Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Albo_Albo »

przesadzacie, jakie by musiały być nowe modele aby nie można było użyć starych? rydwan to rydwan bestia to bestia konny to konny a piechur to piechur, to, że będą inne modele nie znaczy, że nie będzie można używać starych jako zamienników czy konwersji przynajmniej ja tak zamierzam robić mam ładne armie pomalowane i szkoda by było mi je wyrzucić

w chaosie to już w ogóle nie będzie żaden problem używać starych modeli tak samo jak u ludzi

inne rasy się zobaczy ale też nie widzę problemu ew moje elfy będą robić za sigmaritów :) a WOCH za Korników

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Ina masterze znajdzie się ktoś komu to nie będzie odpowiadać i armia prox zostanie ściągnięta że stołu
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Ja tez bym nie panikowal jeszcze, najpierw byla panika ze bedzie tylko edycja rodemz EoT i frakcje,potem ze 9 edycja wyjdzie i nawet byly przecieki odnosnie zasad, a teraz ze ma jej w ogole nie byc... Poczeamy zobaczymy. Choc nie urywam z wielkim zalem przyjme wiadomosc ze WFB umiera :(((

Awatar użytkownika
Barski17
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Barski17 »

Uważam, że teraz jest ostatni moment na panikę i trzeba korzystać póki można. :wink:

W lipcu po wydaniu AoS, jak będzie już wiadomo o dużej części rzeczy, to zostaną nam już tylko gorzkie żale. :mrgreen:
Mam swój świat, a w swoim świecie półki z figurkami za wysoko.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Ja tam czekam. W WFB przestałem grać podczas 7 edycji, kilka razy chciałem wrócić ale zawsze coś mnie odstraszało. The End Times mi się bardzo podobało, mam nadzieję, że nowy świat będzie chociaż w części tak dobry jak stary i że znajdę tam jakąś ciekawą frakcję dla siebie.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Rozumiem ze te 110 stron forum ma na celu sklonienie wladz GW do przeczytania tych zali i zmiany strategii firmy pod PL? Rozumiem, ze waszym zdaniem najlepiej by bylo zeby nie zmienialo sie totalnie nic i grac wciaz na tych samych modelach i tych samych rozpiskach przez kolejne 10lat? Ludzie, ogarnijcie sie albo odpusccie sobie ta gre. Bedziemy grac w to co da nam GW, nic wiecej, nic mniej. Mozemy conajwyzej wprowadzic sobie ograniczenia typu ETC. A jak ktos chce/lubi/musi grac po swojemu to zostaja mu domowki i moze grac nawet na 7ed jak mu sie podoba. Nie rozumiem tego narzekania. Poczekajcie a moze okaze sie lepsze niz to co nam podarowano w 8ed/eot.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Wszystkie dotychczasowe plotki są ze sobą tak sprzeczne, że można tylko ręce załamać z politowaniem... Mamy wszystko - od "nic się nie zmieni, będzie nowa 9ta edycja, kosmetyczne zmiany" aż po "nowe podstawki, horror, dramat i pożoga a w ogóle za pół roku zrezygnują z tej gry (i po to wydają nowy, duży i kosztowny projekt...)".

A teraz, zaczynając od słów, które uczynią resztę mojej wypowiedzi irrelewantną - MOIM ZDANIEM zmieni się dużo - jak pomiędzy VII a VIII edycją. Może nie wszyscy to pamiętamy, ale to była prawdziwa rewolucja, która (dla mnie) uczyniła tą grę wreszcie ciekawą (gram od V edycji) i wartą zanurzenia się w nią. Duże zmiany oznaczają kilka nowych zasad, być może zmianę systemu kompozycji armii, sojusze, scenariusze (jak w 40k). I tyle. Okrągłe podstawki? Może, nie wiem... nie bardzo wierzę. Natomiast co do ludzi głoszących koniec świata - zauważyliście, że większość z nich (nie wszyscy!) to posiadacze jednej "scratchbuildowej" armii? Ludzie, którzy krzyczą, że GW to dno, bo wydaje nowe produkty (nikt ich przecież nie zmusza do ich kupowania)... To w dużej mierze przypomina aktualizacje interfejsu w serwisach internetowych - "ten interfejs jest do d... <dzień aktualizacji> Nieee nooo, tamto było pierdyliard razy lepsze...".

Wierzę, że Age of Sigmar to nazwa podstawki i mini kampanii, wprowadzającej graczy w nowy setting, ale mogę się mylić, jednak End Timesy to był moim zdaniem najlepszy produkt GW od dekady, więc mam pewny kredyt zaufania dla nich.
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Umarkowanie podzielam zdanie Sasomira, jednak zaufania do GW mieć nie można. Nowa gra i tak będzie tylko bardziej antygraczowa, antyludzka i niezbalansowana. Można natomiast liczyć że przynajmniej będzie fajna, klimatyczna i nowy fluff w nowym systemie nie będzie ustępował poprzedniemu.

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

To, że wydają nowe rzeczy to dobrze, bo jest progres i się dzieje.
Mam natomiast nadzieję, że nie wycofają szybko ze sprzedaży modeli do 8. Nie trwała ona przecież zbyt długo a wiele osób powróciłó do Warhammera dzięki EOT czyli np. Październik - Styczeń...
Czas pokaże :!:
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nowa gra i tak będzie tylko bardziej antygraczowa, antyludzka i niezbalansowana.
Bardziej niż 7ed nie będzie. :)

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Ja lubiłem 6tą
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Ja osobiście licze na inny plan GW.
Do tej pory Stary Świat był cały czas na krawędzi zagłady. Postanowili pokazać, jak to się skończy.
Po tytule nowe projektu , strzelam , że jakiś elfi mag, czy tez slan przebudzi się po wizji tego strasznego kataklizmu, który nadejdzie. Będzie to w czasach, poprzedzających Sigmara , lub gdy byl jeszcze człowiekiem. Przerażony wizją, zacznie wprowadzać zmiany w kluczowych momentach. Kto wie, może Melekhit nie zostanie odtrącony, nie dojdzie do rozłamu wśród elfów. Może nie wybuchnie wojna o brodę.
Krótko mówiac, GW cofnie sie tak daleko wstecz, jak tylko będzie chciało i zacznie prowadzić od nowa alternatywną historię wydarzeń.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

dokładnie o tym samym myślałem, natomiast to tylko dodatek to co nas bardziej interesuje to czy będzie można korzystać z naszych pacynek w nowej edycji, jeśli nie zmienią totalnie rozmiarów to imo tak, pitolenie że ktoś zdejmie bo proxy wg mnie nie bo za dużo ludzi będzie to proxy miało, poza tym jak zwykle będzie się liczyło jak coś wygląda a nie czym jest naprawdę, oczywiście w ramach rozsądku

panikę zostawmy na lipiec, może być też tak, że kontynuacja WFB będzie przez FW a nie GW

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Albo to sam Sigmar będzie miał taką wizję, i dlatego z lokalnego watażki postanowi zostać Bogiem...

Mały skirmish, banda budowana w oparciu o twojego "Sigmara". Możliwość sojuszy z Elfami Dwarfami czy nawet umarlakami.

Ech pomarzyć można...

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jeśli ta opcja z powrotem czasowym się sprawdzi to można skakać z radości, przynajmniej dawny fluff zostaje.
W sumie to nawet wyjaśniałoby to fluffowo nasze 6 frakcji:
- Ludzie (podzieleni na plemiona, ale połączone pod berłem Sigmara)
- Chaos (bo od zawsze był)
- Orki (bo też od zawsze były)
- Elfy (sprzed zdrady Malekitha, sprzed izolacji Athel Loren więc cała rasa razem)
- Nieumarli (pod rządami Nagasha, który wtedy jeszcze chodził po ziemii - to nawet wyjaśnia że modelem jego i Arkhana wciąż będzie można grać)
- Ostatnia rasa to mogą być Krasie albo Ogry, druga rasa dodana do Orków albo ludzi

Nie powstały jeszcze ani Chaos Dwarfy, ani Skaveny się jeszcze nie ujawniły (co zrobiły dopiero za Impka Manfreda), a i Lizaki nie ingerowały w tym czasie w resztę świata.
Shit, :shock:

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

no dawny fluff idzie do kosza bo jeszcze nie nastał i nigdy nie nastanie. Nie oglądałeś ostatnich x-menów?

a co sądzicie o tym
http://www.warseer.com/forums/showthrea ... ost7464948

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Zgodnie z plakatem, nowy setting jest post End Timesowy - nie liczyłbym na podróże w czasie - "it ain't GW thing". Sugerowałbym zupełnie nowy świat, fluff etc. I dobrze. Stary fluff zostaje, jako mitologia.

Co do kodu w runach... podziwiam ludzi, którzy mają tyle wolnego czasu :D .
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Sasomir pisze:nie liczyłbym na podróże w czasie - "it ain't GW thing".
Storm of Chaos? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jest różnica między retconowaniem fluffu, a zmianą czasu, w którym osadzamy wydarzenia systemu. :P

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Albo_Albo pisze:dokładnie o tym samym myślałem, natomiast to tylko dodatek to co nas bardziej interesuje to czy będzie można korzystać z naszych pacynek w nowej edycji, jeśli nie zmienią totalnie rozmiarów to imo tak, pitolenie że ktoś zdejmie bo proxy wg mnie nie bo za dużo ludzi będzie to proxy miało, poza tym jak zwykle będzie się liczyło jak coś wygląda a nie czym jest naprawdę, oczywiście w ramach rozsądku

panikę zostawmy na lipiec, może być też tak, że kontynuacja WFB będzie przez FW a nie GW
Ewentualne proxy przejdą na turniejach. Wystarczy popatrzeć na to co obecnie sie dopuszcza, lub dopuszczało wcześniej :mrgreen:

Zablokowany