Zamieszki

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Re: Zamieszki

Post autor: Heretic »

Rozdzielanie znaczeń kraju i ojczyzny z mojego posta to demagogia nastawiona na robienie zamieszania.

Chodziło mi, że kobieta ma prawo chronić swoje dziecko, bo łączy ją z nim wieź, której mężczyzna nigdy nie zrozumie. Przez to z kolei rozumiem, że mogłaby przedłożyc interes swojego dziecka nad los swojego kraju.

Najbardziej tragiczne jest, że tego związku nie widzisz. Pokazuje to, że wpis o tym, że ojczyznę masz w sercu to nieprawda.

Ludzie popełniają samobójstwo, bo tracą wolność na całe życie. Pokazuje to, że dla niektórych wolność jest rzeczą ważniejszą, a bez niej nie warto żyć. Pokazuje to, że nie zawsze życie jest wartością najważniejszą.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

loko pisze:kolego Duke of Mousillon żal mi cię. widzisz, w trakcie zaborów były 3 rodzaje postaw Polaków. walczący, bojący się i kolaborujący. słowo kolaborujący możemy dziś zamienić na jakiś postępowy eufemizm np. elastyczny, dostosowujący się do warunków,zaradny. który z nich byś dla siebie wybrał? nie chce odnosić się do tego co wypisujesz bo chyba nie ma sensu. tak jak tłumaczenie dlaczego każdy powienien bronić swojej ojczyzny.
Dla Ciebie wszystko jest albo biale albo czarne :) Pozostanmy zatem w tym bezpiecznym spektrum kolorow i nie komentujmy wzajemnie wlasnych postow by nie eskalowac niepotrzebnie zolci.

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Heretic pisze:Rozdzielanie znaczeń kraju i ojczyzny z mojego posta to demagogia nastawiona na robienie zamieszania.
Trudno po niemal 10 latach uwazac UK za nie swoj kraj. Doswiadczenie, ktorego najwyrazniej Ci brak, potrafi bardzo zmienic czlowieka :)
Heretic pisze:Chodziło mi, że kobieta ma prawo chronić swoje dziecko, bo łączy ją z nim wieź, której mężczyzna nigdy nie zrozumie.
Dla mnie to kompletna herezja. Moze dlatego ze jestem skonczonym lewackim draniem i uwazam takie genderowe generalizowanie za bzdure. Reszty wycietejh z cytatu nie bede komentowac.
Heretic pisze:Ludzie popełniają samobójstwo, bo tracą wolność na całe życie. Pokazuje to, że dla niektórych wolność jest rzeczą ważniejszą, a bez niej nie warto żyć. Pokazuje to, że nie zawsze życie jest wartością najważniejszą.
Ale ze co, mowisz o samobojstwach skazanych na dozywocie czy co?

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

dla zainteresowanych innym spojrzeniem na te kwestie :
Stanowisko Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko – Rosyjskiej
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/stano ... ej-2014-03
Wacław Klaus o Ukrainie
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrai ... ie-2014-03

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

Heretic pisze: Chodziło mi, że kobieta ma prawo chronić swoje dziecko, bo łączy ją z nim wieź, której mężczyzna nigdy nie zrozumie. Przez to z kolei rozumiem, że mogłaby przedłożyc interes swojego dziecka nad los swojego kraju.
A ja oddam życie za moją rodzinę bo łączy mnie z nimi większa więź niż z krajem :) To czyni mnie tchórzem ? Nie ;) Bo nie zostawię rodziny bez mojej opieki,za duże ryzyko bo nie mam pewności czy będą bezpieczni w kraju obok ani też nie wiem czy nie zostaną zatrzymani na granicy. To wszystko nie znaczy, że nie jestem patriotą bo nie biegnę w mundurze bronić kraju ;) Broniąc kawałka ziemi na którym ukrywam się z rodziną też bronie kraju a mam przynajmniej pewność, że jeśli mi obrona się uda to rodzina jest bezpieczna. Pamiętaj też że osoby uciekające z kraju nie wracają za często ;) więc co da jeśli zginę na froncie a rodzina będzie za granicą skoro w Polsce nie będzie ani mnie ani mojej rodziny a im mniej ludzi w kraju tym większa szansa kolejnego ataku ;)

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Nie ważne czy Uk to Twoja ojczyzna , czy Polska czy Zimbabwe. To twoje osobiste odczucia. Nie mnie to oceniać. Każdy obywatel jednak ma moralny obowiązek chronić swoją ojczyznę. Ta tzw obywatelskość jest podstawą rozwoju społeczeństwa.

Tak. Właśnie p skazanych na dożywocie.

@ Snuffinek.

Nie mówię, że każdy musi ubrać mundur. Choć ten kto ma siły powinien. Być może wtedy uda się odeprzeć agresora i nikt już w tym i Twoja rodzina nie będzie zagrożona.

To zabrzmi naprawdę patetycznie i jak z średniej klasy filmu, ale:

Zginąć za swój kraj to duma i honor. Powód do chwały. Nawet jeżeli ktoś na forum internetowym 75 lat później napisze, że to głupota przedkładać cokolwiek nad swoje życie.

Moje wypowiedzi były kierowane do wszystkich, którzy napisali, że uciec z ojczyzny, którą ogarnęła wojna jest jak najbardziej ok. Zostajesz i chronisz swoją rodzinę. ok. Uciekasz z rodziną, zabepieczasz ją i wracasz walczyc etc.- ok. Uceikasz ze strachu- hmm ja uważam, że nie fajnie
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Heretic pisze:Andrzej np. wolność relatywnie jest wartością ważniejszą od życia . Przynajmniej moim zdaniem.
Cóż, wolność nie za bardzo przyda Ci się 3 metry pod ziemią.

O ile w obecnej sytuacji, kiedy nie mam jeszcze żony ani dzieci, to w sytuacji najazdu wrogich wojsk mogłbym myśleć o jakimś zbrojnym oporze, o ile oczywicie byłyby jakieś struktury, do których można byłoby się przyłączyć.

No i też bardzo wazne jest to, jaką formę przybrałby ten atak. Bo nie widzę sensu umierania za przesunięte słupki graniczne. Co innego, gdyby do tego doszły np. masowe mordy na ludności cywilnej.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Andrzej pisze:
Heretic pisze:Andrzej np. wolność relatywnie jest wartością ważniejszą od życia . Przynajmniej moim zdaniem.
Cóż, wolność nie za bardzo przyda Ci się 3 metry pod ziemią.

Oczywiście. Jednak ludzie oddaja za nią życie, bądź za miłość lub ojczyznę. Czasami życie nie jest najważniejsze.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

KrzysiekW pisze:Spoko serwis. Inne tytuły tez rewolucyjne i mogą przewrócić kilka rządów.
"Jasnowidząca Baba Wanga była w kręgu zainteresowania kilku wywiadów"
Wiem że gdyby to było na pudelku byś nie miał zastrzeżeń ale masz tutaj z
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/estonia ... hton/7qm2d
http://wpolityce.pl/wydarzenia/75821-to ... ine-ashton
wiem że na tvn24 też jest taki artykuł...
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

Będąc 3 metry pod ziemią, moja dusza szczęśliwie egzystuje w świadomości, że kto inny będzie mógł z tej wolności skorzystać.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Heretic pisze: Oczywiście. Jednak ludzie oddaja za nią życie, bądź za miłość lub ojczyznę. Czasami życie nie jest najważniejsze.
"Co mi po wszystkim jak mogę mieć nic."
~Demokles

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

Heretic pisze:
Moje wypowiedzi były kierowane do wszystkich, którzy napisali, że uciec z ojczyzny, którą ogarnęła wojna jest jak najbardziej ok. Zostajesz i chronisz swoją rodzinę. ok. Uciekasz z rodziną, zabepieczasz ją i wracasz walczyc etc.- ok. Uceikasz ze strachu- hmm ja uważam, że nie fajnie
Tu się zgodzę,uciec ze strachu przed wrogiem to plama na dumie i honorze a tego się przełknąć nie da,przynajmniej w moim przypadku. Bo bać się o rodzinę a bać się przeciwnika to 2 różne sprawy i chyba nikt nie zaprzeczy 8)

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Przez wiele lat byłam harcerką. Chodziłam dumnie w zuchowym mundurku jeszcze w połowie lat osiemdziesiątych, później, jako instruktor ZHP wychowywałam małe zuszki. Uczyłam śpiewać patriotyczne pieśni, opowiadałam historię Szarych Szeregów (bo takiemu szczepowi byłam przypisana od początku), mówiłam o poświęceniu dla ojczyzny i tłumaczyłam, co to wyższe dobro.

Już w to nie wierzę. Wszystko powinno działać w obie strony. Ja od tego państwa dostałam 1000 zł becikowego na córkę. I macierzyńskie w wysokości 58 zł miesięcznie (bo tyle dostawał 3 lata temu początkujący przedsiębiorca). To chyba zbyt mała zapłata za poświęcenie własnego życia?

Jeszcze coś: jeździłam na kolonie jako wychowawca z dzieciakami z domów dziecka. Żadne dziecko nie powinno mieć TAKIEGO życia. Dziecko ma prawo do posiadania rodziców. Obowiązkiem rodziców jest być przy dziecku.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Heretic pisze:Każdy obywatel jednak ma moralny obowiązek chronić swoją ojczyznę. Ta tzw obywatelskość jest podstawą rozwoju społeczeństwa.
Ojczyzna, obywatel, spoleczenstwo, kraj, narod. Mieszasz troche pojecia, przejrzyj koncepcje socjologiczne jak opisuja kazde z tych pojec.

Jestem obywatelem brytyjskim i jesli juz bylby w prawie taki przepis zmuszania mnie do czegokolwiek to co najwyzej do obrony UK jako mojego kraju a nie mojej ojczyzny. To raz, a dwa tak patrzac na obecna konstytucje to nie znajduje w niej obowiazku na linii obywatel->RP a raczej w druga strone to RP->obywatel. To panstwo ma zapewnic obrone obywatelom a nie odwrotnie. Tym bardziej gdy zniesiono juz obowiazek sluzby wojskowej. Uwazam ze cos takiego jak "morlany obowiazek" to archaizm XX wieku gdy jeszcze wojna partyzancka miala jakikolwiek sens.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Yudokuno pisze: Jeszcze coś: jeździłam na kolonie jako wychowawca z dzieciakami z domów dziecka. Żadne dziecko nie powinno mieć TAKIEGO życia. Dziecko ma prawo do posiadania rodziców. Obowiązkiem rodziców jest być przy dziecku.
Dlatego zabiera się dzieci z rodzin biednych do rodzin zastępczych które potem za dane dziecko dostają 1000zł zapomogu :lol2:
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Fuxiorr pisze:
Yudokuno pisze: Jeszcze coś: jeździłam na kolonie jako wychowawca z dzieciakami z domów dziecka. Żadne dziecko nie powinno mieć TAKIEGO życia. Dziecko ma prawo do posiadania rodziców. Obowiązkiem rodziców jest być przy dziecku.
Dlatego zabiera się dzieci z rodzin biednych do rodzin zastępczych które potem za dane dziecko dostają 1000zł zapomogu :lol2:
to kolejne bzdurne przepisy kraju, za który mamy niby walczyć :/
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

loko pisze:jak mnie denerwuje takie zblazowane , tęczowe towarzystwo które jak nas ktoś zaatakuje to albo weźmie nogi za pas albo okaże wrogowi swoją wyższość poprzez pogardę. to działa do momentu aż nie dostaniesz kolbą karabinu po plecach.
Od walczenia są w dzisiejszych czasach profesjonalne armie, nie cywile. Wstępując zawodowo do wojska podejmuje się decyzję o ew. poświęceniu życia za ojczyznę. Dalsze szkolenie służy m.in. utrwaleniu odpowiedniej postawy i wyuczeniu reakcji.

A cywile mają pełne prawo zwiewać przed wojną, bo chwytanie przez nich kałachów jest po prostu głupie. 100 000 Yudo z kałachami nic nie znaczy wobec profesjonalnego wojska - patrz wojna w Zatoce. 99,9% takiego pospolitego ruszenia nawet nie zobaczy ludzi, którzy ich zabiją.

Rozumiem nasze tradycje partyzanckie i nadymanie się, jakim to się jest patriotą, żeby się poświęciło życie za kraj. Jednak warto mieć świadomość, że byłaby to ofiara raczej bezcelowa. Patriotyzm obecnie lepiej wyrażać własną produktywnością, zaangażowaniem (np. sprawy lokalne, charytatywne), głosowaniem na wykształconych i inteligentnych ludzi oraz płaceniem podatków. Dużo więcej to daje.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2014, o 21:37 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

loko pisze:@Yudo , przypomniała mi się wypowiedź Jankiela że w razie W to dajecie dyla. chyba nie ma się czym chwalić? jeśli nie wstyd przed Polakami to przynajmniej przed przyszłymi pobratymcami. [-X
pobratymiec pobratymca nie wiesza dzieci pobratymca na drzewach, zawinięte w drut kolczasty ;)
Ukraina utraciła swój słowiański charakter już daaawno temu a wszelka obecna propaganda 'braci słowian' jest gunwo warta. Tak więc umierać za ukrainę to Xidiotyzm przy X dążącym do nieskończoności. Co innego za własny kraj - jeśli możesz należy go bronić (nawet tak w konstytucji stoi) ale co ci po obronionym kraju skoro nie masz do czego wracać po walce i ojczyzna się wyludniła. Bo w razie ewentualnej wojny to nas w odróżnieniu od Ukrainy (gdzie Rosja miała masę własnych interesów i musiała ją zająć) mogą po prostu rozpier*** równając z ziemią miasta i rozpędzając raczkujące wojska bez specjalnego trudu i zaangażowania wojsk naziemnych.

Btw ktoś zwrócił uwagę na spot polskiej armii w TV ? Dla mnie elegancka propaganda rodem z tak potępianej Rosji i ewidenta odpowiedź na panującą sytuację, która w zestawieniu z "nie będzie żadnej wojny... nagocjacje tralala" wypada po prostu przekomicznie. Zwłaszcza przy armii która już w latach siedemdziesiątych cierpiała na wielokrotny przerost urzędniczyzny nad prawdziwym wojskiem. No i nie mówiąc już o tym że produkując najlepsze czołgi świata (Twardy pt-91 8) ) wysyłamy je na eksport a sami lizidupczymy zachodowi kupując złom podobny do Leopardów za niebotyczne ceny....

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Marcins pisze:Będąc 3 metry pod ziemią, moja dusza szczęśliwie egzystuje w świadomości, że kto inny będzie mógł z tej wolności skorzystać.
I oto idealny przykład, jak mądrzy i sprytni byli ludzie, którzy wymyślili wszystkie religie na ziemi :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

grimgor nie miałem na mysli ukraińców ( tych sk...) lecz obywateli kraju do którego sie potencjalnie wyemigruje.

ed. Yudo. teraz pewnie dorzuce do pieca bo zabrzmi to groteskowo ale nie tylko za granicą są ludzie którzy źle życzą Polsce ( " polskośc to nienormalność" itp).
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ODPOWIEDZ