Games Workshop - co to będzie, co to będzie?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Games Workshop - co to będzie, co to będzie?

Post autor: smiejagreg »

Kal_Torak pisze:
przelas pisze:tak tak koniec gw, warhammera itp. Tak samo wielu gadało o 8ed, ba nawet niektórzy zaczęli robić nową grę "Bastard Sword" a dziś??? Grają w 8 edycje.............

wyjdzie 9ed będzie "beznadziejna" i gracze przestaną grać, 10 edycja to samo. Pytanie kto w ogóle gra w Warhammera skoro co edycje/dodatek ludzie "przestaną grać"???
Jak słusznie zauważa wielu fanów WFB to obecnie gra kolekcjonerska, skierowana dla hobbystów-malarzy ...Jakby nie patrzeć GW oszczędza na tym kasę i może zająć się podwyższaniem cen figurek dla kolekcjonerów-hobbystów kierując się zasadą, że hobbysta/kolekcjoner wyda każdą kwotę, a im kolekcja "cenniejsza, wartościowa i markowa" tym lepiej ;P.

I wszyscy na tym wygrywają - gracze, kolekcjonerzy i GW ;P
Dlatego nie rozumiem tego "niezadowolenia" ;P
Powinniśmy się raczej cieszyć i radować ;P
Kolekcjonerzy? Naprawdę uważasz, że jakiś kolekcjoner przy zdrowych zmysłach będzie wydawał taką kasę na takie plastikowe badziewie made in obecna edycja? Kolekcjonerzy uzupełniają braki w starych rzeczach - stąd właśnie tak ogromny skok cenowy metalowych figsów na ebayu...

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

ale tu chodzi o kolekcjonerów przez duże "K" przez ku...wsko wielkie "K" - takich co kupią wszystko bez względu na to jak to wygląda, a są tacy... niewielu bo niewielu ale są

Awatar użytkownika
ShadorVD
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ShadorVD »

Heh, Polska psioczy i zlorzeczy a na Warseer tematy co dokupic, jak grac, rozpiski tworza... wnioski wysnujcie sami.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

smiejagreg pisze:Kolekcjonerzy? Naprawdę uważasz, że jakiś kolekcjoner przy zdrowych zmysłach będzie wydawał taką kasę na takie plastikowe badziewie made in obecna edycja? Kolekcjonerzy uzupełniają braki w starych rzeczach - stąd właśnie tak ogromny skok cenowy metalowych figsów na ebayu...
Oczywiście, że tak!!! ;P
Dla niektórych te "plastikowe badziewie" to jak monety dla numizmatyka ;P. W Anglii mało takich? W USA i kilku innych krajach też się znajdą. GW uwierzyło, że stworzy z tych pacynek coś o wartości "kolekcjonerskiej" i uparcie dąży w tym kierunku. Wyrobili sobie "markę" i jadą dalej. Albo to im wyjdzie albo i nie. To zależy od siły przebicia konkurencji oraz przywiązania klientów do marki GW. Przywiązanie jest duże, a konkurencja jeszcze się rozkręca.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Kal_Torak pisze:
smiejagreg pisze:Kolekcjonerzy? Naprawdę uważasz, że jakiś kolekcjoner przy zdrowych zmysłach będzie wydawał taką kasę na takie plastikowe badziewie made in obecna edycja? Kolekcjonerzy uzupełniają braki w starych rzeczach - stąd właśnie tak ogromny skok cenowy metalowych figsów na ebayu...
Oczywiście, że tak!!! ;P
Dla niektórych te "plastikowe badziewie" to jak monety dla numizmatyka ;P. W Anglii mało takich? W USA i kilku innych krajach też się znajdą. GW uwierzyło, że stworzy z tych pacynek coś o wartości "kolekcjonerskiej" i uparcie dąży w tym kierunku. Wyrobili sobie "markę" i jadą dalej. Albo to im wyjdzie albo i nie. To zależy od siły przebicia konkurencji oraz przywiązania klientów do marki GW. Przywiązanie jest duże, a konkurencja jeszcze się rozkręca.
Może paru takich się znajdzie, ale wyniki finansowe GW mówią same za siebie. Ja zacząłem grać w Ogniem i Mieczem i nie narzekam - zasady proste i spójne, balans armii taki sobie, ale gra się znacznie fajniej.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Kolekcjonerzy? Naprawdę uważasz, że jakiś kolekcjoner przy zdrowych zmysłach będzie wydawał taką kasę na takie plastikowe badziewie made in obecna edycja? Kolekcjonerzy uzupełniają braki w starych rzeczach - stąd właśnie tak ogromny skok cenowy metalowych figsów na ebayu...
Zależy o jakich figsach mowa bo taki Glottkin jest genialnym modelem i znajdzie mase nabywców choć sam uważam że przy cenie 250-270zł powinien mieć mase dodatkowych bitsów,których nie ma... regimenty plastikowe jakie teraz wychodzą nie są wcale takie złe a ich cena tylko na stracie jest przesadzona,później wszystko spada. Jedyne co jest faktycznie za drogie to pojedynczy bohaterowie. Co do metalu to ludzie kupowali go raczej z powodu tego, że gw zaprzestał jego produkcji i wypuścił lipniejszy i droższy FC zrobił się szum ludzie spanikowali i tyle,nie miało to związku z tym że starsze modele są ładniejsze, nie są po prostu inne. Teraz metale poza tymi naprawdę rzadkimi można kupić tanio i tu uwaga - szczególnie modele szeregowych. Odnośnie konkurencji dla kolekcjonerów miniatur fantasy GW ma bardzo dobre ceny i dziwi mnie,że tak dużo osób tu chwali konkurencję, może podzielicie się tymi świetnymi i tanimi modelami bo jako kolekcjoner ciekawych modeli nie mogę ich znaleźć, większe modele do Hord i Warmachine to 300-400zł, CMoN kilka ciekawych pozcji powyżej 200zł, gamezone pojedyncze ciekawe modele stoją dużo powyżej odpowiedników z gw itd.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

tiny pisze: Odnośnie konkurencji dla kolekcjonerów miniatur fantasy GW ma bardzo dobre ceny i dziwi mnie,że tak dużo osób tu chwali konkurencję, może podzielicie się tymi świetnymi i tanimi modelami bo jako kolekcjoner ciekawych modeli nie mogę ich znaleźć
Łap linka:
http://www.dakkadakka.com/dakkaforum/po ... 73197.page

Szukaj, a będzie ci dane ;P.
Oczywiście wszystko zależy od tego czego szukasz.

To miłe, że uważasz iż GW ma bardzo dobre ceny. GW z pewnością też tak uważa ;P

Osobiście jakbym miał zbierać armie do WFB to po określeniu interesujących mnie armii przejrzałbym ofertę na rynku figurek. Na ten przykład armię iimperium i bretonni można zebrać kilka razy tańszym kosztem z modeli Perry Miantures i Fireforga (ci producenci figsów przychodzą mi na myśl jako pierwsi). Jakbym chciał krasnoludy - to nie wiedziałbym do czego zacząć bo dobrych ofert jest aż za dużo. Wystarczy tyko nieco pogooglować. Są też armie, do których ciężko znaleźć coś konkretnego.

Awatar użytkownika
ShadorVD
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ShadorVD »

9 Rano przed sklepem GW kolejka i wyprzedana druga czesc End of Times :)

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Z tego co czytam to na zachodzie podobnie. Ludzie szukają po sklepach w okolicy ale wszystko zeszło tuż po otwarciu. Podobno to najlepiej sprzedający się podręcznik do wfb lub nawet ze wszystkich.
Generalnie GW dostaje potwierdzenie ,że robią dobrą robotę...

Awatar użytkownika
ShadorVD
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ShadorVD »

Mam lapkach cz1 o Nagashu i powiem tylko tyle ze nawet samo wydanie czyt. Papier, twarda okladka, dwa podreczniki i twardy box sprawia ze jako fan fantasy mam podjarke ta ksiazka. Szkoda ze sie nie udalo z cz. 2.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

nie gadajcie głupot że drogo, dla amerykanina 250zł za figurkę to jest nic , wiem bo jak sprzedaje na ebay. To za malowane figurki na średnim poziomie- . Skull pasowe gobliny schodzą mi po 2,5usd za model . Po za tym mam oczy i widze kolejki w mc/kfc jak nie szkoda ludziom ( i mi też )na żarcie to jaka jest głowa krytykować gw za ceny jak idzie się do kina na zakupy ,paliwo i do mc i już peka 100-300zł

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Trzeba też wziąć pod uwagę ich sposób myślenia. Zauważyłem, że pomimo zarobków amerykanie znacznie bardziej cenią i szanują pieniądze niż polacy. Jeżeli amerykanin uzna że to jest tyle warte to zapłaci bez mrugnięcia okiem, ale potrafi się też skrzywić widząc zawyżoną cenę.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Żarcie w MC to potęga, niestety jak każdy towar z najwyższej półki ma swoja cenę taka jest prawda
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Ostrołęka, a obecnie Olsztyn

Post autor: Lord_Michaelos »

Czy ja wiem czy żarło z MC można podciągać pod najwyższą półkę? :wink:
Przybyłem, zobaczyłem, wzruszyłem ramionami
Jestem niski, lubię dobrze zjeść, a także zapalić fajkę - jestem hobbitem?

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Sarkazm albo ironia, już zapomniałem które to... ;)

Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Ostrołęka, a obecnie Olsztyn

Post autor: Lord_Michaelos »

Fine, fine. Być może kąśliwość :wink:
Przybyłem, zobaczyłem, wzruszyłem ramionami
Jestem niski, lubię dobrze zjeść, a także zapalić fajkę - jestem hobbitem?

Awatar użytkownika
Furman
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Furman »

ShadorVD pisze:9 Rano przed sklepem GW kolejka i wyprzedana druga czesc End of Times :)
Chciałbym to zobaczyć :shock:, swoją droga jakim trzeba być człowiekiem, aby tam pójść dziś o takiej porze rannej.
Przypominam po święcie alkoholowym.

Awatar użytkownika
ShadorVD
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ShadorVD »

Furman pisze:
ShadorVD pisze:9 Rano przed sklepem GW kolejka i wyprzedana druga czesc End of Times :)
Chciałbym to zobaczyć :shock:, swoją droga jakim trzeba być człowiekiem, aby tam pójść dziś o takiej porze rannej.
Przypominam po święcie alkoholowym.
Eeeeee... takim który kocha swoje hobby :) Ja tam byłem o 9:15 i nie widziałem tej kolejki, ale jak doszedłem do sklepu to widziałem dwie osoby które wychodziły + potem parę przyszło + pogadałem sobie ze sprzedawcami... podobno to nie pierwszy raz.

Szczerze mówiąc, wcale mnie to nie dziwi.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

ShadorVD pisze:9 Rano przed sklepem GW kolejka i wyprzedana druga czesc End of Times :)
A tam kolejka. Trzech nas było, tylko książki dwie... (pozdrowienia dla "kulturalnego" młodzieńca, co przyszedł trzeci a jako pierwszy do regału pognał...).
Furman pisze:, swoją droga jakim trzeba być człowiekiem, aby tam pójść dziś o takiej porze rannej.
Posiadającym małe dziecko. O 9 rano to już jestem po drugim śniadaniu, a młody czasem i po lunchu...

Pierwsze słyszę, by Wszystkich Świętych było "świętem alkoholowym" no ale co kraj, to obyczaj.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Furman pisze:swoją droga jakim trzeba być człowiekiem, aby tam pójść dziś o takiej porze rannej.
Przypominam po święcie alkoholowym.
Będę strzelał, ale pewnie takim, który kocha hobby bardziej niż alkohol. :P

ODPOWIEDZ