demony chaosu - jak zaczac ?

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Re: demony chaosu - jak zaczac ?

Post autor: Lidder »

Arbaal pisze:Ja osobiście nie mam zamiaru grać rydwanami. Zmienię zdanie tylko wtedy jak BP pokrzyżuje plany i narazi mnie na koszty :wink:
[-X dlatego nas nie lubia, majac opcje wybieramy ta bardziej pewna :) (tu: puszka z 0+ kontra rydwan z 1+ na strzelanie)

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Rydwan kornika by mi w niczym nie przeszkadzał gdyby się nie rozpadał po uderzeniu z siła 7 :) ten jego ruch 7" bym jakoś jeszcze ogarnął.
Jeśli już miał bym wybierać jakiś rydwan to slaanesha i sugerował bym się tutaj jego ruchem. Po za tym oszczędzamy 20 pkt. Raz: 10pkt na tym że herald slaanesha jest tańszy od kornika. Dwa: Gifty dla slaaneshowego to jakieś 30pkt a dla kornika 40 pkr.
Można od biedy herlaka tęczy mieć w płonącym rydwanie i bazować na pierwszym czarku z bestii ale to jest ryzykowne.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

"1" z bestii nie działa na postacie w rydwanie, niestety.
Na wszelki wypadek mam zrobiony rydwan Tzeentcha, bo mi się podoba idea. Co prawda zakaz lotu (np. ze skaveńskiej magii) kładzie go niemiłosiernie, ale było sporo zabawy ze skonwertowaniem, i w paru grach testowych całkiem nieźle sobie radził. Ale tak po prawdzie żeby to miało większy sens, trzaby chyba wystawiać dwa.
Niemniej, warto pokminić nad jakąś odmianą. Poza tym, czasem przeciwnik, spotykając coś mniej spotykanego w demonach, troszkę się gubi. ;)

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

"1" z bestii nie działa na postacie w rydwanie, niestety.
Potwierdzam. Musiałem sprawdzić w podręczniku i rzeczywiście :D

To jest jeszcze czar numer 2 z ognia. Nasz magi czincza wypłaca wtedy 3 ataki z siłą 6 i trafia bez względu na wszystko na 2+ :D

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Arbaal pisze:To jest jeszcze czar numer 2 z ognia. Nasz magi czincza wypłaca wtedy 3 ataki z siłą 6 i trafia bez względu na wszystko na 2+ :D
Teoria, teoria. DP z MoS tez tak ladnie na karteczce wyglada(6A, S8, 2+ hit) :)

Co do rydwanow. Tzeentchowy, mobilny, miekki i nie ma uderzenia w szarzy. Khornowy, wolny, twardy, a szarza nim jest bardzo oplacalna. Slaaneshowy nazwalbym zlotym srodkiem, zadnych rewelacji. Poza tym wazne kto siedzi na tym rydwanie :) co jednak wyznacza, jaki ten rydwan jest(mag, wojak)...

Awatar użytkownika
Kolumb
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolumb »

Cześć !!!
Jestem początkującym graczem i chciałbym zacząć zbierać Demony Slanesha. Możecie doradzić mi od czego zacząć zbieranie armii???
Życie jest jak papier toaletowy. Długie,szare i do dupy.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Od bohatera (herald) i corów.
Jako bohatera możesz użyć specjalnej postaci - Maski. Ale możesz też skonwertować jedną z demonetek, np. przerobić nogi na wężowy ogon. Potem warto wziąć fiendy z rarów. Konne demonetki ze speciali są różnie oceniane, ale w mojej opinii bardzo się przydają wyposażone w siren standart (przeciwnik w rakcji na szarżę może zadeklarować tylko "hold"). Przydają się też latające furie, choć oddziały Slaanesha są bardzo szybkie.
Proponuję na początek sprawić sobie cory / bohatera, a resztę sproxować i poćwiczyć. Jak się będzie sprawdzało, to kupisz właściwe figurki i tak dalej.
Mono - armiami (jednego bóstwa) gra się trudno, ale da się, a przynajmniej nie będziesz miał tej kalki uskutecznianej przez wielu demonicznych graczy. Na turnieju widziałem już pure - Khorne, a sam wczoraj dowodziłem armią Nurgla. :)
Ze Slaaneshem jest ten problem, że armia jest szybka, ale mało wytrzymała. Jakiejś wyśrubowanej magii na małe punkty nie wyciągiesz, a i z Keeperem (duży demon) to też różnie bywa. Można za to zrobić armię dość mocno działającą na psychologię przeciwnika. (dużo czarów opartych na Ld, do tego demony mają sztandar - 2 Ld w 12 calach).
Powodzenia w każdym bądź razie. :)

Awatar użytkownika
Kolumb
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolumb »

Myślałem o tym,by z pieszych demonetek zrobić konne, tylko zastanawiam się jakiego wierzchowca im dać.
Życie jest jak papier toaletowy. Długie,szare i do dupy.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Konne, jeśli wierzyć plotkom, za jakiś czas mają wyjść.
Natomiast gdybym miał przerabiać, to nie dawałbym im wierzchowców, tylko dorobił takie właśnie wężowe ogony - na kawaleryjskiej podstawce powinno wyglądać OK.

Awatar użytkownika
Kolumb
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolumb »

Można kupić takie ogony czy trzeba się bawić w modelowanie z GS?
Życie jest jak papier toaletowy. Długie,szare i do dupy.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Ja dorobiłem ogon w wypraski z mutacjami do starych wojowników Chaosu, ale nie wykluczam użycia GS-u na dalszym etapie (jeszcze kilka takich wężo-demonetek chcę zrobić :) ).
Jak będę miał okazję (i nie zapomnę) to wrzucę zdjęcie.

Awatar użytkownika
Kolumb
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolumb »

Wielkie dzięki za pomoc :D
Życie jest jak papier toaletowy. Długie,szare i do dupy.

Omeno
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Omeno »

Witam, jestem nowy na tym forum, oraz mam pytanie. Mam zamiar zbierać DoH-a, ale zupełnie nie wiem od czego zacząć. Moglibyście mi coś podpowiedzieć, chcę aby na małą liczbę oddziałów szybko punkty przyrastały (ponieważ moje fundusze są ograniczone a chciałbym jak najszybciej brać udział w grach klubowych i turniejach). Z góry dzięki.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Na początek:

herald khorna
10 horrorów
10 blodletterów
2x5 furii
2x5 psów
6 flamerów

I masz naprawdę mocną armię na 1000 pkt. Następnie powinien być herald czincza (na początek możesz go zrobić z horrora) i kolejna piątka furii. A później już sam się połapiesz, co będzie Ci potrzebne :)

Omeno
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Omeno »

A, którego boga wybrać?

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Ja bym zaczął od tego że musisz chcieć zbierać DoCh a nie DoH'a :wink:
Dokładnie to co Ci napisał Andrzej jest ok. Od siebie dodam że brakuje tu Army Book'a który powinien być kupiony wraz z pierwszymi figurkami. Dodatkowo zamiast bloodletterów wziął bym piesze demonice. Reszta ok.
Demonami gra się teraz tak że masz mieszankę różnych bogów w swojej armii więc nie badzo rozumiem pytania :) Jako generała wybieraj tego który ma najwięcej al czy też najdłużej przetrwa i tyle. Oczywiście da się zbierać ludki tylko pod jedno bóstwo ale to słaba opcja.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Kup tez kostki i miarkę :D

Omeno
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Omeno »

A którzy to są flamerzy?

Omeno
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Omeno »

Dzięki za sklejenie tematów, zależało by mi na zrobieniu na początek armii porównywalnej punktowo do goblinów ze SkullPass-a ponieważ znalazłem gracza który zaczął grać i byśmy sobie grali. (mam jeszcze jakieś Krasnoludy ze skullpassa, sprzedać je czy coś?)

Awatar użytkownika
Demoniec
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Demoniec »

Witam.

Grać dopiero zaczynam, póki co różnymi papierkami z kumplami po kupieniu rulebooka i jako taki noob mam adekwatne problemy. Pierwszym jest oczywiście dobór armii. Lore Warhammera znam dobrze, po latach gry w WFRP (no, może poza rasami tam raczej nieobecnymi jak lizardmani czy Tomb Kings), problem jest jednak z mechaniką. Pod względem fabuły odpowiadają mi najbardziej skaveny, wampiry i demony właśnie. O ile o grze skavenami i wampirami już przeczytałem co nieco, ze znalezieniem jakiś skondensowanych informacji o demonach mam problem. Tak więc po nudnym wstępie pojawia się pytanie:
Jak się nimi gra? Czy dają radę na polu bitwy czy nadrabiają słabość klimatem? Są raczej szybkie czy wytrzymałe, jakie są najpopularniejsze taktyki i ogólnie z czym to się je? Każda informacja miło widziana. Nie mam jeszcze AB, chcę się zdecydować przed kupnem, więc każda drobina informacji miło widziana. :twisted: (bo smile do demonów nie pasuje :lol2: )

ODPOWIEDZ