Nareszcie - Nagash w 9ed.

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Noctus
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Re: Nareszcie - Nagash w 9ed.

Post autor: Noctus »

Wczytując się dokładnie w White Dwarf jest tam wyraźnie napisane: "all armies exept Dwarfs". Zatem, nie planują udostępnienia tej loży jak i wszystkich poprzednich dla krasnali.

A co do grania fluffowego - myślę, że games workshop jest podobnie jak środowisko graczy podzielony: tworzą rzeczy klimatyczne, ale niepraktyczne, ale też tworzą rzeczy praktyczne, ale nie klimatyczne. Poznałem sporo graczy z zagranicy i u nich jest podobnie jak u nas: część graczy stawia na klimat i nawet nie myśli o grze turniejowej (chyba, że akurat są tam turnieje DEDYKOWANE dla klimaciarzy (np. we Francji), a są też gracze, dla których cała frajda z tego hobby to rozjechać przeciwnika wykoksaną rozpiską wykorzystując wszelkie dostępne połączenia i zasady.

Co kto lubi. Ja akurat jestem typowym klimaciarzem, który zbiera swoją armie wiernie od 13 lat i dla mnie Nagash to nie statystyki a coś, co będę wystawiał dla samej przyjemności z gry. :)

Zatem - nie wierzę, że ktoś kto uwielbia warhammera za sam klimat tego świata i wydarzeń jakie się w nim dzieją będzie marudził, że "znów przeginają z zasadami". Ale jak zawsze - to tylko subiektywna opinia niedzielnego gracza.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »


Awatar użytkownika
Chemol
Wałkarz
Posty: 59
Lokalizacja: Ełk\Białystok

Post autor: Chemol »

Bydlaki pewnie są podobnej wielkości co Nagash. Fanie będą się na półce prezentować.
DIVE OR DIE

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

http://www.games-workshop.com/en-PL/The ... Sternieste

Dobry zestaw jeśli ktoś chce grać na hexach, oddzielnie wychodzi 588zł, GW wreszcie ogarnęło się z cenami zestawów.
Szkoda tylko, że pozostałe dwa to mix VC+TK.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

dziwne te podstawki trochę wyglądają na 50x75 a nie na 100x150 ( bo na takiej jest chyba nagash )
Obrazek

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

W sumie mount na którym jeżdżą "wybrańcy Nagasha" nie jest taki zły. W opcji Neferaty + jakieś kościane skrzydła i świetnie nadawałby się na nieumarłego smoka
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Hetman82
Plankton
Posty: 4

Post autor: Hetman82 »

Czy w książce lub w WD jest gdzieś napisane o ruchu przywoływanych jednostek Vc, a dokładniej czy mogą one maszerować jeżeli są w zasięgu maga z Undead lorem?

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5109
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

maszeruja w 12' od gienia. to wszystko.
:twisted: always Vampire :twisted:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

A jak sa z nehekary to pewnie w ogole nie maszeruja ;)
Byloby to mocno nie fair zeby przyzwane mialy inne zasady ruchu niz podstawowe.
Chyba ze jakas errata zmienia army booki. Tk by sie ucieszyly mogac maszerowac.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5109
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

w UL nie ma podzialu na nekehara a wampiry. po prostu wszystko jest undead :)
:twisted: always Vampire :twisted:

Hetman82
Plankton
Posty: 4

Post autor: Hetman82 »

Rozumiem że w takim razie jednostki z TK rownież maszerują w 12" od gienia?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Na potrzeby tej kampanii pewnie tak.
Wroce z urlopu to se poczytam blizej ;)
FAQ zmieniane byly czy nie?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5109
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

Hetman82 pisze:Rozumiem że w takim razie jednostki z TK rownież maszerują w 12" od gienia?
czego wy nie rozumiecie :) ??
w UL nie ma podzialu na nekehara a wampiry. po prostu wszystko jest undead :)
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Jest jakaś szansa że to przejdzie turniejowo? Chociaż wybiórcze marsz na tk, morgasty i brak hierofanty.
Obrazek

Skarabek99
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź/Kruszów

Post autor: Skarabek99 »

Ja chcem ten update :mrgreen: I teraz armia gdzie latają banshe mortis i kaszkiet :D
Armie:
TK - 3500 pkt

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Czy tam jest podane w miarę wszystko czy coś jest w tej książce istotnego, co nie jest wrzucone w odbitkach?
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2014, o 23:19 przez Urban, łącznie zmieniany 1 raz.

Noctus
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Noctus »

Jak już Urban pokazał skany, odpowiadam czytając dzisiaj książkę: nie, tutaj masz wszystkie zasady do Undead Legion :D NIe potrzeba nic więcej (poza podręcznikami obu armii).

A czyniąc długą historię krótką:

Generał undeadów już nie podtrzymuje armii. Jego śmierć nie powoduje sypania się (znika hierophana u TK).

Jednostki ruszają się normalnie - jednostki "Nehekharian Undead" zmieniają zasadę na "Undead". Zatem, mogą maszerować na takich samych zasadach jak undeadzi (12" od generała maszerują tak VC jak i TK).

Do tego bohaterowie obu armii mogą się mieszać w oddziałach (grave guardy z TK w pierwszej linii np.).

Jednostki nie mogą wymieniać się mountami, przedmiotami itd. Obowiązują tutaj wszystkie zasady army booków wraz ze wszystkimi kosztami punktowymi. Niemniej Nekromanta na koniu może biegać w oddziale Skeleton Archerów, a Corpse Cart biegać z jakąś Khemryjską jednostką.

Powiem Wam jedno: 250 zł kosztuje tak naprawdę 6 stron NIEZBĘDNYCH informacji by grać UL. Cieszę się osobiscie, że kupiłem model Nagasha a nie ten dodatek, bo za 250 zł oczekiwał bym więcej, niż tylko zajebistego fluffu i pięknych zdjęć modeli...

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Ja wlasnie jestem mega ciekawy tej ksiazki z fluffem, bo duzo ciekawych rzeczy nowych sie pojawilo, szczegolnie sporo info o HE, z tego co ludzie na ulthuan.net przytaczali. Az sie zastanawiam nad kupnem tego, ale chyba poczekam az sie pojawi na chomikuj :P
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Galharen pisze:Ja wlasnie jestem mega ciekawy tej ksiazki z fluffem, bo duzo ciekawych rzeczy nowych sie pojawilo, szczegolnie sporo info o HE, z tego co ludzie na ulthuan.net przytaczali. Az sie zastanawiam nad kupnem tego, ale chyba poczekam az sie pojawi na chomikuj :P
Poczekaj na tom 4 :)

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

wrzucilem juz na podgrupie high elfow streszczenie ogolnej fabuly tego tomu, ale w kontekście tylko wysokich elfow, jeden gosc z ulthuan.net juz przerobil ta ksiazke.

Dzieje się dzieje, ciekaw jestem nowosci kolejnych :)

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 7#p1269707
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

ODPOWIEDZ