Problemy początkującego

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Re: Problemy początkującego

Post autor: cichy »

Może ktoś powiedzieć i najlepiej podeprzeć to jakąś zasadą czy bohaterowie na potrzeby draftu to unit czy nie? Zabierają te pkt czy nie? Bo nie wiem czy składać rozpę na Epidemiusie czy nie.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Jest jeszcze jakis sklep Gdzie znajde Metalowego Skulltakera [-o< ?
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Morok

Post autor: Morok »

jak w ab daje się gifty i spele ? i jak to się wybiera ? bo gifty są za 25ptk 50ptk 75ptk a spele po 0 i nie kumam jak to działa :D

Gibon

Post autor: Gibon »

Czy Heraldzi Khorna mogą przyłączać się do oddziałów innego boga? - np. herald khorna do plagusów?

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Byloby zbyt pieknie :)
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Gibon

Post autor: Gibon »

Hmm... no tak, nie umiałem się z tym pogodzić, że aż musiałem zapytać :)

Gibon

Post autor: Gibon »

Generalska działa tak jak bsb czy rozdaje wszystkim?

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Army book str 26, akapit "Daemonic Alignment" rozwieje Ci wszystkie wątpliwości w tym temacie ;)

Gibon

Post autor: Gibon »

Dziena, tego właśnie nie mogłem się doszukać w ab ;-)

Morok

Post autor: Morok »

biorąc gifa rzucam k6 i wypada mi np 4 to mogę zamienić na 0 zawsze?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Tak, tylko pamiętaj, że wzięte z "0" bronie nie mogą się w armii powtarzać.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

heja mam pytanie,

czy jak wrzucimy +2 do sejva z lora metalu na działko khornowe to z SV 3+ dostaje ono Sv 1+?


bo kolega mi tłumaczył że khorniści mają skina na 6+ i jakoś tak pokrętnie że SV się nie podnosi chyba. ;)

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Polepsza. Działo posiada armour save, a nie skina więc czar powinien działać bez przeszkód. Dodatkowo w zasadach działa nie ma nic o tym, że jestem tam gdzieś skin. Ani działo ani bloodletterzy go nie mają (byłoby skaly skin 6+: bloodletter only tak jak jest przy zasadzie hellblade)

BuyBack
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BuyBack »

Wczoraj podczas gry miała miejsce taka sytuacja:

KoS rzucał czar, wypadl Irrestible force, rzuciłem na tabele 8 (Magical Feedback)

I teraz pytanie, biorąc pod uwage ze mam 2 unity Pink Horrorów po 25.

Czy obrażenia dostaje tylko jeden Pinki z każdego oddziału czy wszsytkie modele (50 hitów z siła 6) ?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Oddział Horrorów jest magiem jako całość, więc dostaje tylko jedno trafienie.

BuyBack
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BuyBack »

Jeszcze jedno pytanie, czy bestie (Mostrous beast) blokują line of sight (shooting units) do monstera (np. GD) stojacego za nimi ?

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

BuyBack pisze:Wczoraj podczas gry miała miejsce taka sytuacja:

KoS rzucał czar, wypadl Irrestible force, rzuciłem na tabele 8 (Magical Feedback)

I teraz pytanie, biorąc pod uwage ze mam 2 unity Pink Horrorów po 25.

Czy obrażenia dostaje tylko jeden Pinki z każdego oddziału czy wszsytkie modele (50 hitów z siła 6) ?
"Each time the unit casts a spell (or is targeted by a special rule that affects a Wizard), you must nominate one Pink Horror in the unit as the caster (or target) for the purposes of line of sight, range, etc."
BuyBack pisze:Jeszcze jedno pytanie, czy bestie (Mostrous beast) blokują line of sight (shooting units) do monstera (np. GD) stojacego za nimi ?
GD i niektóre większe modele mają zasadę Large target (opis w podręczniku) - ona wpływa na to, od czego model dostaje zasłonę, a od czego nie (jej działanie może się nieco róznić, zależnie czy gracie na zasadach podręcznikowych czy turniejowych - euro)

BuyBack
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BuyBack »

raat pisze: "Each time the unit casts a spell (or is targeted by a special rule that affects a Wizard), you must nominate one Pink Horror in the unit as the caster (or target) for the purposes of line of sight, range, etc."
Oki, kolega przyczepil sie "Each time THE unit" czyli wtedy tylko gdy pinki czarują a nie ktoś inny. Ja po analizie wpisu pinkow i rulebooka, nie mam watpliwości.


Thx,

Jeszcze raz sprawdze wpis Monstrous Beast

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

W obecnym drafcie cover dla monsterow daja tylko inne monstery. Mniejsze jednostki, w tym takze MB, juz nie.

BuyBack
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BuyBack »

Myzu pisze:W obecnym drafcie cover dla monsterow daja tylko inne monstery. Mniejsze jednostki, w tym takze MB, juz nie.
Thx :)

Jak bronicie swoje demony (GD i/lub DP) przed ostrzałem ? z reguły jest mało górek by sie on schował, takie psy z ambusha zagryzą delikwenta (takie Reaper Bolt thrower itp) dopiero w 3 turze... ?

ODPOWIEDZ