End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhammera

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Re: End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhamm

Post autor: GrimgorIronhide »

Też się spodziewam szczurów, ale wygląda na to, że Ogro-Orkowy sojusz też powinien się ziścić. Czekam z niecierpliwością.

Reynolds jest dobry, bo idealnie oddaje mhrok i nie idzie w tani heroizm. Może przytemperuje herohammerowatość historii i będą bardziej oddziałowe bitwy, jak w jego Knight of the Blazing Sun.
Haleya nawet nie znam.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

GrimgorIronhide pisze:Też się spodziewam szczurów, ale wygląda na to, że Ogro-Orkowy sojusz też powinien się ziścić. Czekam z niecierpliwością.

Reynolds jest dobry, bo idealnie oddaje mhrok i nie idzie w tani heroizm. Może przytemperuje herohammerowatość historii i będą bardziej oddziałowe bitwy, jak w jego Knight of the Blazing Sun.
Haleya nawet nie znam.
Tzn. Jaką masz opinię naten sojusz? Czy może czekasz, by ocenić po zapoznaniu się z wykonaniem?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Powrót Nagasha był autorstwa Reynoldsa, i jak dla mnie to było tam sporo bohaterstwa - nie to, żeby mi się nie podobał. Ogólnie oceniam jego książki na pozytywnie i pozytywnie plus. Choć w wywiadzie, którego tu udzielił, wychodzi raczej na wyrobnika i zadaniowca.

http://www.mengelminiatures.com/2014/12 ... nolds.html
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

InkubPendragon pisze:Powrót Nagasha był autorstwa Reynoldsa, i jak dla mnie to było tam sporo bohaterstwa - nie to, żeby mi się nie podobał. Ogólnie oceniam jego książki na pozytywnie i pozytywnie plus. Choć w wywiadzie, którego tu udzielił, wychodzi raczej na wyrobnika i zadaniowca.

http://www.mengelminiatures.com/2014/12 ... nolds.html
Od niego czytałem tylko Rycerzy-słoneczka to po tym wnoszę.

@Byqu - Skarsnik i Grimgor sklepią w Darklandsach ogry Tłuścisza w jakiejś bitwie i ogry, które rozpadły się na setki plemion zaczną przyłączać się do zjednoczonego, wielkiego zielonego pochodu aby razem najpierw pokonać walczące z nimi (a traktujące ich jak niewolników) Dawi Zharr, a potem logicznym by się wydawało aby Skaveny, chcące zabezpieczyć swoje nowe terytoria przed Nagashem i Chaosem zechcą 'wspomóc' i zmanipulować jakiegoś herszta zielonych - będą mu opłacać armie najemników ogrzych itd., z nadzieją na zmanipulowanie/pozbycie się go gdy już będzie po wszystkim.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

No nie wiem... może być z tego hit, może być shit.
Powalczymy, zobaczymy :)
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Skaven background will focus on an invasion of Lustria and inlcude a lot of information on Lizardmen and “the plan” as well. While the book will be Skaven focused, it will still have a heavy Lizardmen flavor as the main plot lines focus around them. It will also discuss the “Great Ascendancy” which will include the Horned Rat and the rise of the Skaven to the surface to enslave all of mankind (or attempt to). The true roots of Skaven will also be discussed. It will also cover Skaven happenings around the Warhammer world, including the Dwarfs, the Chaos Invasion and the return of Nagash and how the rats fit into the whole picture. The Skaven are not too keen on the whole End of Times motif for the obvious negative effects it will have on their survival...so as usual they plot and scheme to ensure that their best interests are served in the end with others doing their dirty work. Not to play spoiler, but it sounds as though they will play a pivotal role in undoing the nefarious plans of the dark powers.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Powyższe info już widziałem na warseerze, natomiast jeśli chodzi o
Artein pisze:
Okoń pisze:Beast poleciał ponoć na wschód. Exodus do Southland w celu zgarnięcia mocy wiatru magii? :)

Zastanawiałem się, kto mógłby go wziąć. Najsensowniejsze u lizaków wydają się 2 opcje:

1) uber-warrior walczący z chaosem od tysiącleci, Kroq-Gar (ma też ładnego tripple-kita jak Karl Franz)
2) prorok Soteka, Tehenhauin (de facto włada już magią bestii)
Mazamundi? :roll:
to pomimo, iż chciałbym doczekać się wydania modelu Mazdamundiego, to patrząc na ET: Khaine i stary model Malekitha to wątpię, aby to nastąpiło. W plotkach już przewijały się modele jakie mają wyjść do Skavenów, więc jako że jaszczurki będą prawdopodobnie dzielić w pewien sposób booka ze szczurami, to spodziewam się co najwyżej wzmocnionego profilu do Kroq-Gara lub Tehenhauina.

Poza tym Beast tak do końca nie pasuje mi do Mazdamundiego, jedyne co ma z Beasta to wierzchowca. Moim zdaniem bardziej odpowiadałby mu Light (jest władcą Hexoatl, miasta-świątyni słońca i ma jakiś fikuśny magicznym banner, którego blaskiem może oślepić wroga) lub coś co pokrywałoby się z jego specjalizacją w geomancji. Szkoda tylko, że z tego co rozumiem, to Teclis schował Lighta do swojego staffa. :P

Spekulując - może Fire dla Slanna? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Moim zdaniem Fire dla Ogrów. Jakiś Firebelly dostanie 5 lvl, będzie miał Breath Weapona z siłą 8 i jakiegoś ubermonstera (Ogrzy K'Dai?). Święta idą, więc może się spełni [-o<
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

GrimgorIronhide pisze:@Byqu - Skarsnik i Grimgor sklepią w Darklandsach ogry Tłuścisza w jakiejś bitwie i ogry, które rozpadły się na setki plemion zaczną przyłączać się do zjednoczonego, wielkiego zielonego pochodu aby razem najpierw pokonać walczące z nimi (a traktujące ich jak niewolników) Dawi Zharr, a potem logicznym by się wydawało aby Skaveny, chcące zabezpieczyć swoje nowe terytoria przed Nagashem i Chaosem zechcą 'wspomóc' i zmanipulować jakiegoś herszta zielonych - będą mu opłacać armie najemników ogrzych itd., z nadzieją na zmanipulowanie/pozbycie się go gdy już będzie po wszystkim.
Dobrze, że GW nie pominęło całkowicie chadeków w tych wydarzeniach. Swoją droga zniszczenie Dawi Zharr było by olbrzymim ciosem dla Chaosu, bo odcięło by im całe "zaplecze technologiczne".
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

GrimgorIronhide pisze: Zaraz będę miał własny egzemplarz to trzasnę podsumowujący Nekrolog.
A pierwszą stronę zaraz ureguluję :)
Ja wciąż czekam :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Eltharion pisze:
GrimgorIronhide pisze: Zaraz będę miał własny egzemplarz to trzasnę podsumowujący Nekrolog.
A pierwszą stronę zaraz ureguluję :)
Ja wciąż czekam :mrgreen:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 5#p1294335
Jak to mówią, czekajcie a będzie wam dane... :wink:

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Super ! dzięki :wink: (chociaż po cichu liczyłem też na dokończenie tego co Inkub zaczął :mrgreen: )
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9483
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Inkub już dawno skończyl man
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Silvestro pisze:Moim zdaniem Fire dla Ogrów. Jakiś Firebelly dostanie 5 lvl, będzie miał Breath Weapona z siłą 8 i jakiegoś ubermonstera (Ogrzy K'Dai?). Święta idą, więc może się spełni [-o<
Szczerze wątpie, aby ogry miały jakąś rolę do odegrania w wydarzeniach z EoT, ale zobaczymy co czas pokaże ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

W sumie racja. W AB jest napisane, że ogry biorące udział w SoC walczyły po obu stronach, więc tutaj może być podobnie. Wesoły żywot najemnika.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Tam są błędy.
Finubar zginął z rąk Malekitha, nie Teclisa.
Eldyra okazała się nie wampirem - nie przemieniono jej, po pocałunku wampira stopniowo przeistoczyła się w nową elfią boginię martwych, starą zmiotło osiągnięcie boskości Nagasha.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

GrimgorIronhide pisze: Tyrion/Khaela Mensha Khaine - zabity przez Alitha Anara. Widowmaker staje się zwykłym mieczem i Malekith ciska go do morza.
InkubPendragon pisze: 44. Wizja Asuryana mówiła, że Caradryan wtedy zginie. Ale Asuryan był Stwórcą, a nie Wieszczem. Wróżby i los to domena Lileath. Lileath wykonała łuk Króla Cieni, Teclis jest czempionem bogini. Wyczuwa strzałę i ledwo udaje mu się zmienić jej tor. O odrobinę. Strzała trafia Tyriona w pierś.
Pancerz wytrzymuje, ale uderzenie zbija Regenta z nóg, zrzuca go ze szczytu świątyni.

50. Tyrion mówi: Noszę zbroję Aenariona, mam jego miecz. W moich żyłach krąży jego krew. Jesteście mi winni posłuszeństwo. Odpowiada mu zjednoczony ryk tysięcy elfów. Król Cień wycofuje się, czując działającą starożytną, złą magię, która i jego pochłonełaby, gdyby pozostał na miejscu.

54. Różne zwroty akcji, koniec końców Alarielle zamienia w drzewa niemal wszystkich przeciwników, Tyrion zostaje wyrzucony przez Durthu ligę dalej, w las, Morathi i garstka jej zwolenników udaje się ocaleć. Wg. Teclisa nic "po tej stronie życia' już nie pomoże jego bratu.
Jak ktoś nie wie, jak zachowuje się Tyrion, może sobie poczytać o Malekithu. Tak się zachowuje.

to jak? żyje Tyrion z mieczem i zachowuje się jak Malekith czy zginął i Malek wyrzucil miecz?

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Moje streszczenie siega gdzies tak do polowy ksiazki, ciut mniej niz polowy.
Nie zyje.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Tyrion's dead baby... Tyrion's dead...
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

sorry, nie zczaiłem tego ze to połowa historii...

myslalem po pojedynku tyrionka z malecipkiem byl krotki epilog i koniec ksiazki ;)

ODPOWIEDZ