Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
wokrze
Kradziej
Posty: 922

Re: Początkujący....

Post autor: wokrze »

lanowiec pisze:Ale mówicie że brak machin i strzelnia to wada istotna? Czy to spowoduje żę zwierzoludzie są tylko do grania dla funu ale wiele nie osiągają?;)
W Battlu zdecydowaną większość bitew rozstrzyga się w starciu bezpośrednim. Strzelanie samo rzadko wygrywa, ale może wspomóc całość (osłabić przeciwnika; w wypadku niektórych armii odgrywa to dość kluczową rolę). Zwierzaki z jednej strony są dość proste w obsłudze, bo zasady jednostek i grania hordami nie są jakoś szczególnie skomplikowane (można też grać mniejszą ilością minotaurów). Z drugiej strony brak strzelających jednostek wsparcia czasem bywa dokuczliwy (problem z ogranianiem wszelkiego rodzaju przeszkadzajek przeciwnika, szybkim zabiciem dużych potworów) i zwierzaki dość często muszą polegać na magii (zarówno do eliminacji wrażych jednostek, jak i wzmocnienia potencjału bojowego własnych).

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

W Beastmenach mi osobiście brak strzelania nie przeszkadza (poza tym 15 shortbowów dupę czasem ratuje - mowa tu o ungor raiderach), bo jest on zrekompensowany combatem. Natomiast jeżeli chcesz grać Zwierzoludźmi na turniejach to przygotuj się na 3-4 miesiące przegrywania 3/4 bitew :(
problem z ogranianiem wszelkiego rodzaju przeszkadzajek przeciwnika
Przy takiej ilości własnych przeszkadzajek jedyny problem stanowią skinki/ coś bardzo twardego (a takich odganiaczek nie widuję, chyba że jakiś pegazista czy coś ale to staram się zdjąć z magii)

Khazad89
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Khazad89 »

Gdzie mogę zobaczyć zdjęcia figurek ze starszych edycji?

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »


Awatar użytkownika
DevilsTom
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: DevilsTom »

czy podręcznik do battla (angielski/grubszy) jest bardziej ,,kompletny'' niż ten polski/chudszy? ma więcej zasad ,? czy jak?
Hugo Boss, ralph lauren, tommy hilfiger, Trussardi Jeans, calvin klein, giorgio armani oraz La' Costa :D

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

DevilsTom pisze:czy podręcznik do battla (angielski/grubszy) jest bardziej ,,kompletny'' niż ten polski/chudszy? ma więcej zasad ,? czy jak?
Zasady są te same.
Gruby ma więcej obrazków, zdjęć figurek, opisów świata, historyjek, porad, itp.
Aby grać wystarczy mały podręcznik.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2013, o 23:00 przez Asassello, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
DevilsTom
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: DevilsTom »

ok, dzięki
Hugo Boss, ralph lauren, tommy hilfiger, Trussardi Jeans, calvin klein, giorgio armani oraz La' Costa :D

heat
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: heat »

Witam

Postanowiłem wybrać armię do wfb na podstawie łatwości malowania armii. Żadne inne kryterium nie działa bo w sumie każdą mógłbym grać bez oporów...
Moja pięta achillesowa to malowanie nie jestem i nie będę w tym dobry po prostu brak talentu/skilla ale mimo tego armie chcę pomalować sam :D. Zawęziłem wybór do 3 armii które według mnie są łatwe w malowaniu i przy okazji nieźle spisują się w grze: demony, lizaki i tomb kings. Tu utknąłem i nie mogę podjąć decyzji.

Ktoś by mógł rzucić jakiegoś "hint'a" która armia z powyższych przechyla szale na łatwiejszą do malowania a może w ogóle jakaś inna?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

lepiej poszukaj jakiś nowych/łatwych technik malowania, np. użycie washy (całe armie demonów były tak pomalowane), czy też bejcowanie (dobrze sprawdza się na demonach, lizakach i wszelkiej maści szkieletach). :)

Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo czasu a i efekt jest zadowalający.
Obrazek

Awatar użytkownika
DevilsTom
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: DevilsTom »

co to oznacza że jakaś figurka jest vipem?
Hugo Boss, ralph lauren, tommy hilfiger, Trussardi Jeans, calvin klein, giorgio armani oraz La' Costa :D

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

DevilsTom pisze:co to oznacza że jakaś figurka jest vipem?
WIP - work in progres - czyli ze ktos ja maluje albo nie skonczyl, albo cos zbiera a nie skonczyl itp :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

artzzz
Warzywo
Posty: 15

Post autor: artzzz »

Witam, doszedlem do wniosku ze chcial bym wrocic do zabawy z warhammerem i mam takie pytanie czy dalej ktos w ta gre gra i latwo znalesc kogos do grania :) gralem jak byla 6 edycja orkami ale pozniej sprzedalem i mysle nad nowa armia. I tak sie zastanawiam ile by mi wyszlo kasy na start, farby pedzle jakies figurki na start rule book, army book itp. Ewentualnie jakies pomysly gdzie mozna kupic tansze farby bo z tego co pamietam 12 zl za farbe bylo :) Mysle nad tomb kingsami bo widzialem ze zostaly odswiezone w swiecie warhammera :) Dodam ze jestem z w-wy i mieszkam na brodnie moze sa tu gdzies jakies blisko miejsca nowe gdzie mozna cos ugrac :) Dzieki za pomoc pzdr

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Nie będziesz miał najmniejszych problemów ze znalezieniem kogoś do gry. farbki można dostać nawet za 10zł (przynajmniej w krakowskim V). Ile kasy na początek? To zależy od tego jak dużą chcesz mieć armie co do den to obczaj sobie na cytadeli: http://hobbystore.pl/ jest to sklep w wawie.
Pozdrawiam MMH
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

artzzz
Warzywo
Posty: 15

Post autor: artzzz »

dzieki za odpowiedz szybka :) jak ktos chce cos jeszcze dodac to czekam na info :)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Jeżeli chodzi o farby to poluj na promocje. Ja ostatnio po 8zł kupowałem.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

riv89
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: riv89 »

Nikt nic nie pisze o Ograch.... :?
"Złoto nie może kupić straconego honoru, ani rzemiosło nie może go naprawić"

Awatar użytkownika
Twister
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Twister »

Witam,
jakim programem robić rozpiski do wfb?
Mam army buildera v2.2 ale nie wiem jak zaznaczyć jednostkę która ma bsb.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Twister pisze:Mam army buildera v2.2 ale nie wiem jak zaznaczyć jednostkę która ma bsb.
Oddziały nie mogą być bsb. Bsb to opcja dostępna jedynie dla niektórych bohaterów, można ja wybrać spośród opcji dostępnych dla tego bohatera (tam gdzie jest np heavy armour).
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

W wakacje będę miał możliwość przyuczenia nowicjusza do WFB (Już 6 osób w to wciągnąłem!) oczywiście będziemy rozgrywać bitwy początkującego. Sam gram HE ale mam kumpli którzy grają innymi armiami i zdecydowałem się pożyczyć jedną z nich aby ów początkujący miał czym grać. Teraz tylko pytanie: którą? Do wyboru mam Brete i WoCh którą armią ciekawiej będzie mu się grało i która jest również dobrym przeciwnikiem dla HE.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Prościej ogarnąć Bretonnię chyba. Ale lepiej żeby nastawiał się na grę ósmoedycyjnymi bookami.

ODPOWIEDZ