Raport roczny (do 31 maja 2015) Games Workshop

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Zatem - co takiego GW CEO myśli?
Kevin Rountree pisze:Firstly, staff recruitment. We need a constant stream of new people to join Games Workshop across all departments and over the last three years our Academy team has been training us all on how to find people whose personal qualities fit the jobs we need to fill. This has radically changed how we recruit and also how we performance manage; to date our new approach has proven to be successful. The challenge now is how do we deal with our recruitment process on an industrial scale: globally we recruit hundreds of people every year and our rigorous approach means that to do this successfully we need to consider thousands of application letters. To help us in this process I will be adding an expert in recruitment to my management team. This appointment should help ensure Games Workshop has the right processes in place to recruit the people we need when we need them to deliver our growth.
W praktyce mogliby zatrudnić do działu developmentu doświadczonych i sensownych ludzi. Jednak z powyższego na czuja rozumiem, że bardziej chodzi o marketingowców i salesów do oddziałów ;)
Kevin Rountree pisze:Secondly, I will review our product range. We believe this is long overdue: it is time for a resetting of the ranges. Not tweaking here and there but a top down reassessment. I expect to update you further at the half year. We will aim to continue to deliver outstanding product and customer service, maintain our Group gross margin and continue to improve our Group stock turn. To be absolutely clear I will not be reducing the RRP of our products: they are premium priced for their premium quality. I will, however, be looking to offer a broader range of price points. This is exciting and is for the long term, so I'm not promising when you will see a change. We have already started the brainstorming in our monthly strategic product meetings. It is early days, but I can already foresee some busy times ahead.
kom: RRP - rekomendowane ceny detaliczne
Jeśli pisze że nie będzie obniżał i nie wspomina, że nie będzie utrzymywał stałej, można oczekiwać kolejnych podwyżek jako już Teraz wpisanych w strategie na następne półrocze/rok.
Do tego z powyższego widać chęć repacków, np. by były boxy po 5 normalnych modeli oprócz tych po 10.
Kevin Rountree pisze:Thirdly, we must grow the number of customers we have. We have been underperforming here in recent years, mainly on account of our focus on the value based initiatives of converting our loss making stores to profitable ones and restructuring our sales businesses to take out duplicate and unnecessary costs
Tu dobrze że się zorientował, i przyznał głupotę Firmy, bo odpływ klientów nie może być załatany skupianiem się nad rentownością sklepów :D Co może jednak z tego wyniknąć i jakie ma propozycje przeciw powodzeniu konkurencji?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Niech im kreska w ziemię leci .Zobaczymy jaki raport w drugiej części roku po Sigmarze bo to będzie najważniejsze.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ale jak w ziemię, chyba, że czytam coś źle, to są prawie na tym samym poziomie co w zeszłym roku, ale zyski rosną.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Szkoda, że nie ma bardziej szczegółowego rozkładu po np. systemach: 40k i WFB...
Jeśli tegoroczny wynik WFB byłby lepszy niż przyszłorocznego AoS, mógłby być to dobry znak dla maniaków WFB.
Jak wielu graczy komputerowych może zainteresować WFB po wyjściu TW:Warhammer.

Ja po filmiku z Karlem Franzem dalej mam miłe dreszcze.
"I am Karl Franz
and I was born to this world,
just like you..."

BTW: Warhammer Age of Sigmar book - Limited Edition jest nadal dostępne :P Ile to minęło? Miesiąc od pojawienia się Pre-Order?
- Ludzie nie są aż tak zainteresowani system? (Limited versions kupowali maniacy danych armii - Nowy system - maniaków jeszcze nie ma?)
- zasady dostępne są za darmo, więc po co mi book?
- 400zł?!

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Dochód im spada bo teraz mają 119 M a mieli w 2013r. już 134 M - coś poszło źle :mrgreen: . Niby teraz będą wypłacać dywidendę z zysku itd a przez długi czas tego nie robili - mi tu śmierdzi kreatywnością księgowych ;)

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Przy praktycznie takich samych przychodach wygenerowali 4 bańki więcej zysku, nieźle. Do wyniku z 2013 (prawie 16% rentowności pre-tax) jeszcze im brakuje, ale wtedy chyba jeszcze na Lotrze/Hobbicie jechali, nie? Ciekawe czy uda im się to ratio utrzymać.
marchef w butonierce

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1065
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

patrzcie na zysk operacyjny przed zdarzeniami jednorazowymi. tam jest spadek z 15,4 na 15,0 mln. niewielki, ale jest.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Z raportu wyczytałem że:

- zrobią przegląd produktów i wywalą to, co się słabo sprzedaje. Mam nadzieję, że chodzi o Age of Sigmar, ale realistycznie będą to Sororitas, Hobbit, jakieś mniej popularne imperial guardy, bretka (albo stary battle w ogóle) itd.

- nie obniżą cen ni chuchu

- nie widzą spadku sprzedaży, który już jest faktem - pomimo, że w raportowanym okresie wyszło end times i sprzedaż battla była wyższa, niż poprzednio, czyli 40k zaczęło się zdrowo sypać

- w ramach orientacji na jakość interesują ich wyłącznie ładne modele, o zasadach, fluffie i czymkolwiek innym nie wspominają

- egzystują po to, by wypłacać dywidendę. Zamrozili pensje swoim ludziom, ale dywidendę Kirby'emu wypłacili, złamasy

- po przeznaczeniu 4 milionów funtów na nową, mniej więcej taką samą jak poprzednia stronę ze sklepem, dorzucą jeszcze bańkę na sklepik forgeworlda

- w minionym okresie podnieśli ceny o 3%, czyli zdrowo ponad inflację

- kierują się filozofią, że klient ma zawsze rację. Serio tak napisali. Nie wiem, jak to skomentować, himalaje hipokryzji?

Uwzględniając powyższe oraz AoS, sądzę, że w następnym okresie sprawozdawczym będę mieli przychód na poziomie 110 mln, a dywidendę wypłacą z kredytu.

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Nie chce mi sie zaglebiac w raport, robie ctrl+f slowa 'freeze'. Faktycznie, zamrozili place. Tylko, ze zdanie pozniej typ pisze, ze jesli sprzedaz wzrosnie, to place beda zrewidowane, wstecz. Firma szuka oszczednosci, podwyzki uzaleznia od wynikow finansowych, dziwne?
Na gieldzie znam sie slabo, ale wyplata dywidendy to generalnie dobry krok, zwlaszcza jesli rok temu jej nie bylo. Nie wiem kto to ten Kirby, ale sugerujesz ze tylko on swoja dostal... wczesniej mignelo mi tam jakies 50p za akcje czy cos... kazdy dostal, czy tylko ten Kirby? I czy Twoim zdaniem spolka akcyjna istnieje po to zeby dawac podwyzki pracownikom, czy zeby zadowalac inwestorow? :)
No a przede wszystkim, co konia obchodzi, ze sie woz wyjebal? Firma robi figurki i jakiestam zasady i akcesoria do nich. Podobaja sie to kupujesz, nie to nie. Pracujesz dla GW, ze boli Cie ich polityka placowa, czy mantyczysz dla samego mantyczenia? Jak to drugie to musisz miec niezly problem przy kupowaniu ciuchow, zeby nie trafic tych z Azji robionych za miske ryzu dziennie. [-X
Barb, jestes dla GW czyms odwrotnym niz Embir dla KoW. Jak po pijaku czytam w lozku na tablecie Twoje podsumowanie to jego wybiorczosc i stronniczosc przepelniaja mnie sympatia dla tych niedobruchow. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 29 lip 2015, o 06:24 przez jachu_ka, łącznie zmieniany 1 raz.
marchef w butonierce

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Barb, jestes dla GW czym Embir dla KoW
No chyba wlasnie na odwrot ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Barbarossa pisze: - nie obniżą cen ni chuchu
Nie obniżą bo sprzedawanie modeli (a nie gry) to ich priorytet. I być może 40k czeka to samo co WFB w niedalekiej przyszłości...
First, a quote from hastings, warseer (we already posted this a few days ago, but well, it's part of the topic, and a nice intro):

"via Hastings on Warseer
I have said I was told that Codexes (Codices? how the hell do you do the plural of Codex anyway???) would be gone within 2 years. That might mean the rules for each unit are included in the boxes/free on the net/wd etc.
I do think that 40k rules will become more simplified, why? because GW don't want to focus on making games systems/rules anymore, they purely want to sell models. I do not doubt for one second that they (the main 40k rules) "COULD" become like AoS, but that is my personal opinion, and as I openly said that was me jumping to the conclusion based on how easily they destroyed their longest game world in favour of making more money.
I think rather than being of any use at all this thread is purely scaremongering and misleading. The death of the codex doesn't mean the end of 40k, the death of the army book in WFB was because AoS had ALREADY killed WFB, and AoS had no place for army books."

Open popup
I also got this whisper from a friendly raven today:
"I have been told that 40k codex books will be a thing of the past within the next two years. Additionally AoS is a test bed for not having a point based system. If the money made from AoS is good, expect to see it in 40k.
Next edition of 40k is getting dumbed down too. Not as much as AoS. As AoS is seen as a test bed, and can be improved upon as they go. They can always release a new edition of the rules as they are online and free. 40k is a touchier subject as it is the main cash generator at the moment. However they want to remove all obstacles to miniature purchases, and they see points as the main bad guy, not the bad rules they write."
i also want to add, GW will continue to make books - campaign books, with fluff and some additional rules, like the End Times books or FW's Imperial Armours. Also, again, this is something which wouldn't affect the next 40k release, but the future of 40k.

regards,
Lady Atia

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

sparafrazujmy


chyba to szło mniej więcej tak:

Najpierw przyszli po Epica
Nie protestowałem nie grałem w Epica

Potem przyszli po Gothica
Nie protestowałem nie zbierałem Gothica

Potem przyszli po Necromundę i Mordheima
Nie protestowałem nie byłem ani Necromundowcem ani Mordheimowcem

Potem przyszli po WFB
nie protestowałem nie byłem Młotkowym

W końcu przyszli po nas 40tkowców
Ale nie było już nikogo kto by mógł protestować.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

jachu_ka pisze:Nie chce mi sie zaglebiac w raport, robie ctrl+f slowa 'freeze'. Faktycznie, zamrozili place. Tylko, ze zdanie pozniej typ pisze, ze jesli sprzedaz wzrosnie, to place beda zrewidowane, wstecz. Firma szuka oszczednosci, podwyzki uzaleznia od wynikow finansowych, dziwne?
Pozwól, że wyjaśnię. GW wypłaciło za 2015 wyższą dywidendę (16,6 mln) niż wyniósł zysk firmy (16,5 mln). Przy przychodach na poziomie 120 mln, to sporo. A GW wypłaca ją regularnie co roku - kiedy pękła bańka lotrowa, wzięli nawet na to kredyt.

Wypłacenie dywidendy na poziomie 14% przychodów, a jednocześnie zamrożenie płac pracownikom można oceniać różnie. Szczególnie, jeśli uwzględnimy, że spora część dywidendy to premia dla obecnych członków zarządu spółki. Tom Kirby, dotychczasowy prezes, który obecnie pełni enigmatyczną funkcję "non-executive chairman", z tego tytułu otrzymał ok. milion funtów. BTW, ta strona GW, na którą wydali 4 mln funtów - robiła ją firma, w której pracuje żona Kirby'ego.

Więc szef (quasi-szef?) spółki wypłacił sobie premię, a następnie zamroził pensje pracownikom. Oczywiście jest szansa na odmrożenie, *jeśli sprzedaż wzrośnie*. A jeśli sprzedaż spadnie, to zarząd weźmie kredyt, by wypłacić premię sobie i dywidendę udziałowcom (co już wcześniej robili). Kilka akapitów obok skarżą się, że mają problemy z rekrutacją. Ciekawe czemu?

No a przede wszystkim, co konia obchodzi, ze sie woz wyjebal? Firma robi figurki i jakiestam zasady i akcesoria do nich. Podobaja sie to kupujesz, nie to nie.
Wydaje mi się, że to jest po prostu dla niektórych ciekawe. Ja np. śledzę losy GW nie tylko dlatego, że mam szafę pełną ich figurek, ale również dlatego, że jestem autentycznie ciekaw jak te paranoidalne z mojego punktu widzenia decyzje i strategie przełożą się na losy spółki. Jest to również ciekawość zawodowa - zdarza mi się pracować z niezbyt rozgarniętymi zarządami, widzę, jak podejmowane są decyzje na tym poziomie, jak wartości i ogarnięcie tych ludzi przekłada się na biznesy, którymi zarządzają. Najlepsi menedżerowie, których poznałem, mają bardzo duże poczucie odpowiedzialności za przyszłość biznesu. W GW widzę postawę odmienną.

Dla Ciebie bardziej interesująca może być przyszłość 40k, ale przecież nie każę Ci czytać postów w temacie o raporcie finansowym GW.

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Lady Atia pisze: GW don't want to focus on making games systems/rules anymore, they purely want to sell models
Sytuacja klaruje się powoli...
Dotąd nie było wiadomo, czy coś wyjdzie dodatkowo do AoS, zasady turniejowe, punkty itd. Tymczasem nie ma nawet woli i ETATÓW w firmie by to powstało :D

Uwzględniając to wybierz coś dla siebie:
1) fanowskie zasady do AoS, gra z modelami AoS
2) zasady KoW2, gra z modelami Mantic, WFB, i AoS jeśli się dopisze do nich zasady
3) fanowskie zasady WFB6.5/8.5, gra modelami WFB, AoS jeśli się dopisze do nich zasady

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

4) Zacznij grac w warmaszyne :P
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Andrzej pisze:4) Zacznij grac w warmaszyne :P
W Warmaszynę, swoją drogą fenomenalną grę, niestety ciężko grać figurkami do WFB, bo bywa, że się ktoś przyczepi (choć szczęśliwie na turniejach lokalnych w Wawie np dopuszczone są moje figurki z Chronopii). A szkoda, chętnie zobaczyłbym np Farrows zrobionych na Skavenach lub Gators na Lizardmenach...
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

@ jachu_ka - szach mat :wink: - a skracając wypowiedź Barba - to piłują gałąź na której siedzą - i wcale mnie to nie cieszy
:( po za tym stara kapitalistyczna zasada działa - najlepiej koszty tnie się cudzym kosztem - wyrzućmy 100 sprzedawców aby zarząd dostał sutą premię za udaną (w exelu) restrukturyzację. Aż przypomina mi się wywiad z prezesem pewnego banku w Polsce - Panie prezesie - wśród szeregowych pracowników zwolnienia, cięcia pensji, zamrożenie awansów, racjonowanie papieru itd., a Pan dostał gigantyczną premię (gigantyczną). A prezes na to: (w korpo-bełkocie) co ja biedny miś mogę ? wszak to rada nadzorcza ustala moje wynagrodzenie :lol2:

a co do AoS - to serio mam nadzieję że im się to spierdzieli (choć modele rewelacyjne), bo 3 ed WH40k już była (to było jak AoS dla WFB) - BTW idiotyzmu o firmie produkującej figurki nie mogę do tej pory zdzierżyć.

swoją drogą takie plotki skutecznie studzą zapał do większych zakupów - nikt nie chce rano obudzić się z armią do systemu który nie istnieje... :?

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Żaba pisze:(choć modele rewelacyjne)
Rewelacyjne modele?

Obrazek

Gów...no nie modele :evil:

Bazuko-plazmo-kusznik... #-o
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Matis pisze:
Żaba pisze:(choć modele rewelacyjne)
Rewelacyjne modele?

Obrazek

Gów...no nie modele :evil:

Bazuko-plazmo-kusznik... #-o

Obrazek

Gramy dalej?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

ODPOWIEDZ