Orki Matiego UPdate

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orki Matiego UPdate

Post autor: Lechu »

Chyba jak najbliżej stalówki, a nie włosia? Albo ja mam całkiem idiotyczne źródło informacji ;)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Gobbosy są komiczne do malowania. Ja trzymam się trzech podstawowych kolorów - czerwień, żółć i czerń + odcienie. Oczywiście upakowanie innymi kolorami też przejdzie, ale też nie ma co robić z nich cyrku. Sam żółty robisz w kilku odcieniach, czerwień też w kilku odcieniach a do tego oczywiście brązy (drzewce), metaliki (brązy na gongach na przykład).
Skullpasy nie są takie straszne do malowania. Klepie ich trochę to wiem co mówię. Nawet trolla z zestawu można zgrabnie ozdobić. Strzelę fotkę, jak zrobię całą hordę.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

smiejagreg pisze:Ponadto oprzyj łokieć na blacie biurka. I tyle...
A ja tylko dodam od siebie, że bardzo pomocne jest też złączenie rąk. To znaczy żeby nadgarstki stykały się ze sobą. To wyeliminuje dużą część drgań : ) Mi z reguły styka się "wypukłość" pod kciukiem lewej dłoni (pędzel) z okolicami stawu kciuka prawej dłoni (figurka).Warto spróbować.

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Gobliny malować skończyłem
Na kwiecień zgłosiłem 6 orków z podwójną bronią. Zdjęcia są na blogu jednak jezeli zdążę przed końcę miesiąca to do gloszę jeszcze trochę modeli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Cena za rydwan prosto od Genialnego Wydawcy(ach ta ironia skrótów) oscylująca w granicach 70 złoty, to dla mnie trochę dużo.

Tak wiem że trochę(hymmm..chyba nadużywam tego slowa) przesadzam, badź co bądź taki rydwan orkowy to też kawał roboty rzeźbiarza(sam rzeźbić nie umiem).Jednak zakup rydwanu jest dla mnie(ucznia) nie małym wydatkiem.
Więc...

Poszedlem do składnicy modelarskiej i za dokładnie 5,50zł kupiłem metr bierzący balsy.

tak to wygląda w chwili obecnej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liczę na komentarze dotyczace rydwanu i wskazówki co zmienić.

Pozdrawiam
Mati13u(CowOrc)

PS.
Zapomniałem o zdjęciu kółek do rydwanu:

Obrazek
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nie widzę tych kółek (takich grubych). Może pokusiłbyś się o zrobienie normalnych z balsy?

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Próbuję zobaczę co z tego wyjdzie.
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Witajcie
Przedstawiam malowanego przezemnie szamana. Był on malowany na równocześnie z orkiem przedstawiaonym kilkanaście postów wyżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Hm.....on jest taki czerwony....jednak wolę zielone gobosy :)
Ale szmatka na lasce fajnie wyszła.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Też mi czerwony nie pasuje. Ale podstawka wygląda ciekawie. :)

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Oki pisze:Hm.....on jest taki czerwony....jednak wolę zielone gobosy :)
Ale szmatka na lasce fajnie wyszła.
Wiem że troche nie pasuje, ale... Tylko próbowałem, na moim blogu mozesz zopobaczyć że pozuciłem takie pomysły na czas malarskiej Aktywacji.

Dzięki za samatkę, mi tez się podoba ;)
Lechu pisze:Też mi czerwony nie pasuje. Ale podstawka wygląda ciekawie. :)
Dzięki, podstawka zajeła mi chyba ttle samo czasu co figurka(nie wiem dokładnie, gdyz figurkę pomalowałem ciagiem, a podstawkę robiłem pomału kilka miechów)


Ave
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Witajcie

Znów się trochę nie odzywałem. W cię gu tych kilkunastu dni pomalowałem 5 modeli: 4 gobliny i ogre chieftain od reapera.

oto zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Tutaj chciałem umieścić jakąś kalkomanie od dowolnej armii, jednak tak owych nie posiadam, więc jeżeli ktoś by miał na zbyciu dowolną(może być od 40), to bym przyjął chętnie, lub wymienił na coś.
Obrazek

Na moim blogu znajdziecie zdjęcia modelei nad którymi pracuję- 7 orków.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania

Mati13u(CowOrc)
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Udał Ci się księżyc (wielki żółty) u goblinów, bardzo mi się podoba :) Natomiast nad samymi figsami jeszcze trzeba by popracować, ale tu już niech się bardziej doświadczeni malarze wypowiedzą :)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Oczy wszyszły dość dziwne :D.
Staraj się malować na jeden kolor, rozjaśniając. Da Ci to lepszy efekt niż takie chlapanie kolorkami tak jak u tego 1 gostka płaszcz. :wink: . Księżyc wyszedł bardzo dobrze .Skóra u gostka na prawo jest najlepsza.
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Gobliny już lepiej niż poprzednio, szczególnie skóra. Księżyc świetny. Nadal nie podobają mi się kolorowe i chaotycznie pomalowane kapturki (na trzecim to miał być wzór pajęczyny?)

Ogr niestaranny.

ODPOWIEDZ