający wskrzeszanie d6+9 zamiast d6+4 to nie ma najmniejszego sensu branie zombi. Jednak jest dużo ciekawych czarów u wampirów i IMO nie warto marnować tury magii, żeby wskrzesić kloc zombi. Ostatnio w każdej rozpisce mam 20 - po dowskrzeszeniu zatrzymają wszystko.

Zablokowany