The Witcher 3: Wild Hunt

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post autor: Klafuti »

Majestic pisze:System walki to kalekie Dark Soulsy (choć widać pewną poprawę w stosunku do drugiej części). A fabuła przypomina mi oglądanie Family Guya. tj. jest historia w tle, której odbiór zakłóca wrzucany co chwila gag albo średniośmieszny żart. Chyba tetryczeję ;).
No wiesz, żarty muszą być, bo tak naprawdę cała gra jest bardzo ponura. Inaczej miałbyś emo.
Wiedźmin swój sukces zbudował na tym, że realistycznie przedstawia życie ludzi - to znaczy, że bohaterowie muszą być obdarzeni poczuciem humoru (a w zasadzie sarkazmem), żeby byli wiarygodni.
Główna fabuła jest tylko pretekstem do pokazania przemyśleń autorów (bohater ratuje białogłowę z opresji - z grubsza), chociaż plot twisty są niezłe, jak i świadomość, że działania faktycznie wpływają na to, co dzieje się później.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A jakies inne opinie o mechanice?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Klafuti pisze:
Majestic pisze:System walki to kalekie Dark Soulsy (choć widać pewną poprawę w stosunku do drugiej części). A fabuła przypomina mi oglądanie Family Guya. tj. jest historia w tle, której odbiór zakłóca wrzucany co chwila gag albo średniośmieszny żart. Chyba tetryczeję ;).
No wiesz, żarty muszą być, bo tak naprawdę cała gra jest bardzo ponura. Inaczej miałbyś emo.
Wiedźmin swój sukces zbudował na tym, że realistycznie przedstawia życie ludzi - to znaczy, że bohaterowie muszą być obdarzeni poczuciem humoru (a w zasadzie sarkazmem), żeby byli wiarygodni.
Główna fabuła jest tylko pretekstem do pokazania przemyśleń autorów (bohater ratuje białogłowę z opresji - z grubsza), chociaż plot twisty są niezłe, jak i świadomość, że działania faktycznie wpływają na to, co dzieje się później.
Tak naprawdę kto nie czytał książek Sapkowskiego ten wiele traci grając w W3.
Obrazek

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Problem w tym że czytałem i uwielbiam cała sagę wiedźmińską. To nie wina autorów że ich dialogi są gówniane i prymitywne w porównaniu z mistrzem ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Majestic pisze:Pograłem i trochę szkoda mi tego stówaka wydanego na grę. Easter Eggi i masa smaczków są zabawne, ale po dwóch dłuższych posiedzeniach gra odeszła w niepamięć i nie za bardzo chce mi się do niej wracać.

Sorry ziom pitolisz glupoty :) malkontentow nigdy sie nie zadowoli.
Po dwoch posiedzeniach to nic o tej grze nei wiesz.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Mi tam się gra podoba i tyle :wink: ... Tylko czasu mało...

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Ziemko pisze:
Majestic pisze:Pograłem i trochę szkoda mi tego stówaka wydanego na grę. Easter Eggi i masa smaczków są zabawne, ale po dwóch dłuższych posiedzeniach gra odeszła w niepamięć i nie za bardzo chce mi się do niej wracać.

Sorry ziom pitolisz glupoty :) malkontentow nigdy sie nie zadowoli.
Po dwoch posiedzeniach to nic o tej grze nei wiesz.
Zadziwiające że jak ktoś po dwóch posiedzeniach jest grą zachwycony, to wszyscy potakują. Miej swoje zdanie to przyjdzie Ziemko i nazwie malkontentem co nic nie wie po takim czasie spędzonym z grą.

Przepraszam że gra mi się nie podoba, oficjalnie będę mówił że jest super i dobre bo polskie. Kajam się i batożę :oops:
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Musisz mówić, że dobra, bo inaczej nie jesteś polakiem i głosujesz na kaczyńskiego ;D Ja miałe podobnie z wastelandem, którego polecało mi 90% znajomych, zagrałem godzinkę i dałem sobie spokój.
De gustibus non disputandum est ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Po dwóch godzinach gry ciężko pisać o easter eggach i masie smaczków.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

"Dwa dłuższe posiedzenia" to nie są u mnie "Dwie godziny" raczej pod ~16 (dobrze być no-lifem ;) ). Ale już nic nie piszę, swoje odczucia napisałem i uzasadniłem. Nie mam nic do dodania.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Afro pisze:Musisz mówić, że dobra, bo inaczej nie jesteś polakiem i głosujesz na kaczyńskiego ;D Ja miałe podobnie z wastelandem, którego polecało mi 90% znajomych, zagrałem godzinkę i dałem sobie spokój.
De gustibus non disputandum est ;)
Ciekawe mnie wastelandy odrzucaja :D

Co do majestica najbardziej mnie przekonuje krytyka systemu walki, ogladałem ja na YT i wlasnie tak dziwnie jakoś... Skyrim jednak bronil sie bez fabuły i lokalnego patriotyzmu wiec tego samego chce od wiesia :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Właśnie ukończyłem grę, powiem krótko mimo drobnych niedociągnięć jest to jeden z najlepszych erpegów w jakie dane mi było zagrać a jeśli chodzi o klimatyczność to serie gothic i elder scrolls mogą Wiedźminowi klęknąć do miecza co najwyżej, choć bardzo dużo traci się nie znając książki i ogólnie naszej kultury ba nawet takie smaczki jak kołysanka Janka potrafią wywołać dreszcze u kogoś kto słuchał tej piosenki jak był mały a dla reszty nie będzie mieć to większego znaczenia. Boli tylko to,że teraz będzie długo posucha jeśli chodzi o rpegi a do poziomu W3 pewnie nie zbliży się nic w najbliższych latach.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Mają być dwa duże dodatki, a potem Cyberpunk. W międzyczasie będzie jeszcze DeusEx, więc tak źle to nie będzie.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Majestic ziom mozesz miec swoje zdanie, napisales 2 posiadowki - nie okresliles czasu. Myslalem, ze posiedziales lacznie z 4-6h i oceniasz, a naprawde ciezko ocenic po tak krotkim czasie taka gre. Natomiast jesli spedziles ok 20+ godzin to co innego i kumam, kazdy moze miec inne podejsce.
Ja przyznam szczerze jestem zaskoczony swoja podjarka, bo nie gralem ani w W1 ani w W2 (juz zamowilem i dostalem ;), a W3 przypadl mi do gustu. Naprawde jest bardzo malo elementow, ktore w tej grze mi nie pasuje, dla mnie jest to arcydzielo. (troche sie skwasilem krotkim watkiem glownym na skellige, gdzie w velen to sie ciagnelo i ciagnelo, a skellige to sekunda).
Mam level 21 i dzisiaj spotkala mnie abstrakcyjna rzecz. Wykonujac questa dla arcymistrza platnerstwa (zabicie archgryfa) mialem 6 leveli roznicy, nad gryfem mialem czerwona czaske. Tluklem go i tluklem, mega wytrzymaly, health bar w ogole prawie nie schodzil, a mnie bral na 2 ciosy. Wbilem 21wszy, jeszcze raz sprobowalem, czaski nie bylo i zaciukalem go zeby nie sklamac 8-10 ciosami. Troche jak dla mnie zal...

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Spoko, sorry za spinę dupy ale miałem gorszy dzień w pracy ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Mam level 21 i dzisiaj spotkala mnie abstrakcyjna rzecz. Wykonujac questa dla arcymistrza platnerstwa (zabicie archgryfa) mialem 6 leveli roznicy, nad gryfem mialem czerwona czaske.
Miałem to samo jak ktoś miał czaszke to był prawie nie do ubicia a jak już po wbiciu jednego lvl zmieniała się na zieloną to tym samych ekwipunkiem ubijałem bez większego problemu na poziomie death march... btw nie wiem czy to kwestia patcha czy jakiś bug ale jedna runa ta która daje 5% chance to return dmg zmieniła mi właściwość na 5% attack power.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Miał ktoś problem z zadaniem "licho przy studni" na ps4? Nie mogę ruszyć z miejsca bo nie wyświetla mi żadnych wskazówek gdy używam wiedzminskich zmysłów w chatach związanych z tym zadaniem. Pamiętnik odnalazłem jednak tropów brak :(.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

U mnie było normalnie, koło studni znalazłem kilka wskazówek, trochę w domkach, chyba przeczytanie wpisu w bestiariuszu też wliczało się do tego questa.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

U mnie tez normalnie. Odpal sobie na YT tego questa i zobacz cos moze zle klikasz.

Panowi czy mozna jakos te mniejsze runy co sie zbiera aby wstawic do broni czy armora ulepszac jak klejnoty w D3?

Mam tych malych duzo, a chcialbym jakis wiekszy zlozyc...

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

OMG ta gra jest rewelacyjna (ważne aby grać na wyższych poziomach trudności bo inaczej jest za łatwo), całe szczęście nie jest to Dark Souls - BDSM mnie nie interesuje :wink: w sumie to trudno byłoby mi wskazać rzecz która mi nie pasuje... no i widać wyraźny postęp w stosunku do 1 czy 2-ki...
czekam tylko na pacza który skróci loading screeny :D

ODPOWIEDZ