Army Book VIII edycja.

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Re: Army Book VIII edycja.

Post autor: Me_gusta »

Christos pisze:Czy dobrze rozumiem, że w oddziale wardencerów mogą być modele zarówno z two hand weapon jak i z Asrai Spear?
A to dobre chyba masz rację.

Przy tarczach Eternali i magichnych strzałach jest napisane:
The entire unit may take...
Natomiast przy Wardancerach:
Any model may exchange its hand weapons for an Asrai spear
Czyli że co? Mogę sobie na pięciu WD zrobić np. jednego z Asrai spear?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Christos pisze:Czy dobrze rozumiem, że w oddziale wardencerów mogą być modele zarówno z two hand weapon jak i z Asrai Spear?
Any model may exchange its hand weapons for an Asrai spear
Wypadłem z battla w sumie na całą 8ed, więc nie wiem czy takie rzeczy są na porządku dziennym? Jak się taki miks dostawia do combatu?
teraz skirmish chodzi w formacji a nie w rozsypce. Efektywnie moga byc tak jak maneaterzy kazdy ze swoja bronia.

ty wybierasz kogo z oddzialu zdejmiesz.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Shino pisze: teraz skirmish chodzi w formacji a nie w rozsypce.
Nigdy nie wykumałem jak to jest w tej 8ed. Musze gdzieś podpatrzeć jak się rusza teraz skirmish bo to mi się w głowie nie mieści :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

w praktyce rusza sie tak jak wtedy, tylko po ruchu nadal musi byc w jakiejs formacji

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

a jak jest z atakami i z Asrai Spear ? jaki to interes dawać Speara ? WD dalej mają 2 ataki?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Ready pisze:a jak jest z atakami i z Asrai Spear ? jaki to interes dawać Speara ? WD dalej mają 2 ataki?
1 atak. Dostajesz Armour Piercing.

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

W takim razie odpoczątku uznając to za kiepski interes miałem racje więc gdzie ten deal ?

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Atakuje drugi rank?

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

aha czyli powiedzmy 3 WD z przodu uderza z 2 broni ręcznych a z tyłu 3 WD ze speara ;) no takie cos to juć bardziej mi sie podoba;)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Ready pisze:aha czyli powiedzmy 3 WD z przodu uderza z 2 broni ręcznych a z tyłu 3 WD ze speara ;) no takie cos to juć bardziej mi sie podoba;)
Dalej nie widać sensu :lol2:

Ten spear na tych breakdancerach to chyba jakiś dżołk Mata ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

chyba raczej ciekawostka niż jakaś użyteczność:) nie ma to jak dopłacać by jednostka była gorsza. Swoją drogą wardancerzy nie są tacy źli, stracili co prawda MR i +1 s w szarży ale mają lepsze tańce i w lesie mają przerzut jedynek co w połączeniu np z KB jest fajne. Aha i shadowdancer może wybierać inne tańce niż reszta oddziału. W sumie można go też wrzucić np do eternali i drwali i ignorować przeciwnikowi bonus za ranki. Szkoda tylko, że kosztuje dużo ptk, jakby jeszcze miał ten 1lvl z bazy

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

No jak nie ma sensu? Przy 5 modelach w combacie macie zamiast 10 ataków - 15 w tym 5 a armour pirtcing.
Z tańcem + 1 atak to 25 ataków.... to źle?

I wszystko za raptem 5 punktów.

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

eee jak ci takie obliczenia wyszły ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

w tej edycji wszystko uderza z 2 szeregow. z wlocznia tanerze atakuja z 3ech.

z innych niz 1szy szereg modele moga wykonac 1 atak, niezaleznie od ilosci atakow posiadanych.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

10 wardencerów - 5ciu z przodu w combacie, 5ciu z tyłu ze spearami.


edit (po poście shino).
No to zmienia trochę postać rzeczy (chyba że wrzucimy jakieś 15 wardencerów w uncie)ale i tak się opłaca bo tylni szereg zamiast jednego zwykłego ataku zrobi atak z armour piercing.
Shino pisze: z innych niz 1szy szereg modele moga wykonac 1 atak, niezaleznie od ilosci atakow posiadanych.
Czyli nawet z tańcem + 1 atak tylni szereg wypali po 1 ataku?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2014, o 22:10 przez Christos, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Christos pisze:10 wardencerów - 5ciu z przodku w combacie, 5ciu z tyłu ze spearami.
drugi szereg zawsze walczy. Nie potrzebuje do tego włóczni. Za to trzeci już tak i do tego nie może walczyć podczas szarży...

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

czy podobnie z włóczniami działa opcja wykupowania tarcz? np w oddziale kupuję tarcze dla pierwszych 10 modeli a sciagam od tyłu te bez tarcz dalej zachowując lepsze wybranianie się z armora dzięki pierwszym 10 modelom z tarczami ? ?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak kupujesz tarcze to musisz kupić wszystkim. Tak samo z innym ekwipunkiem. Są dwa wyjątki - tancerze WE i ludojady ogrowe.

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

no własnie, ale z czego to wynika że WD mają tak a nie inaczej jaki zapis o tym mówi bądź zasada?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Kwestia zapisu, poruszona powyżej. Przy zdecydowanej większości jednostek z opcjonalnym uzbrojeniem masz pod kosztem commandu zapis ""The entire unit may take...", u WD jest natomiast "Any model may exchange its hand weapons for an Asrai spear".

ODPOWIEDZ