Malowanie samymi cieniami

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Malowanie samymi cieniami

Post autor: Flinsh »

Siema.
Jeżeli taki temat już był przerabiany to przepraszam, opcja "szukaj" niestety nie działa :(

Przymierzam się do malowania Wood Elves. Aktualna oferta farbek GW przytłacza mnie ilością kolorów nie wiem co wybrać a od 4-dniowego gapienia się na próbniki mylą mi się kolory :P Szukając dobrej techniki malowania dla żółto-dziobów (jak ja) natknąłem się na tutorial o malowaniu samymi farbkami cieniującymi. Co by znacznie uszczupliło listę farb branych pod uwagę. Artykuł znalazłem tu: http://mlotkowy.org/pobierz_nr2.html
Sama technika wydaje się prosta a efekt jak dla mnie zadowalający.

Czy ktoś z was, drodzy forumowicze malował tak figurki? Jeżeli tak to czy jesteście zadowoleni i czy macie jakieś uwagi?

Czy ta technika będzie dobrze wyglądała na dużych powierzchniach jak płaszcze? (mi się wydaje, że nie).

Czy podobny efekt można osiągnąć przez rozcieńczenie wodą bazowej farbki GW i wielokrotne nakładanie?

Pozdrawiam
Flinsh
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Technika ta najlepiej wygląda na nierównej powierzchni, z płaszczami możesz mieć problem bo będę powstawały plamy. Skórę, ubrania możesz śmiało malować tą techniką natomiast jak sam zauważyłeś płaszcze trzeba już bardziej tradycyjnymi metodami, warstwa po warstwie. Plus metody washowania jest taki, ze już na samym początku nauczysz się dobrze rozcieńczać farbki co dla niektórych jest dość sporym wyzwaniem i nadal wolą położyć jedną i konkretną warstwę niż 3 delikatne ;]

gl!

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Ale jemu raczej chodzi o użycie gotowych washy więc raczej się nie nauczy mieszania farb;p
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Ja miałem troszkę do czynienia z czymś takim. Ale by był fajny efekt nie wystarczy nałożyć jednego washa.. trza mieszać washe z normalnie rozwodnionymi farbkami :)
Obrazek
Obrazek
Klocek zrobiony ta technika :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

No tak. Wychodzi na to, że same washe w moim przypadku to nie jest dobry pomysł, a już się nakręciłem że będzie łatwo i przyjemnie :P

Btw Nurglowe brzydale wyglądają tak jak trzeba! Czyli obleśnie ;) a łatwe do pomalowania chyba nie są.

Dzięki za info
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Moje wypociny na ten temat :)
Obrazek

Wiem, że modele piękne nie są (ten pomarańczowy i moja pewna ręka przy detalach :P). Pomijam też, że za duża ilość farby spowodowała zaniknięcie niektórych detali.
Figsy wyszły trochę za ciemne ale i tak uważam, że "ciała" driad wyglądają dobrze jak na taką prostą technikę i amatorskie wykonanie.
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

W sumie nie jest źle.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Hej !

Nie wygląda to najlepiej :cry: , ale spróbujemy coś zaradzić , co nie ? :wink:

:idea: użyj białego sprayu podkładowego, do korzystania z takich technik
:idea: nałóż solidny kolor bazowy. W przypadku driad wystarczyłby taki zwykły brąz typu XV-88 , albo steel legion drab z nowej palety base od GW, koniecznie pamiętaj żeby nakładać farbkę lekko rozwodnioną, żeby pokryła model cienką warstwą, nie zatopiła szczegółów. szczegóły typu listki itp pomaluj na stosowny kolor (zielony, jak mniemam)
:idea: Do washa przydałyby Ci się dobre washe. Nowe produkty od GW, seria shade mają troche do życzenia , ale można z nich korzystać (oby dobrze wstrząśnięte! inaczej są błyszczące i brzydkie!) Jeśli chcesz mieć ładny, płynny efekt, to też potrzeba Ci czegoś do dodatkowego rozcieńczenia. Gorąco polecam vallejo airbrush thinner. Wcale nie jest drogi (ot dodatkowa farbka) a da Twoim washom +100 do zajebistości, uwierz :mrgreen: Wystarczy dodać jego kropelkę do farbki citadel shade na każde 6kropli farby 1 kropla thinnera... Washe najfajniej nakłada się na lakierowaną powierzchnię, bo fajnie po niej spływają, ale jak nie dysponujesz aerografem to ciężko o to. Trudno sie mówi ;)

Pamiętaj żeby nie iść na łatwiznę! Moim zdaniem żeby efekt cieniowania był ładny, ciekawy i płynny to trzeba by dać ze 3 cienkie warstwy washa. Nie dotykaj modeli pędzlem unuranym w tym specyfiku, a jedynie lekko zamoczonym. Twoim celem jest lekkie przebarwienie zagłębień, a nie ich zalanie, musisz zbudować ten cień stopniowo a nie utopić model w wielkim zacieku


Proszę zastosuj się do tych kilku rad [-o< a będzie Ci lepiej , obiecuję. Jakbyś dopracował tą technikę , to w przyszłości wierzę , że dałbyś sobię rade nawet z większymi modelami, o mniej wyraźnych konturach!


pozdrawiam
Janek ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Dzięki za wskazówki JochnyWalker.
Washe i farby jakich używam są od Vallejo. Niedługo robię 2 podejście do malowania driad.
Niestety mogą nie wyjść dobrze bo podkładu soprayem też nie umiem nakładać... Niektóre modele są zbyt zalane podkładem a inne z bąbelkami z 12 sztuk może ze 3 są ok :/ Mimo to nie mam zamiaru tego poprawiać chcę już zacząć malować. Jak figurki będą straszyć to pomaluje je jeszcze raz jak skończę cały batalion (nawet nie jest cały sklejony :P).
Może następne podkładowanie mi się uda.
Pozdro
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Po wysłuchaniu waszych uwag powoli ale w końcu skończyłem 3 driady xD Skupiłem się głównie na nakładaniu cienkich warstw i nie zalewaniu szczegółów. Na biały podkład zarzuciłem warstwę zwykłej farby a potem 2-3 razy wshem, jedno ciało driady jest pomalowane washem naniesionym od razu na podkład. Oczy na jakiś czas sobie daruję dopóki nie nabiorę wprawy bo trochę się ulewają :P
Wychodzi na to, że samym washem średnio to wychodzi. Poza tym w niektórych miejscach na modelach porobiły się biało-przeźroczyste plamki, używam Sephia Shade Vallejo i nie ulepszałem tego w żaden sposób. Te washe tak mają czy może za słabo wstrząsnąłem?
Następnym razem spróbuję wymieszać wash z normalna farbką jak poradził Fuxiorr.

Wyszło mi coś takiego:
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

ODPOWIEDZ