Mamikon not dead

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Re: Noki's Caucasian Studio

Post autor: Cookie Monster »

Spoko zrób to na taki sam poziom bez aero w takim czasie ;) Rogi są słabe i taka jest prawda, dobrze Ci idzie malowanie aero to co Ci szkodziło je wykończyć?
Hmm co musisz zrobić? Przestań się użalać jak ktoś Cie skrytuje i przyjmij do siebie to, że nie każdy będzie Cię chwalił. Albo strzela foch jak w swoim temacie na GV.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

No no, to juz wiem skąd hejt od pana ciasteczka, GV :V
Pan Mamikon

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Ja nie rozumiem jednego, po co wstawiasz taką prace, wiesz że poleci krytyka, robiłeś to dla kasy i jeśli kasę za to dostałeś to cel został zrealizowany, nie oczekuj pochwał za to.

Sam piszesz że wiesz że to nie twój poziom, to po co się tym chwalić.

A że szybko i co z tego, jeden maluje 2 godz. fajną pracę inny 20 godz. kiepską pracę. Czas nic nie zmienia, praca jest fajna albo kiepska na końcu procesu, a nie odwrotnie proporcjonalnie do czasu nad nią spędzonego.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

spox, ludzie - wstawił pracę na sprzedaż i tyle. Wolno mu. Poziom niższy niż max, ale co z tego. Krytyka jest i będzie, nie ma co się obrażać, ale też nie ma co krytykować , jesli założeniem był speed...

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Ale ja nie krytykuje prac robionych dla kasy, ja dziwię się że ja tu wstawił, będąc pewny krytyki i tego że to nie jego poziom.
A jeżeli już wstawia takie prace, poniżej swojego poziomu, to niech nie obraża się że ludzie go krytykują w końcu sam też to uważa je za "7/10".

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Ja sie nie obrażam, broń Boże. Macie racje, zgadzam sie. Nie patrzyłem na galerie tylko jako najlepsze moje prace wiec wstawilem.
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Widze, ze zaczynaja sie jazdy jak kiedys z romkiem albo muzykiem :wink: Noki masz wieksze ego niz umiejetnosci :wink: przeciez logiczne, ze skoro wrzucasz prace do oceny moga sie komus nie spodobac, troche wiecej dystansu... Mozna odniesc wrazenie, ze czekasz tylko na pochwaly, a krytyke masz w gleboki powazaniu. Swego czasu proponowalem Ci forum CoC to jakos oglednie... no nie chciales :P Dla twojej wiadomosci, tam nawet najlepsze prace byly krytykowane... ba nawet taki bohun czy inny miszczu dostawal porady odnosnie swojej pracy :wink: Przeciez to tylko na plus wychodzi malarzowi, kory chce sie rozwijac. Nie zawsze wszystko wylapiesz i moze czasem waro posluchac rad bardziej doswiadczonych/lepiej malujacych? Z caly szacunkiem ale na GD wyroznienie to podejrzewam, ze dostales w tej "wiekowej" kategorii. Nie ma co sobie tym geby wycierac :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Niestety forum CoC'u ostatnio hmmm słabo prosperuje :(:(, a co do reszty to nie chce mi się nawet komentować całego tego "zajścia":P

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Taktyka kacpiego-wrzucić słabsze modele by zwiększyć oglądalność 8)
Osobiście uważam, że powinno się wrzucać wszystkie swoje prace bo np. jak Noki napisze, że malował na szybko to komentarze nie powinny być w stylu "ale słabo" ale np. "ja malując na szybko bym tak niebumiał", "nie domalowałeś czegoś" albo "następnym razem jak będziesz robił speedpainting zrób tak", myślę, że większość się ze mną zgodzi :wink:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Kacpi 1998 pisze:Taktyka kacpiego-wrzucić słabsze modele by zwiększyć oglądalność 8)
Osobiście uważam, że powinno się wrzucać wszystkie swoje prace bo np. jak Noki napisze, że malował na szybko to komentarze nie powinny być w stylu "ale słabo" ale np. "ja malując na szybko bym tak niebumiał", "nie domalowałeś czegoś" albo "następnym razem jak będziesz robił speedpainting zrób tak", myślę, że większość się ze mną zgodzi :wink:
Oczywiście, że się nie zgadzam. Nie o to chodzi w galeriach, żeby głaskach po główkach. To nie rozwija. Tak na prawdę z propsów nic nie ma poza rozwalonym na wierzch ego*
Jednak wrzucając słabszą pracę trzeba się liczyc z tym, że komuś się nie podoba. Who cares, że w pomalowane w 3 minuty. Efekt to efekt. Wiadomo, sucha krytyka też nie jest nic warta, można w jakimś stopniu zrozumieć podejście malarza zmniejszając wymagania przy ocenie, jednak nie ma co liczyć na konstruktywne pochwały.
Tylko jeśli ktoś wytyka nam błędy jesteśmy w stanie się nauczyć, gdyż samemu się ich najczęściej nie dostrzega.
Przede wszystkim trzeba też umieć je przyjąć, obrażanie się i tłumaczenie nic kompletnie nas nie nauczy.

Co do samej pracy to również uważam, że bez szału. Trochę nierówno pomalowana. Języczek jest bardzo fajny, do tego ta ślina super, skóra taka zwykła, a rogi wręcz słabe. Bardzo fajny kolorek zbroi jeźdźca - to na plus. Fajnie już zacząłeś się bawić kolorkami na skórze bestyjki, przejście w pomarańcz ciekawe. Troszke bym poszedł jeszcze w takie wyblaknięcia tej zieleni.

Co do orka to gratki, fajna na prawdę praca.

Również herosik nurgla bardzo zacny. Fajne kolorki. Brakuje tylko jakiegoś takiego jasnego kolorku, który przełamał by monotonię. To jeziorko z krwi fajne, trochę nie wiedzieć czemu ono tam jest, ale kogo to obchodzi :D


* - ofc to tak z lekkim żartem, propsy też są potrzebne - motywują

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Co do obrażania sie to jak mówiłem nie obrażam sie ;) Żartuje tak jak tez to napisałem :) Nie oczekuje samych pochwał, wiadomo ze nie o to w tym chodzi.
Szczurek: yeaaah, nie, wyróżnienie nie w wiekowej kategorii tylko w wh40k single miniature... Razem z takim Camelsonem czy Lan Studio..
Dystans mam, wiecej nie potrzebuje, czasem po prostu nie rozumiem niektórych ludzi ale moze mi sie wydaje, who knows. Wiem ze praca jest jak juz mówiłem na 7/10 ale lubie czasem wrzucić cos tutaj bo nie czesto maluje batla i lubie to forum.
Skończmy juz temat, bede malował za tydzień tego ogromnego chopa nurglowego, poświęcę kilka dni, nie h i zobaczymy co z tego bedzie..
Pan Mamikon

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Wybacz Noki, ale to że dostaleś finalista razem z Camelsonem czy Lanem, nie świadczy, że malujesz na porównywalnym poziomie. A tak trochę to odbieram, jak napisałeś.
Ten ork jest jedną z Twoich lepszych figurek, ale nadal odbieram ją raczej w kategoriach nienajlepszych. Takie 7 na CMON. Prace Landa czy Camelsona są wg. tamtych ocen na mocne 9 i 9.5.
Finalist finaliscie nierówny.
Nikt tutaj nie krytykuje Cię ot tak, tylko ludzie piszą swoje odczucia, chcąc raczej Ci pomóc. Skoro ktoś pisze, że rogi są słabe nawet na speedpaintowym stworze, to może warto trochę się im przyjrzeć? Bo, obiektywnie patrząc, są słabe. A co do krytyki - chwali się to, że nauczyłeś się reagować nieco mniej emocjonalnie, bo rzeczywiście, jeśli mnie pamięć nie myli, na krytykę na GV zareagowałeś mało elegancko.
Powtórzę - nikt tu nie jedzie po Tobie, dla samej przyjemności negowania Twoich malunków. Rozwijasz się, widać progres, ale widać też, że dużą część malowania robisz nadal na szybciora, ufając - nadmiernie moim zdaniem - w aerograf.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Twoje zdanie :) Cmon ocenia mnie ciuuuut wyżej ;)
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Nie maco sie denerwować ale też niestety nie ma co sie porównywać do Lana czy Camelsona. Do ich poziomu jeszcze bardzo daleko.

Też zostałam nie raz zjechana na GV i wydaje mi się, że tam tacy mniej przyjaźni ludzie są ale co zrobić.

Co do malowania to ten Pan na górze bardzo przyjemny natomiast sam stwór nie podoba mi się kolorystycznie. Ta zieleń taka bardziej WE niż Nurgla :P Rogi zdecydowanie do poprawy, jak na szybkie malowanie to ok, na stole ujdzie ale mam wrażenie jakby tą figsę malowały dwie różne osoby, coś jest ładnie pomalowane a coś zupełnie pominięte.


Maluj dalej i wstawiaj tutaj, negatywami się nie przejmuj ale wyciągaj z nich wnioski. Forma w malowaniu jest różna tutaj mogłeś mieć zły dzień :P

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Skoro w singlu to grauluje. Nie zmienia o faku, ze porownania do Lana itp... :wink:
czasem po prostu nie rozumiem niektórych ludzi ale moze mi sie wydaje
Wydaje Ci sie :wink: Ile ludzi tyle opinii... nie zawsze bedzie sie to pokrywalo z twoim mniemaniem o danej pracy.
Cmon ocenia mnie ciuuuut wyżej
Rzeczywiscie to jest mega miarodajne :wink: Juz pomijam, ze tam od 5/6 (kore ma byc czyms na ksztalt tt ) do 10 jest za mala skala :wink:

Ja juz na przyklad przestalem udzielac sie w Twoim temacie bo widac, ze nie wytrzymujesz krytyki. Do tego mam wrazenie, ze trakujesz z gory osoby ktore maluja gorzej od Ciebie (przypominam, ze to forum dla graczy :wink: ). Ot wejde, popatrze i ... tyle.
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Wiele odopowiedzi się posypało, pozwolę sobie zacytować:
InkubPendragon pisze:Noki, jak dla mnie to wszystkie Twoje ostatnie prace zaczynaja cierpiec na syndrom glutowatosci. Nie tedy droga. Taka zapackana krew i sluz wyglada fajnie, jak podkresla calosc figurki, sa wisienka na torcie, a nie jest jej głównym elementem. Widoczne jest to zwłaszcza na tym nurglu rycerzu z mackami. Nie mowiac o tym, ze elementy metaliczne na nim sa zrobione bardzo kiepsko, wygladaja jak ledwo tkniety warstwa farby cieniowany podklad.
Pomijając ostatnie zdanie, podpisuję się obiema łapami.
Rasti pisze:Nie o to chodzi w galeriach, żeby głaskach po główkach. To nie rozwija.
Warto pamiętać że skakanie po głowie, typu "do zmycia" też średnio rozwija :wink: .

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Cóż, miałem poświęcić więcej czasu, to maluję tego chłopa już 3 dni, zakupiony w sobotę rano i mam nadzieję że skończę do następnej soboty! Staram się wyciągać każdy detal, chyba najlepiej jak umiem.
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia jak zwykle wspaniałe(NOT) w moim zykonianiu...
Co myślicie?
Z góry dzięki za odpowiedzi!
Pozdrawiam! :P
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Już mi się podoba !:) Zacnie się to zapowiada, bardzo dobra kolorystyka =D>

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

musze powiedziec, ze ostatnie kilka twoich prac bardzo pokazuje jak skoczył ci skill, bardzo dobre prace :)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Dzieki za opinie Panowie! :shock: :P
Pan Mamikon

ODPOWIEDZ