Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Remo
Falubaz
Posty: 1247

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Remo »

Bearded Unclean 'Un pisze:
FRoT daje możliwość skorzystania z zasady specjalnej opisanej w RB jaką jest "Breathe Weapon" co nie znaczy, że ten atak ten jest magiczny.

Identycznie jak Silver Horn of Vengeance dodaje dzięki swojej magicznej mocy zasadę "Devastating charge" czyli +1 atak w szarży to nie znaczy, że ten akurat atak jest magiczny bo pochodzi z magicznego przedmiotu...

Więc nie, nie jest.
ja też tak to rozumiem, natomiast autorytety z listy sędziowskiej niekoniecznie, dlatego najpierw sprawdź, a potem pisz.
Najpierw użyłem swojej głowy. :) Czy mam pisać gdzie mam zdanie autorytetów z listy sędziowskiej? :wink:
BTW - gdzie oni to umieścili? W uściśleniach nie znalazłem.

Awatar użytkownika
King Thorgrim
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: King Thorgrim »

Morsereg pisze: banalne, ale jestem zupełnie nowy i zielony, więc proszę o wytłumaczenie zamiast
dodam, ze ten WSv ironbreakerow to jest specjalny ward - parry save. nie dziala na wszystkie ataki i dziala tylko przy atakach od przodu.
normalny WSv dziala na wszystko.
Mimo wszystko fajnie mieć ASv na 3+ (Zakładając brak modyfikacji) oraz WSv na 5+ podczas frontalnej walki :-).

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Remo pisze: Najpierw użyłem swojej głowy. :) Czy mam pisać gdzie mam zdanie autorytetów z listy sędziowskiej? :wink:
BTW - gdzie oni to umieścili? W uściśleniach nie znalazłem.
Zdane mozesz miec gdziekolwiek, ale faktem jest ze na co dzień stosujesz sie do kilku uściśleń wprowadzonych przez to grono.
Gdyby to było w uściśleniach, to nie byłoby prawdopodobnie tego pytania, a ja nie pisałbym o braku konsensusu.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

King Thorgrim pisze:Mimo wszystko fajnie mieć ASv na 3+ (Zakładając brak modyfikacji) oraz WSv na 5+ podczas frontalnej walki :-).
Chyba, że wsadzisz do takiego klocuszka IB lorda na kamieniu i nie musisz się przejmować z której strony nadejdzie atak i tak zawsze bedziesz miał parry save 5+.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
King Thorgrim
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: King Thorgrim »

Jeszcze jedno pytanie od zielonego.

Czym jest stubborn? Nie mogę znaleźć wytłumaczenia w podręczniku.

Z góry dziękuje zainteresowanym za pomoc.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Stubborn oznacza ze bez wzgledu na to o ile przegrales walke test zlamania zdajesz na swojej wlasnej LD

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
King Thorgrim
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: King Thorgrim »

In_the_sea_of_blood pisze:
King Thorgrim pisze:Mimo wszystko fajnie mieć ASv na 3+ (Zakładając brak modyfikacji) oraz WSv na 5+ podczas frontalnej walki :-).
Chyba, że wsadzisz do takiego klocuszka IB lorda na kamieniu i nie musisz się przejmować z której strony nadejdzie atak i tak zawsze bedziesz miał parry save 5+.
Też o tym myślałem :)

Awatar użytkownika
King Thorgrim
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: King Thorgrim »

Durin pisze:Stubborn oznacza ze bez wzgledu na to o ile przegrales walke test zlamania zdajesz na swojej wlasnej LD

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję za pomoc.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Czyli pewnie masz polski podręcznik. Szukaj pod hasłem Determinacja dokładny opis zdolności.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
King Thorgrim
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: King Thorgrim »

Tak, korzystałem z polskiego podręcznika i nie byłem pewien czy to będzie to samo.

Awatar użytkownika
KERSZUR
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: KERSZUR »

Siemka, pytanie do doświadczonych graczy +- ile warto wystawiać hammersów w jednostce np na 1200 i 2400?

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

20 na 1200, 30 na 2400
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Panowie, jak się Wam sprawdzają Slayerzy?

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Drake pisze:Panowie, jak się Wam sprawdzają Slayerzy?
Są zajebiści do zbierania kurzu na półce :)

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Grichalk pisze:
Drake pisze:Panowie, jak się Wam sprawdzają Slayerzy?
Są zajebiści do zbierania kurzu na półce :)
Nie do końca.

Ostatnio gram na czymś takim:

Ungrim,
Dragon Slayer, ASF, parowanie, flaming ataki
27 Slayerów - sztandar +2 do dispela i MR2

Drogie w cholerę ale przeciwnicy niechętnie podchodzą. Ustawiam ich 5 w szeregu.
Ostatnio na turnieju ten oddział przyjął hordę plagusów z BSB na przód i 5 bestii na bok. Do końca bitwy zostało 8 plagusów i 0 bestii.

Trzeba tylko wybrać dla nich dobry cel (najlepiej zmiękczony artylerią :D ) albo chować i trzymać punkty jeśli grają przeciwko WE na milionie strzał.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

No, milion punktów i niewielki pożytek. Gdyby oni jeszcze w core'ach byli...
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

nawała elfów sprawia że są bardziej niegrywalni niż dotychczas.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Remo pisze: albo chować i trzymać punkty jeśli grają przeciwko WE na milionie strzał.
Tak bo hammererzy czy longbeardzi są bardziej przeżywalni, 2 punkty drożsi za save 6+ :P
Ja ich lubię, karcą elfów w cc i do tego nigdy nie uciekają, mam pewność, że będą walczyć do ostatniego krasnoluda. Do tego mają aspekt psychologiczny ze swoją zasadą Slayer :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rollnik
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Rollnik »

Szybkie pytanko, nosiciele tronu u Króla Królów do przodu wypłacają 2 ataki? (na boczki i tył tez po 2?)

dzięki
Krasnoludy są małe i twarde, bardzo podobne do żółwia. Masz żółwia? Nie? To przygarnij krasnoluda!

Awatar użytkownika
King Thorgrim
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: King Thorgrim »

Wypłacają 4 taki na przód. Liczą się jako jeden model.

ODPOWIEDZ