Pytania ogólne v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Re: Pytania ogólne v 2.0

Post autor: FAZIK »

Tylko że reforma to też część ruchu. I pozycja na Fanatyku/MS jest w 100% legalna bo można na nich wejść zgodnie z ich zasadami specjalnymi nadpisującymi 1".

Mógłby ktoś z LS odpowiedzieć na te 2 pytania?
1. Czy można zabić Fanatyka/MS reformą (czy jest liczona jako ruch).
2. Czy można zabić Fanatyka/MS piwotem (czy jest liczony jako ruch).
Life's a game with save and load features disabled.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ee nad czym tu kminić i wołać LS :)
pivot jest opisany w RB jako część ruchu (dział remaining moves + lone models), jednostka ktora piwotowała traktowana jest jako poruszona na potrzeby np strzelania
reform tak samo na początku fazy ruchu, opis fasta dodatkowo w zasadach specjalnych, moze sie reformowac nieskonczona ilosc razy podczas ruchu, po reformie traktowany jako ruszony na potrzeby np strzelania
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ślivek
Kretozord
Posty: 1662

Post autor: ślivek »

Imo tak samo. Zresztą napisałem na początku.
Obojętne czy jesteś hordą i wejdziesz na dwóch na raz, czy pivotujesz i wejdziesz na dwóch na raz, czy podczas reformy wejdziesz na dwóch na raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Czy latający oddział zredukowany w trakcie bitwy do 1 modelu wciąż ma zasadę skirmish?
BRB, str. 70 pisze:In adition, becouse of their loose fighting style, flying units consisting of more than one model have the Skirmishers special rule (see page 77).
@Paraszczak
Kmina z taktycznym oddziałem pegazów jest tym lepsza, że jest -1 do trafienia w nich dopóki są razem :mrgreen:
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no przecież masz napisane, że musi być więcej niż 1 model
1 pegaz czy inne latające cuś to nie skirmish nie ma kary za strzelanie
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Jak wygląda ustawienie squig hoppersów jesli wejdzie do nich do oddziału koleś na dużym squigu ( małe maja 20x20 duży 40x40 ) -
chodzi o support atakiw przykładowej sytuacji: po 3 squigi w 1 i 2 szeregu a w 3 już 5 dodatkowo z przodu duży squig, tak by cała formacja w zwarciu była 100x60
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

A to można w ogóle dołączać Postaciami do Squigów? :shock:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

FAZIK pisze: Mógłby ktoś z LS odpowiedzieć na te 2 pytania?
1. Czy można zabić Fanatyka/MS reformą (czy jest liczona jako ruch).
2. Czy można zabić Fanatyka/MS piwotem (czy jest liczony jako ruch).
2x Tak.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

A czemu nie? Squigi nie latają mają RM a duży squig też ma RM. Chyba że jest jakaś zasada o której zapomniałem.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

duzy squig jest jedynym hero jaki można dolaczyc do samego oddzialu hoppersow, chyba bezposrednio w AB jest taki zapis, ze moze tam dolaczac :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ślivek
Kretozord
Posty: 1662

Post autor: ślivek »

Zasada squigów obnoxious mówi że bohaterowie nie mogą dołączać. Jednak bohater na giant squigu nadpisuje tę zasadę i może. Nawet daje całemu oddziałowi swoją zasadę supreme bouncer pozwalającą przerzucić raz wynik rzutu na random movement.

Co do ustawienia - podczas walki skirmishers zwijają się i masz już rozstawienie jak normalne oddziały. Jako że podstawki pasują do siebie (giant squig zajmuje miejsca czterech hoppersów) to jest tak jak napisałeś - masz w pierwszym szeregu bossa z trzema hoppersami. w drugiej tak samo. w trzecim szeregu (jeśli masz) masz już 5 hoppersów.

Edit: Jasne że z trzema. Dzięki :)
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2013, o 08:22 przez ślivek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

ślivek pisze:masz w pierwszym szeregu bossa z dwoma hoppersami
Z trzema ;).
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

a teraz pytanie o support ataki czy wypłacają 3 czy 5 ?
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1662

Post autor: ślivek »

<ciach>

Edit: Uwaga na przyszłość - nie pisać tuż po wstaniu z łóżka jak się nie jest pewnym. Dwa pod rząd Fazik.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2013, o 08:44 przez ślivek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Te za Giant Squigiem też mogą atakować. Bo modele te są bezpośrednio za modelem w zwarciu więc ich supporty działają RB48.
Czyli 5.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13983
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

FAZIK pisze:Te za Giant Squigiem też mogą atakować. Bo modele te są bezpośrednio za modelem w zwarciu więc ich supporty działają RB48.
Czyli 5.
na tej samej stronie jest napisane, ze modele z 2 szeregu rowniez moga atakowac pchajac sie do walki... dalej jest to wyjasnione, ze model z przodu musi byc w walce, logiczne nie?

supporty są z 2 ranku, modele za dużym squigiem sa w 3, jesli podstawka jest inna to zgodnie z opisem w dziale postaci zastepuje ona okreslona liczbe modeli i w ten sposob wylicza sie ilosc rankow do rank bonusu

horda dopiero nadpisuje, ze wspierające sa z 3, czyli wg ciebie jak masz horde wojownikow chaosu 40 sztuk i wstawiasz tam daemonic mounta to nawet 4 szereg atakuje? bo 1 model zajmuje 2 szeregi,, więc kolejne 2 biją? no camon :) toz to pachnie na kilometr wałem
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 694
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Takie o to pytanie.

Szarżuję 3 oddziałami Nocników na oddział z S 3. Czy rzucając siatkę z każdego unitu mogę obniżyć S atakowanego oddziału o 3 - więc czy mogę obniżyć ją do zera?
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jeżus pisze:Takie o to pytanie.

Szarżuję 3 oddziałami Nocników na oddział z S 3. Czy rzucając siatkę z każdego unitu mogę obniżyć S atakowanego oddziału o 3 - więc czy mogę obniżyć ją do zera?
W opisie Nettersów masz napisane, że obniżasz o 1, niezależnie od tego, ile razy kogoś zarzuciłeś sieciami ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1662

Post autor: ślivek »

O&G armybook strona 52, Netters: "[...] A unit that has been entangled (regardless of how many times) suffers a -1 penalty to their Strength until the end of the combat round."
Obrazek

Zablokowany