Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Myszka :*
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Re: Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Post autor: Myszka :* »

Charybda ma taki zapis:"If the Kharibdyss directs all of its cc attacks against the same model, and all of those attacks hit, then the target model suffers an adittional D6 S7 hits". Czy to działa tylko na Postacie itp czy też można deklarować wszystkie ataki w 1 model R&F, ale rany i tak potem przechodzą na oddział? :?

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

a właśnie, zwykłe ataki meduzy w CC też są no as i są magiczne?

Myszka :*
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Myszka :* »

Nic o tym nie ma, więc są normalne :)

Powie mi ktoś jak to jest z Charybdą przy takim wordingu? :(

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Myszka:*

Mam taka serdeczna prośbe czy mógłbyś tu przepisać fluff Warlocków ( głównie chodzi mi o ich wygląd i dlaczego maja warda na 4+)?

Z góry wielkie dzięki

Myszka :*
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Myszka :* »

"When Malekith first learned of the Prophecy of Demise, his initial wrathful blow fell against the Doomfire Warlocks of Hag Gref. Fearing that they would rebel, the Witch King cursed them with hollowness, and their souls have teetered between mortal world and the Realm of Chaos ever since. Thus, whilst other Elves fear Slaanesh as a potential fate, Doomfire Warlocks feelthe Dark Prince's grasp on their souls grow with every passing day. As the grip tightens, dark runes blaze into life on their flesh, an unholy fire that creeps slowly across the skin. If this process is not arrested before the Warlock's entire body is swathed in flame, his soul is snuffed out and consumed by the Dark Prince. This fate cannot be thwared, for no mortal can long deny repacious Slaanesh. It can, however, be stalled if the Warlocks sacrifices others in his stead - the purer or mightier the soul, the better."

"Doomfire Warlocks descend upon villages in the dead of night, seeking victims to slake Slaanesh's thirst. Cloakedin shadow, they pass like phantoms through defences, stealing prey from their beds before vanihing into the night. When the Dark Elf army muster, the Warlocks gather, hoping to capture mighty warriors to fuel their rites. To aid this cause, they infuse their scimitars with numbing curses that strip a foe of his senses with single scratch. Alive but mindless, the victims are led from battlefield to the rituals that will keep Slaanesh at bay for a few days more."

Niech mi to ktoś przy okazji przetłumaczy, bo nie za bardzo kumam :oops:

Awatar użytkownika
Loke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190
Lokalizacja: Bristol/Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: Loke »

Nie wiem czego dotyczy przepowiednia, której się tak przestraszył Malekith (chyba tego, że DE mogą ulec wpływom Slaanesha), ale gdy o niej usłyaszał postanowił przekląć Warlocków w obawie, że mogą się zbuntować. Przeklął ich, w wyniku czego ich dusze są rozdarte między światem żywych a Królestwem Chaosu. W czasie gdy DE obawiają się, że skończą w objęciach Slaanesha, Warlockowie czują, że ich dusze są w uścisku Slaanesha, a uścisk ten staje się coraz silniejszy z każdym dniem - gdy Slaanesh zaciśnie w końcu szpony na duszy Warlocka jego ciało spłonie a dusza zostanie pochłonięta przez Mrocznego Księcia. Tego losu nie można uniknąć, bo żaden śmiertelnik nie przetrzyma Slaanesha. Można jednak ten nieuchronny wyrok odroczyć, jeśli Warlock będzie składał inne dusze w ofierze - im czystsze tym lepszy efekt.

Warlockowie nawiedzają wioski w środku nocy, poszukując ofiar by zaspokoić pragnienie Slaanesha. Ubrani w cień, przechodzą przez zabezpieczenia niczym zjawy i kradną dusze ofiar śpiących w łóżkach po czym rozpływają sie w ciemnościach nocy. Gdy zbiera się armia DE, zbierają się też Warlockowie licząc, że pochwyca jakichś potężnych wojowników do swoich rytuałów. Żeby sobie w tym pomóc zaklinają w swoich sejmitarach klątwy, które pozbawiają ofiarę zmysłów nawet przy drobnym zacięciu. Ofiary żywe ale pozbawione świadomości są uprowadzane z pola bitwy i poświęcane w rytuałach, które odsuną Slaanesha (od duszy Warlocka) jeszcze na kilka dni.

Tłumaczenie nie jest słowo w słowo, ale jest w miarę dokładne.
o.b-one pisze:
Barbarossa pisze:(..) co przynosi mieszaninę ulgi, że turlanina skończyła się, oraz niesmaku, że imba.
Podobne uczucia towarzyszą mi po czytaniu tych wszystkich żali. Pod koniec każdego takiego posta pozostaje niesmak i jednocześnie ulga, że to już koniec... :wink:

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Czyli nic nie ma o ich wyglądzie oprócz tego że "..są ubranymi w cień meżczyznami bla bla bla i mają sejmitary"
To dobrze, ich opis daje dużo mozliwości do konwersji;]

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

przepowiednia dotyczy tego że Malekita ma zabić samiec DE władający magią

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Panowie... żeby nie znać Prophecy of Demise? Wstyd :P
"Hatered pour more through my veins"

Awatar użytkownika
Sill
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Sill »

mi się nowy podręcznik bardzo podoba fajnie bedzie sie tym grało jest tyle możliwości na zbudowanie armii :)
Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Totalnie od czapy ten opis. Nie dość że pierwszy raz pojawia się wzmianka o jakichkolwiek Doomfire Warlocks of Hag Gref to okazuje się że Malekith zdążył ich już przekląć (w domyśle za praktykowanie magi) i nagle bach dowiadujemy się że ich dusze przejął slanesh , ni cholery nie wiadomo czemu. Tym bardziej dziwi że pojawiają się w armii, skoro są przeklęci przez władcę i w dodatku opętani przez slanesha?? To powinna być chyba jednostka WoChu. Liczę że fluff meduzy będzie bardziej spójny. Ale mam jakiś dziwny wysyp politeizmu , tu slanesh tam jakaś bogini piękna czy czegoś :?

A wystarczyło wprowadzić logicznie jakąś sektę ledwo tolerowaną przed władzą: Doomfire Warlocks of Hag Gref ,nawet z tym samymi zasadami, a w kolejnym booku rozwinąć wątek z klątwą i slaneshem.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2013, o 09:01 przez hypnotic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

Sill pisze:mi się nowy podręcznik bardzo podoba fajnie bedzie sie tym grało jest tyle możliwości na zbudowanie armii :)
Prawda. Podręcznik nie jest może gięty, ale zapewni sporo fajnych ustawień armii :)
"Hatered pour more through my veins"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

coś musieli napisać zeby nowa jednostkę wstawić :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

hypnotic pisze:Totalnie od czapy ten opis. Nie dość że pierwszy raz pojawia się wzmianka o jakichkolwiek Doomfire Warlocks of Hag Gref to okazuje się że Malekith zdążył ich już przekląć (w domyśle za praktykowanie magi) i nagle bach dowiadujemy się że ich dusze przejął slanesh , ni cholery nie wiadomo czemu. Tym bardziej dziwi że pojawiają się w armii, skoro są przeklęci przez władcę i w dodatku opętani przez slanesha?? To powinna być chyba jednostka WoChu. Liczę że fluff meduzy będzie bardziej spójny. Ale mam jakiś dziwny wysyp politeizmu , tu slanesh tam jakaś bogini piękna czy czegoś :?
Z tego co ja zrozumiałem, to ich dusz nie przejął Slaneesh, tylko im to grozi, jeśli nie będą zabijać niewinnych. Malekith trzyma ich w szachu w ten sposób.
"Hatered pour more through my veins"

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Może tak, może nie, z tekstu to nie wynika, trzeba się domyślać. A jak się wprowadza nową jednostkę od trzech edycji to należało by się wysilić na logiczną i spójną historię.

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Jankiel pisze:
Dodatkowo ma Strzelanie na 12 cali z Multiple(4), Killing Blow i Siłą 4. Przy rzutach To Wound używasz Inicjatywy zamiast Toughnessa u przeciwnika, a rany są No Armour Saves i Magiczne.
To już wygląda w sumie całkiem spoko, tylko ten zasięg... No i to frenzy na ld2 uniemożliwia jakiekolwiek taktyczne wykorzystanie tego oddziału. Mogła być fajną alternatywą dla RBT do polowania na kowbojów, ale niestety nie przy tych zasadach.
Ta Meduza z Ld2 byłaby akceptowalna, gdyby miała HKB a nie KB. A tak to nie wiem czy ktoś to wystawi.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Mędrzec ją napewno wystawie, model wydaje się być śliczny. Do poważnejszej gry ... Zobaczymy po testach.

Rince odnośnie większych ilości oddziałów WE jak grasz praktycznie na MSU to masz przewagę w śmieciach i ogarniety przeciwnik niewiele zmieni. Obecnie w WOC'u mam kilka małych oddziałów z frenzy i zazwyczaj robią to czego od nich oczekuję. A przeszkadzają tylko jak ich źle rozstawie, tylko źle rozstawiony oddział to źle rozstawiony oddział i fenzy niemal nic do tego.

Tak się zastanawiam nad corami i oprócz WE, to widzę korsazy w rozpie. Po 2 ataki i 4+ AS, jak za 11 punktów to calkiem niezły deal. A 9 punktów z jedną bronią to też syto w porównaniu z warriors'ami których strzalanie bardzo boli. Opcja z kuszą też nie głupia, choć wydaje mi się że ta z dodatkową bronią jest najlepsza, zwłaszcza na bunkier dla magiczki, a i pod style się nadają.

Awatar użytkownika
Nadill
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Nadill »

No ja zamierzam chyba na korsarzach grac :) ale nie wiem, czy dod bron / kusza jest przymusem w zakupie.
"Hatered pour more through my veins"

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Btw, z tego info o warlockach zdaje mi się ze autor podręcznika łączy fluff elfow z eldarskim i dark eldarskim

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Pytania do osób które maja booka:

1. Czy przy sorcererkach jest zapis ze maja +1 do casta gdy uzywaja dark magic czy na inne lore tez dziala?
2. Sorcererki korzystajace z innego lora maja zawsze w pakiecie sygnaturki z dark magic (tak jak było do tej pory) ?
3. Jeśli Warlocki wrzucają Doombolta to rozumiem że lore atrybut w tym przypadku działa tak samo jakby ciskały to sorcererki?

Zablokowany