Warszawa, 17.01.2015, Make Way! vol.1 [2400ETC]

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Re: Warszawa, 17.01.2015, Make Way! vol.1 [2400ETC]

Post autor: Talladil »

Pytanie do organizatorów dotyczące dyskusji na temat aspektu hobbystycznego turnieju. Mam dylemat, gdyż dokonałem w bieżącym tygodniu przebudowy swojej armii, która siłą rzeczy jest w powijakach i walczę ostatkiem sił by w ogóle wszystko skleić (kilkadziesiąt modeli), skonwertować i chociaż zapodkładować. Tutaj pojawia się moje pytanie; czy biorąc pod uwagę aspekt hobbystyczny turnieju lepiej by było abym pojawił się z jak największą ilością pomalowanych modeli składających się na mało konkurencyjną oraz daleką od optymalnej amią, czy może wyrazem mniejszego braku szacunku do oponenta było by jednak wystawienie silnej armii jednakże w jej trochę bardziej surowej formie pod kątem hobbystycznym ? Dla jasności, zwracam się z prośbą o radę, a odpowiedź na moje pytanie przyjmę z pokorą i postaram się dostosować. Dobra atmosfera przy stole jest nieraz ważniejsza od ambicji turniejowych i nie chciałbym być posądzony o okazywanie braku szacunku dla przeciwnika. Pozdrawiam
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

ja zwalniam miejsce, nie będę mógł grać - nagłe obowiązki w pracy...

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

@ Talladil
Zagraj tym, czym masz ochotę zagrać, przecież nikt sie nie obrazi, że nie masz dopieszczonych modeli, grunt, ze nie spoczywasz na laurach, i że pracujesz nad tym :)
Dostaniesz mniej punktów w ocenie armii, i tyle.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

@Bearded Unlean'Un

Ponawiam pytanie w sprawie nowego Verminlorda. Jest dopuszczony czy nie?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Odsyłam do wątku poświęconego aktualnemu draftowi ETC.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Bearded Unclean 'Un pisze:Odsyłam do wątku poświęconego aktualnemu draftowi ETC.
Czytałem wczęśniej ten wątek, stąd pytanie. Aktualna dyskusja na BP o formacie ETC trwa i nic nie ma ponadto uzgodnione w kwestii tego modelu. I raczej nie będzie do soboty. Dlatego pytałem o decyzję, bo aktualny zapis w rulepacku też jest nieaktualny chwilowo. Imho samo model nie ma przegiętych zasad za punkty jakies trzeba na niego wydać.
Ale jak rozumiem co nie jest jasno dopuszczone to jest zabronione.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Dlaczego niby zapis w rulespacku jest nieaktualny, skoro to aktualny (czyt. ostatni) rulespack..?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

To powtórzę jeszcze raz:
W zalinkowanym rulespacku ETC (KLIK) jest mowa o "The rumoured new Vermin Lord will not be allowed as he is an End Times Special character". Ale teraz już model wyszedł i nie jest już "rumoured". Dlatego wiemy, że tylko jedna jego wersja (Lord Skreech Verminking za 650 pts) to Special Character z EOT. Pozostałe warianty (Warpseer/Warbringer/Deceiver/Corruptor) to zwykli lordowie z przedziału 500-550 pts. Dlatego zapis ww. rulespacku jest niepełny i nieaktualny.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Dodatek ma premierę w sobotę, zatem póki co wszystko to plotki.

Turniej gramy w formacie ETC, a rulespack póki co nie uwzględnia tego co wychodzi w ET:Thanquol.

Decyzję o tym co można, a czego nie, w ETC, zostawmy szanownemu AR.com. :)
jak znam życie, to update rulespacku będzie dopiero po premierze nowego AB Skavenów, czyli jakies 2-3tyg.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Ok, już odpuszczę tego Verminlorda, bo na ten jeden turniej nie ma co się z tym spinać. Ale też przy okazji lekko sprostuję jedną rzecz ciekawostką - w pudełku z nowym Verminlordem w instrukcji sklejania modelu zawarto pełne zasady dla wszystkich wersji Verminlorda. Więc czy z "EOT: Thanquol" czy nie, te zasady to nie są plotki :)

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Tylko ze model ma premierę w sobotę, mam rację?
Jesli nabyłes go wczesniej, to nie wiem czy warto sie tym tak głośno chwalić :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

@Beard, please.. od soboty jest oficjalnie w sklepie GW :) To Thanquol&Boneripper pojawi się w tą sobotę.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Kumam, ale to i tak tylko dygresja.

Draftu nie zmieniamy samozwańczo, czekamy na oficjalną publikację AR.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Dzięki panowie za super turniej. Bitwy miodne, miejscówka super, wynik w miarę przyzwoity, bułki dobre - na pewno jeszcze nie raz tam zawitam ;)

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

W imieniu teamu Wake Way!, dziekuję wszystkim za przybycie, atmosfera była świetna, i mam nadzieje, ze bawiliście się dobrze.

Wyniki wyglądaja nastepująco:
(Bitwa1/Bitwa2/Bitwa3/modelarka/total)

1. Maciej Paraszczak OK 20/20/20/20/ 80
2. Piotr "Guldur" Kuczyński DF 6/20/10/18/ 54
3. Bartłomiej "Hoax" Rutkowski SK 14/13/10/15/ 52
4. Bogumił "Bobson" Kułakowski WOC 14/7/11/20/ 52
5. Marcin "Kalafior" Szlasa-Rokicki DOC 15/20/0/15 50
6. Rafał "mati.pl Macias WOC 20/0/9/20/ 49
7. Błażej "Błazgaj" Luberadzki DOC 19/0/10/20 49
8. Grzegorz "grzeol" Oleksik DE 5/10/10/20 45
9. Przemek "Szary" Jacko SK 9/0/19/18/ 43
10. Jan "Kyoshi" Mejor WOC 0/9/1/20/ 30
11. Marcin "Talladil" Zajkowski DE 1/10/9/8/ 28
12. Jarosław Gawin OK 0/11/11/1/ 23

Do zobaczenia na kolejnych edycjach! :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Bardzo fajna zabawa. Te maty na stołach genialne. Szkoda, że krzesła tak bardzo niższe od stołów, bo teraz nogi bolą:)

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

senkju, zwłaszcza dla Kyoshiego, Maćka i Bogusia, z którymi miło było pograć :) a ogólnie jak zawsze miło, cicho i sympatycznie :)
tylko trzeba ogarnąć otwieranie okien, bo się podusimy ;)
pozdro 4all
ps. no i szczególnie fajnie wyglądała rozpa kalafiora ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

A na czym grał kalafior? 2 greater- wrona + kos, czy może na kairosie?;p
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

Kairos i dodatki :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Putridzi, soul grinder, screamery - takie klimaty... :P

ODPOWIEDZ