Moje pierwsze VC na Euro 2400

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Moje pierwsze VC na Euro 2400

Post autor: Breslauer »

Lordowie i Bohaterowie:

1)Lord Wampir 548pkt.

4 Poziom Magiczny - Domena Wampirów 105pkt.

Krwawa Furia 50pkt.
Żwawa Krew 30pkt.
Złowrogi Rycerz 10pkt.

Smoczy Hełm 10pkt.
Miecz Przelewu Krwii 60pkt.
Talizman Przetrwania 30pkt.

Tarcza 3pkt.
Ciężka Zbroja 6pkt.
Nocna Mara w kropierzu 24pkt.

2)Nekromanta 90pkt.

Domena Wampirów

Zwój Rozproszenia 25pkt.

3)Nekromanta 100pkt.

Domena Śmierci - 2 poziom 35pkt.

4)Upiorny Król 180pkt.

Chorąży Armii 25pkt.

Talizman Strażniczy 45pkt.
Zaklęta Tarcza 5pkt.

Szkieletowy Rumak w kropierzu 20pkt.

5)Upiór z Kurhanów 60pkt.

Jednostki Podstawowe:

1)Ghule (40) 400pkt.

2)Wilki (5) 40pkt.

3)Wilki (5) 40pkt.

4)Szkieletowi Wojownicy (18) 120pkt.
FCG

Jednostki Specjalne:

1)Duchy (5) 225pkt.

2)Duchy (5) 225pkt.

Jednostki Rzadkie:

1)Krwawi Rycerze (7) 370pkt.
Sztandarzysta + Muzyk

Suma Punktów - 2398pkt.
Liczba Modeli - 90

Zagram tym przeciwko TK... Opinie?
Ostatnio zmieniony 11 lip 2013, o 08:51 przez Breslauer, łącznie zmieniany 2 razy.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

gracz TK się ucieszy, będzię miał do czego strzelać :)
1)Krwawi Rycerze (7) 370pkt.
Sztandarzysta + Muzyk
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

No jeśli nie chcesz żeby ci rycerze wyparowali od banishmentów, kaszkietu itd to radziłbym dać im flag of blood keep. Albo zmienić ich na BK w takiej liczbie w jakiej to tylko możliwe, choć myślę, że i tak znikną strasznie szybko. A tak ogólnie to w miarę spoko.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Moje uwagi:
2 oddziały po 5 baz duchów za 225 pkt? Ummm, ok, jesli się nastawiasz tylko na grę na TK ale poza tym raczej nie polecałbym czegoś takiego.
I czy serio warto wydawać 180 pkt na BSB? Na TK owszem, można przerzucać kostki jeśli z kaszkietu się dostanie, ale poza tym to serio mało daje.
Te 120 pkt ze szkieletów rozbij na 2x 20 zombie. Tyle samo pkt, 2 oddziały które możesz powiększać, mega przydatne do tego :D
Ja dodałbym jakoś banshee, mimo wszystko dobra rzecz, chociaż musisz wtedy chyba zrezygnować z jednych duchów ;D

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

A więc wywaliłbym Dread Knight. +2 do WS jest Ci niepotrzebne bo przy WS 7 i tak lord trafia wiekszość rzeczy na 3+, a tak to co chwila będzie ci grzązł w bezsensownych combatach, zamiast kosić oddział ;) Mieczyk też bym zmienił na Olbrzymie Ostrze, nawet z przerzutami na trafienie z ASF bedzie dużo skuteczniejszy jeśli będzie ranić wszystko na 2+.

Pomyliłeś się chyba w pkt bo ten pierwszy necro powinien byc za 90 nie 100 ;)

Ja albo bym zrobił tego chorążego na kolejnego, mniejszego klepacza, albo wywalił jego i Wraitha i wstawił zamiast nich 2 Banshee. Swoimi krzykami mogą napsuć rywalowi krwi. Pkt które zostaną, mozna potem przeznaczyc np. na dodatkowe crypt horrory.

W core zgadzam z Wendigo, żeby zmienic szkielety na 2 oddziały zombie, ale ja bym wywalił jeszcze 5 ghuli żeby zrobić pkt na mięcho, masz wtedy 2x25 zombie ze sztandarowym i muzykiem.

Blood Knights i jeden unit duchów bym wywalił. Za te pkt mozna dac 10 Black Knights z pełnym wyposażeniem i Banner of barrows (+1 do trafienia dla nich i wright kinga, który ew. By w nich siedział) Za których wychodzi 340 pkt. Przy ostrzale z katapult nie bedzie róznicy czy to blood, czy bladk bo jak trafi to i tak skosi, a 10 ma wieksze szanse przezyc niz 7. Poza tym Bloodsi mają frenzy, więc przeciwnik może cię latwo wyprowadzic w pole jakimiś śmieciowymi odginaczkami.

Resztę pkt możnaby zainwestować np w 6 crypt horrorów z bossem.

Pozdrawiam :mrgreen:
Obrazek

ODPOWIEDZ