Mamikon not dead

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Noki's Caucasian Studio

Post autor: Sławol »

Nie wiem, jaki masz cel z tym modelem, ale pośpiech może Ci zaszkodzić.

Na tych zdjęciach, które wrzuciłeś, mogę na pewno pochwalić te świecące, czerwone flaki na podbrzuszu oraz rozjaśnienia na łapie (biceps, triceps i okolice). Jeśli to nie jest od lampki, to pięknie!

No i stopa wygląda obiecująco. A, ten żółty kolec też.

Co mogę doradzić? Pamiętaj, że przy płaskich powierzchniach trzeba się wykazać malowaniem. Gdy model jest uwalony detalami, to wystarczy je tylko dokładnie pokolorować i efekt robi się sam z siebie (nie znaczy to, że taka praca jest mniej wartościowa oczywiście). Natomiast przy ogromie sadła/mięśni, czy ogólnie wszelakiego cielska łatwo można "znudzić" model :) Będzie byle jaki, jednokolorowy i poza paroma detalami - mało atrakcyjny. Dodatkowo GW swoimi nowymi, plastikowymi "bułowatymi" modelami nie ułatwia zadania. Ten duży model jest już bogatszy w detale. Tutaj widzę kilka przejść na skórze i jeśli to pociągniesz (pędzlem lub umiejętnie aerografem) - będzie dobrze. Ale niekoniecznie musisz się przy tym spieszyć.

Najmniej podobają mi się w tej chwili pryszcze. Są dość "suche" i jednokolorowe. Proponowałbym dodać jakieś zarumienione otoczki, a same "kwiatki" delikatnie podciągnąć rozjaśnieniami lub je przyciemnić lekko naokoło. O ile oczywiście chcesz, bo może tak ma być. Za to każdy z nas miał syfa na gębie, wiemy, jak wygląda :mrgreen:

Te wszystkie "pory" i dziurki na skórze też póki co są lekko zaznaczone po całości, ale dość niestarannie. Przyłóż się do detali, warto się pomęczyć :) Poprawiłbym też cienie na cielsku, bo w wielu miejscach jest tam tylko niezbyt estetycznie wlana farba. Ale może tak zrobisz, więc się nie wyrywam :)

A umiejętności na pewno rosną. Tym modelem wchodzisz już w kolejny etap, tylko pamiętaj, by już nie schodzić niżej przy obecnym, maksymalnym zaangażowaniu ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Zacytuje misia z reklamy
"I to misię podoba"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Sławol +1. Trzymam kciuki za ostateczny efekt :!: :wink: ...

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Masakra ten model. Już drugi tydzień malowania mam w toku a dopiero mam to i to nie do końca wykończone...:
Obrazek
Każdy detal wyciągam jak tylko mogę ale ile można, to jest zbyt monotonne i duże... Mam jednak nadzieję że wytrwam...
Proszę o opinie.
Pozdro
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, o 23:06 przez Nokimam, łącznie zmieniany 1 raz.
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Ciśnij dalej Noki, jest zajebiście :)

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

widzę prace bardzo dużą...widać teraz twój poziom , musisz chłopie trzymać taki wysoki bo ładnie to wygląda. czas zawsze potrzebny ale zobacz jaki efekt...
także życzę Ci wytrwałości w tym co robisz.

PS czoło stworka wygląda jak nie dokończone...czy jeszcze będziesz rozjaśniał i jakieś fajne coś robił?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Myślę, że tą pracą pozamykasz nieco dzióbki paru malkontentom :mrgreen: :wink:

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Ciśnij. Przy takiej rzeźbie pośpiech nie jest wskazany :) Raczej nie widziałem wszystkich Twoich prac, ale nie wiem czy już nie jest najlepszy.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Ten figs ma dla ciebie tylko jedną wadę, jak następnym razem zamieścisz coś zrobionego na odwal to cię zjemy...

Ten figs nie zapowiada się super mega on już taki jest, a będzie lepszy.

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

I tu widać, że się starasz, a nie jedziesz na odwal się. Tamte figurki nic Ci nie dawaly w kwestii wzrostu skilla, ta Cie czegoś na pewno nauczy.
Na razie najgorzej ze skórą i z tą paszczęką po jego prawej stronie.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Zapowiada się świetnie!
Faktycznie, można by pomyśleć nad dużymi powierzchniami skóry i może jakieś gluty dorobić gdzieniegdzie.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

InkubPendragon pisze: Tamte figurki nic Ci nie dawaly w kwestii wzrostu skilla, ta Cie czegoś na pewno nauczy.
Nie zgadzam się z taką tezą do końca. Każde malowanie poprawia skilla. Powoduje, że pewne rzeczy robimy bardziej automatycznie i szybciej. A że czasem robimy pewne figsy pod sprzedaż i zakładamy sobie jakiś poziom mniejszy niż umiemy - nic nie stoi na przeszkodzie żeby wrzucać i takie rzeczy do galerii...

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Parafrazuje
"...Wiesz co robi ten glotkin? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest glotkin na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym glotkinem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić..."

Nie mogłem się powstrzymać :D

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Dziękuje bardzo za wszystkie opinie. Miło ze doceniacie mą prace, gdyby nie masa disów po ostatniej pracy pomalowałbym go w 2 dni na Ebay a tak to sprawa honoru. Myśle ze głupota jest mowić że ze wszystkich moich prac tylko ta powieksza mi skilla. Powiedziałbym ze wręcz na odwrót. Tak czy siak każdy ma swoją racje i ma na nią prawo :) Skóra: robiłem ja około 3-4 dni, nie wiem co jeszcze z nią zrobić. Może po prostu więcej zdjeć jest potrzebne żeby zobaczyć cieniowanie. Ale jeżeli pod koniec efekt nie będzie satysfakcjonujacy to będę musiał coś wymyślić.... We'll see.
Pan Mamikon

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Zarąbisty 8) , jakich kolorów użyłeś do pomalowania skóry?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Supe wychodzi!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja bym jeszcze prawe kolano rozjaśnił prawie do odcieni na głowie...

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Skora 3-4 dni ale po godzinie czy po 10? ;)

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Razem z 15 godzin jak nic ;)
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

A widzisz i teraz wiadomo ;)

ODPOWIEDZ