[Gdynia] SHAGA vol.14 27.12.2014

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

[Gdynia] SHAGA vol.14 27.12.2014

Post autor: Shaga »

Obrazek
Wiem, że jest jeszcze sporo czasu ale lepiej szybciej niż później.

Termin: 27.12.2014 godz. 10:00 (10.15 dla Błażeja) (zapisy zaczynamy od 9.30)
Miejsce: Sklep SHAGA, Gdynia Morska 173
Format: 1200 DRAFT (dzięki Kudłaty) draft dotyczy tylko składania armii, zasady grania identyczne jak ETC
Gramy 3/4 (do ustalenia) bitwy
Scenariusze:
1. Dawn Attack
2. Battleline
3. Meeting
Wpisowe 10zł
Nagrody: 1 miejsce water pot, 2 miejsce oryginalny piasek Citadel, 3 miejsce plastic glue Citadel albo jakoś tak ;)

Na czym polega format DRAFT?!
Na turniej zabieramy ze sobą rozpiskę na około 1200pkt (+- 20) złożoną w następujący sposób:
-rozpiska składa się z 7 oddziałów po 150-190pkt
-rozpiska musi zawierać dokładnie jednego herosa (pkt 50-200; chodzi o to żeby ktoś nie dostał gołego elektryka na generała)
-oddziały nie muszą być z jednej armii (mogę zabrać ze sobą rat ogry, chaos ogry i uszabti)
-nie ma procentowych ograniczeń kompozycji
-pamiętajcie, że spośród swoich jednostek najprawdopodobniej sami będziecie grać tylko jedną, opłaca się zatem brać najbardziej kaszaniaste unity
-Przed turniejem każdy z oddziałów będzie zapisany na osobnej kartce i wrzucony do wspólnych puli, jedną pulę utworzą herosi, drugą reszta oddziałów. Następnie każdy gracz dobierze dokładnie sześć losowych kartek spośród których dobierze pierwszy oddział którym będzie grał, następnie 5 kartek przekaże kolejnemu graczowi, ponownie dociągnie jeden oddział itd itd. (podobnie będzie z doborem generałów)
-Wymogiem jest posiadanie pisemnych zasad do każdego oddziału / herosów oraz odpowiednich figurek.

Wszystkie unity w armii mogą brać liderkę od dolosowanego generała, undeadzi korzystają od niego z zasad marszu (sypanie całkowicie wykluczamy, ginie generał, trudno, niech sobie żyją).

Tak to w skrócie będzie wyglądało. Jest to turniej świąteczny więc bez spin i zażaleń!

Lista chętnych:
1. SHAGA
2. Jagal
3. Macias
4. Astrumis
5. Rysiu
6. Młody
7. Błażej
8. Malin
9. Przelas
10. Pysiek
11. Jacek
12. xet
13.
14.
15.

Lista rezerwowych:
1.
2.
3.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, o 21:25 przez Shaga, łącznie zmieniany 11 razy.
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Będę!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

dopisać
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Astrumis
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Astrumis »

Będę :D

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

Na 100% bede

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Ja też, prosta sprawa :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

qwer
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: qwer »

a co z kosztem oddziałów herosów , brak ograniczeń co do zbalansowania kosztów że kżdy ma kosztowac tyle a tyle (+/-5%) punktów ?

przykład :
robie rozpiske VC, necromanta, 5x banshee, oddział 60 ghuli
ceny są odpowiednie :
125/95/95/95/95/95/600

następnie losuje : inżyniera gryzoni, gablina szamana, krasnoludzkiego inżyniera, oddział goblinów na wilkach, tygryska z ogrów oraz tygryska z ogrów (suma punktów ok. 400p ?)

moj przeciwnik wylosował :
GUO z 4lev, oddział 4 pegazistów, lancę 12 realmsów, chimere, odział demigryfów, oddział thundertusków i steam tanka (nie chce mi się liczyć, ale sam guo to 580p.)

to tak mniej więcej może wyglądać ?
podpis skasowany-> patrz regulamin -> REGULAMIN ŚMIERDZI

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Cóż, jezeli wezmiesz same mocne unity, to kazdy Twoj przeciwnik bedzie mial mocne oddzialy, a Ty raczej spodziewaj sie 50 chłopow, relikwii, maruderow, swordsmanow, eternal guardow, driad, ork arrer boysow itd.

Swoja droga masz Tomek zasady od Kudłatego, dorzuc w 1 post:
http://forum.strefazero.net/viewtopic.p ... 723#119723
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

W wielkim skrócie tak może to wyglądać ale faktycznie chodzi o to, żeby każdy brał jak najbardziej plewne oddziały i herosów.
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

Tomek dopisz zeby nie bylo zadnych niedomowien ze ban na lordow i spec char., jeszcze jedno gramy tak jak Kudlaty (w sensie przed kazda bitwa losujemy, czy idziemy maksymalnie po bandzie i robimy tak ze to co wylosowales na poczatku, tym grasz do konca turnieju?). Moze zrobmy 4 bitwy ostatnia na zasadach euro (losowanie scenariusza)

Pozdr

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Jest napisane, że gramy jedną armią cały turniej i nie ma bana na speców. SPECKI SĄ DOPUSZCZONE! A co do lordów to w sumie jak dla mnie mogą być ale jeżeli więcej osób woli bez to spoko.
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

qwer
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: qwer »

demony.......

wystarczy że wylosuje choć 1 oddział / bohatera z tej armii a już dostaje bonusy z tabelki za rzucanie na wiatry magii prawda ?

krasnale.......

wystarczy że wylosuje choć 1 oddział / bohatera z tej armii a już rzucam na nienawiść całej armii tak jak w AB ?


vc / tk.........

każdy odział może marszować będąc w zasięgu LD generała (nie ważne kto tym generałem jest) ?
jeżeli nie wylosuje żadnego generała to rozumiem że moje jednostki nigdy nie będą się sypać - w końcu genio nigdy nie zginie. Podobna sytuacja do TK - tam hierofant praktycznie nie ma prawa zginąć (jeżeli nie dolosuje takiego bohatera) ?
podpis skasowany-> patrz regulamin -> REGULAMIN ŚMIERDZI

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Ja to widzę tak:
Demony nie rzucamy na tabelkę nigdy.

Krasie nie mają hate nigdy.

Vampy tomby nie sypia się nigdy.

Jeżeli Młody stwierdzi, że powinno być inaczej to zrobimy po jego myśli.
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

podoba mi się format!, spróbuję przybyć.

Że też te turnieje w środku nocy muszą się zaczynać... :wink:

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Zapisany - poprawiłem też godzinę rozpoczęcia turnieju.
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Dopisz
Obrazek

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Obrazek
Myślę, że od teraz wszystkie turnieje będą o puchar Dorotki:)
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

będę i proszę o uściślenie co do lordów :)

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

LORDÓW nie wystawiamy!
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

ale spec herosow juz tak?

pozdr

ODPOWIEDZ