Rozpiski nowego Imperium

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rover
Mudżahedin
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa / Gamonie

Re: Rozpiski nowego Imperium

Post autor: rover »

Też gram w chwili obecnej na life. Niestety ma ten sam problem co metal. Brak elastyczności.

Awatar użytkownika
joyninho
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: joyninho »

4lvl death / 1/2lvl shadow lub altar+4lvl light / 1lvl beast, niestety na life potrzeba za dużo kostek, żeby weszło to co chcesz z tronem, a heaven jakoś mi nie podszedł, z kolei metal sprawdza się tylko na puszki w sumie.

Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Ostrołęka, a obecnie Olsztyn

Post autor: Lord_Michaelos »

Metal nie tylko na puszki. Tak naprawdę metal ma tylko dwa czary zadające damage, które opłaca rzucać na pancerniki (oczywiście nie stosować na zwierzątkach o tej wdzięcznej nazwie, bo od razu obrońcy praw zwierząt się czepną). Reszta to całkiem fajne buffy i debuffy działające w praktycznie każdej sytuacji. Jest i Final Transmutation, ale ona rani na 5+ niezależnie od tego czy cel jest pancerniakiem czy nie. Jednak czy owe buffy/debuffy są tak strasznie lepsze od innych z pozostałych domen? Raczej nie.
Przybyłem, zobaczyłem, wzruszyłem ramionami
Jestem niski, lubię dobrze zjeść, a także zapalić fajkę - jestem hobbitem?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

buffy i hexy z metalu pięknie kombują się z pancernym imperium wypada właściwie jeden czar z nich wypada i można na 0' zamienić, czyli scaly scin, ale obniżenie ASv permanentne czy obniżenie WSa z ASv jest naprawdę niezłym czarem; i na deser wspomniana transmutacja i mieczyki aibana, które dają 2 fajne rzeczy, +1 do hita i magic ataki;
pamiętajcie o jednej rzeczy, że pancerka w 2-3 turze jest już w combacie i ciężko znaleźć syte cele dla magic missli, więc buffy mile wskazane są; jak mówiłem, przy 4lvl te castingi nie są wysokie w stosunku do jakości czarów ;-)

co do pocisków i złotych szczeniaczków; przeciwnik może mieć 2+ od flammingów ale te '1' i tak wpadają a potem robi się mniej przyjemnie, jeżeli te czary wpadają na 10+ i na 9+ jakoś; lore poza transumatcją nie powala niszczącą siłą, ale potrafi bardzo wrednie combować z innymi rzeczami, np. z takim hurricanum, i demigryfy nagle walą przeciwnika na 2+;
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
rover
Mudżahedin
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa / Gamonie

Post autor: rover »

Ja zacząłem cisnąć life głównie ze względu na fakt, że miałem dosyć wybuchającego klocka kawalerii kończącego grę. Life jest stabilny i nie zgadzam się, że potrzeba na niego dużo kości. Oprócz tronu dwa najważniejsze czary (0 i 2) wchodzą na 8+. Zawsze mam tylko dylemat czy jako ostatni czar brać dwellersów czy leczenie, ale to zależy od paringu. Aspekt też jest jednym z lepszych. Natomiast nie zmienia to faktu, że w life brakuje odpowiedzi na wiele rzeczy i gra od 3-4 tury tak na prawdę.

Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Ostrołęka, a obecnie Olsztyn

Post autor: Lord_Michaelos »

#helion# pisze:buffy i hexy z metalu pięknie kombują się z pancernym imperium wypada właściwie jeden czar z nich wypada i można na 0' zamienić, czyli scaly scin, ale obniżenie ASv permanentne czy obniżenie WSa z ASv jest naprawdę niezłym czarem; i na deser wspomniana transmutacja i mieczyki aibana, które dają 2 fajne rzeczy, +1 do hita i magic ataki;
pamiętajcie o jednej rzeczy, że pancerka w 2-3 turze jest już w combacie i ciężko znaleźć syte cele dla magic missli, więc buffy mile wskazane są; jak mówiłem, przy 4lvl te castingi nie są wysokie w stosunku do jakości czarów ;-)

co do pocisków i złotych szczeniaczków; przeciwnik może mieć 2+ od flammingów ale te '1' i tak wpadają a potem robi się mniej przyjemnie, jeżeli te czary wpadają na 10+ i na 9+ jakoś; lore poza transumatcją nie powala niszczącą siłą, ale potrafi bardzo wrednie combować z innymi rzeczami, np. z takim hurricanum, i demigryfy nagle walą przeciwnika na 2+;
Dlatego - choć drogi - Balthasar "Gąbka" Gelt jest nieocenionym mistrzem metalu (także heavy, death, black etc.)
Przybyłem, zobaczyłem, wzruszyłem ramionami
Jestem niski, lubię dobrze zjeść, a także zapalić fajkę - jestem hobbitem?

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

w kontekscie nowego Lore of Unded proponuje wam jednak rozważyc lore ktory pozwala wysyłac z powrotem do piekła te wszystkie przyzywane stwory rownie szybko jak sie pojawiaja...
Obrazek

Awatar użytkownika
joyninho
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: joyninho »

czyli pełne kolegium light, podwójny banish z 6 i 7S zamiata prawie wszystko pod dywan :)

Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Ostrołęka, a obecnie Olsztyn

Post autor: Lord_Michaelos »

joyninho pisze:czyli pełne kolegium light, podwójny banish z 6 i 7S zamiata prawie wszystko pod dywan :)
Nic dodać nic ująć. Do tego Ruby Ring of Ruin żeby mieć w zanadrzu jeszcze trochę damage na przyzywane przed nosem regenki/eteryki.
Przybyłem, zobaczyłem, wzruszyłem ramionami
Jestem niski, lubię dobrze zjeść, a także zapalić fajkę - jestem hobbitem?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Kolegium light za wiele nie pomoze jak pojawiac sie beda urzadzenia w postaci mortisa lub terrorgeja, a piechota ma juz najbardziej przechlapane bo te armie to bedzie jakis koszmarek; light ma jedna kluczowa wade, magic missle czyli wymaga LoSa do rzucenia na cel
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Spece wstępnie dopuszczone na ETC, wygląda na to że dane nam będzie pograć turniejowo naszym nowym wymiataczem :D

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

na 100% bedzie ban, LoU wlasnie przestał byc problemem...
Obrazek

Teo
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Teo »

rafixator pisze:na 100% bedzie ban, LoU wlasnie przestał byc problemem...
Zbanują wszystkie nowe zasady, z wyjątkiem slotów lord/hero? A już miałem taką nadzieją na zagranie Karolem...

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Niewszystkie,szkoda ze zbanowali UL i Chl, LoU jest dopuszczone ale dostalo takie ograniczenia ze wybor tego lora jest raczej slaby... Spece dopuszczeni ale trzeba liczyc sie z tym ze oczywiste przegiecia takie jak Karl Franz zostana ograniczone. Mnie sie najbardziej podoba pomysl na dopuszczenie scenariuszy, nawet jesli nie beda za czesto grane to i tak beda mialy wplyw na kompozycje armii poniewaz trzeba bedzie przy robieniu rozpiski uwzglednic mozliwosc pojawienia sie scenariusza b&g.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Bez przesady, że Karl jest aż tak przegięty. To 810pkt które ma 3+/4++, spada od dwóch strzałów z działa czy masy pestek.
BTW open ogranicza się jedynie epidemiusa i jakiegoś herosa lizaków.

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

nie zartuj sobie to teraz najleprzy spec w tej grze...
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Stan pisze:BTW open ogranicza się jedynie epidemiusa i jakiegoś herosa lizaków.
Lizakowy heros to zapewnie imienny Skink na palankinie - Tetto'eko. Jest niezły, ale moim skromnym zdaniem i tak mocniejszy od niego jest WoChowy Throgg. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak na speca imperium to koks nieziemski, ale nie przesadzałbym, że jest najlepszym specem w grze.
Żeby zadać te 40 ran na turę to musi najpierw dolecieć. IMO koszt punktowy jest odpowiedni.

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Co nie zmienia faktu, że jest najpotężniejszym bydlakiem w grze, w pierwszej propozycji ar.comu jest dopuszczenie speców z jakimiś cięciami i z wyłączeniem EoT

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Też mi się wydaje ,że go zbanują. Nawet jesli teoretycznie da się go zdjąć to "na papierze" robi kolosalne wrażenie ,a tego nie przepuszczą.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

ODPOWIEDZ