WFB: Reworked and Rebalanced

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zaleś
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Re: WFB: Reworked and Rebalanced

Post autor: Zaleś »

Furion , co sądzisz aby w lizakach kameleonom dać ambush albo snipera w rozsądnych kosztach - świetnie by to do nich pasowało. Rozważałeś jakieś zmiany w razardontach - po nerfie gw praktycznie się ich nie widzi na stole. Myślę , że wystarczyłby tylko powrót do ich starych zasad z poprzedniego AB lizaków. Dotyczy to samo stedzi z enginem , raz , że przycieła je nowa edycja z działami snajperami , dwa gw w nowym ab wykastrowało je całkowicie.

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Bretonia naprawdę klasa, wiele możliwości złożenia rozpy.

Jedna sugestia - Queści mają dobry koszt, ale niewiele ich wyróżnia (obecnie np. erranci z bannerem wydają się być lepszym wyborem) - może dodać im jakąś zasadę i podrożyć? (np. hatred i 25 pkt., ew. "Augment spells casted with this unit as a target receive additional +2 to cast" - Pani Jeziora pomaga im wypełnić śluby ;). Poza tym ekstra! Odkurzam właśnie półkę z bretońcami :D .
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

tak by można np. złożyć DE teraz:

lords
- dreadlord na pegazie, as 1+, lance, shield of ghrond, top, potion of strenght 351
- ss lvl 4 beasts, konik, hotek, tome of furion 325

heroes
- bsb na pegazie as 2+(!), lance, dh, seed of rebirth 207
- s lvl1 shadow, ds 115
- Lokhir Felhart 90
- master as 3+, mr3, es 126

core
- 10 dr fcg, tarcze (bez kusz) 210
- 27 korsarzy fcg, flaming 280
- CoC 115

special
- 2 hydry, zianie 360
- 2 x 5 harpii 120

rare
- 2 meduzy 100

total 2399

jak widać nie zmieściły się locki, a sdc tylko 1. no ale są inne zabawki
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Furek fajnie się czyta ab do bretki i faktycznie chyba kolejny raz jest porządnie napisany. W głowie mam gazylion rozpisek, ale też czuję trochę smutek że nie wyciagnales z wcześniejszego ab jakiś postaci. Byłby większy wybór. Taki smaczek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Czy duża Driada w WE może się sama leczyć z zasady Tree Tender ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
joyninho
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: joyninho »

IMHO w emp brakuje jakichkolwiek vanguardów w core'ach, na przykład tacy kislev horse archers byliby ciekawą opcją.
Koszt 9pkt za łucznika przy BS3, gdzie w porównaniu do innych łuczników (elfickich), którzy także ofensywnie mogą sporo zdziałać, tutaj sprawia, że poprzednio jedyna tania i rozsądna odginaczka obecnie jest zbyt kosztowna, a przy minimalnych 10tkach na detki pozbawia empire wielu rozwiazań taktycznych. Przy braku fastów ICK/KO są banalni do zneutralizowania.
Do rozważenia też warhorse dla witch huntera.
A handgunnerów w 8ed nie widziałem na stole ani razu :).

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

joyninho pisze:IMHO w emp brakuje jakichkolwiek vanguardów w core'ach, na przykład tacy kislev horse archers byliby ciekawą opcją.
Koszt 9pkt za łucznika przy BS3, gdzie w porównaniu do innych łuczników (elfickich), którzy także ofensywnie mogą sporo zdziałać, tutaj sprawia, że poprzednio jedyna tania i rozsądna odginaczka obecnie jest zbyt kosztowna, a przy minimalnych 10tkach na detki pozbawia empire wielu rozwiazań taktycznych. Przy braku fastów ICK/KO są banalni do zneutralizowania.
Do rozważenia też warhorse dla witch huntera.
A handgunnerów w 8ed nie widziałem na stole ani razu :).

Ja ich widziałem nie raz, a teraz to nawet w liczbie 30-40 sztuk :P
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

MY z czempionem i la 102 ptk i traci vg -gdyby z LA nie tracił vg był by sensowny.
KOTE darmowy czempion lepsza ld i as, szarża z większa siłą, pseudo vg na 6, ward za 170.

A tak to najlepiej napisany AB.
Obrazek

Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Specjalxx »

Koszt lucznikiw imperialnych powinien spasc, to jest chyba jasne patrząc na cokolwiek.

Furionie. Rozważ opcje zrobienia z imperialnej milicji najemników w stylu maneaterow czyli z traitami do dokupienia. Np ambush, vanguard czy co innego przyjdzie do głowy. Poza tym proponuje dodać im opcje dokupienia broni strzeleckiej. Tam jeden ma pistolet, jeden garłacz, a inny grabie, mogloby to byc poprostu bron walącą na 8" z sila 4. Jednostka miałaby klimat wreszcie jak trzeba i nie byloby to kolejne podobne badziewie
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

widzę spory moim zdaniem błąd w bretoni:
Lanca może składać się z nieograniczonej liczby modeli
wystawia się takie 6 szeregów i ściąga każdy Steadfast piechota nie ma z tym szans. w kolejnych rundach lanca bedzie wygrywac zwyklym statykiemKsiażki modyfikowane przez Furiona maja balans wewnetrzny ale.niestety brak jest zewnetrznego i nie widze pomyslu/woli by to naprawić.
Ja widzę to najbardziej na przykładzie. empire
które ma
najgorsza ciężką jazdę w grze
najgorszych strzelców
najgorszych bohaterów
i mimo wszystko chyba najgorszą piechotę a wszystko jest wewnętrznie zbalansowane

dla przykladu
od empire lepszych korowych strzelców wystawią:
wszystkie elfy
ogry
bretonia
krasnoludy
a nawet orki z łukami
moje spostrzezenia podziela chyba reszta imperialistow bo poza zachwytemi Sasomira nie widzę entuzjazmu u graczy imperialnych.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Nie wystawisz tylu rycków, bo nie zmieścisz się w strefie rozstawiania. Więc problem sam się rozwiązuje. Nie sądzę, by ktoś wystawił w jednym oddziale więcej niż 15 rycerzy.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Furion pisze:Bardzo proszę, napisz 1 post na każdą bitwę którą zagrasz. Obaj na tym skorzystamy.
Skoro użyłeś tego typu argumentu, zapewne nie jedną bitwę już zagrałeś SoS, rydwanie z bolcem, czy CoKach względnie jesteś w posiadaniu relacji z pierwszej ręki. Z chęcią przeczytam. Tylko trzeba było tak pisać od samego początku, to bym głowy nie zawracał. Oczywista, oczywistość, że z kosmosu tych liczb i statystyk nie wziąłeś (;

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Matis pisze:Nie wystawisz tylu rycków, bo nie zmieścisz się w strefie rozstawiania. Więc problem sam się rozwiązuje. Nie sądzę, by ktoś wystawił w jednym oddziale więcej niż 15 rycerzy.
wystawiasz w linii prostej 6 x 50 mm 300mm
12 x 1 cal 372 mm
pod kontem wystawisz nawet 21
są tak tani ze warto

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Matis pisze:Nie wystawisz tylu rycków, bo nie zmieścisz się w strefie rozstawiania. Więc problem sam się rozwiązuje. Nie sądzę, by ktoś wystawił w jednym oddziale więcej niż 15 rycerzy.
Jest to wykonalne , ale tracisz kolejke na głupie reformy. Swoją drogą lanca errantow z palladynem z Virtue dającym +D6 do szarzy to niezłe kombo. Jeszcze jak sie wystawisz pierwszy i pomodlisz to przeciwnik ma tylko +1 do zaczynania 8)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

scoutmaster pisze: pod kontem wystawisz nawet 21
są tak tani ze warto
Fakt pod kontem wystawisz, ale na stole już się nie zmieszczą, nawet pod kątem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Pod kątem jak najbardziej, nadaje się to do turbo szarży w pierwszej turze, przy odpowiednim złożeniu (+D6 do pierwszej szarzy, banner +1M, item dający koniom S4, Banner na BSB kasujący stubborny, magiczne itemy i inne bajery), tylko, że takie złożenie ma wiele minusów. Możesz nie dojechać, jak dojedziesz i się przebijesz, możesz dostać kontrę w bok, ciężko się obrócić tym, ominąć przeszkodę. strzał z działa zabija praktycznie 1/3 lancy. Zawsze są plusy i minusy... Ludzie pamiętajcie o tym
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 930
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Książka do Brety jest kapitalna. Czuję się jak dziecko w dziale z zabawkami nie wiedząc co złożyć najpierw. Bardzo ciekawe rozwiązania cnót i wiele użytecznych przedmiotów. W sumie teraz Bretonscy herosi staną się klepaczami godnymi Wampirów czy Wochu. I to kapitalne. Liczyłem trochę na T4 przy Gralach, ale przy tak obniżonym koszcie nie trzeba chyba tego czynić.

Z takich uwag. Warto by spojrzeć na ceny grup dowodzenia w chłopach wszelkiej maści. Są chyba troszeczkę za duże.

Tak czy siak, dobra robota =D>

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Bretonnia dostanie update:
koszty jednostek w górę o 1-2 pts, ale ceny command groupy zunifikowane do 10. Sumarczynie wyjdzie prawie na 0.
Jacobs pisze:Czy duża Driada w WE może się sama leczyć z zasady Tree Tender ?
Wytłumacz mi jaka jest kmina, bo tego nie czaję.
scoutmaster pisze:widzę spory moim zdaniem błąd w bretoni:
Lanca może składać się z nieograniczonej liczby modeli
Większość jednostek w tej grze nie ma takiego ograczenia.
wystawia się takie 6 szeregów i ściąga każdy Steadfast piechota nie ma z tym szans. w kolejnych rundach lanca bedzie wygrywac zwyklym statykiemKsiażki modyfikowane przez Furiona maja balans wewnetrzny ale.niestety brak jest zewnetrznego i nie widze pomyslu/woli by to naprawić.
Sam jesteś bez pomysłu.
Ja widzę to najbardziej na przykładzie. empire
które ma
najgorsza ciężką jazdę w grze
najgorszych strzelców
najgorszych bohaterów
i mimo wszystko chyba najgorszą piechotę a wszystko jest wewnętrznie zbalansowane

dla przykladu
od empire lepszych korowych strzelców wystawią:
wszystkie elfy
ogry
bretonia
krasnoludy
a nawet orki z łukami
moje spostrzezenia podziela chyba reszta imperialistow bo poza zachwytemi Sasomira nie widzę entuzjazmu u graczy imperialnych.
Na pewno mnie nie przekonasz wyliczankami (które swoją drogą są bez sensu)
Wysil się na jakąś analizę. Napisz rozpę, poproś kolegów o napisanie rozp do swoich armii. Przeanalizuj, napisz na forum co myślisz. Nie bój się długich postów - przeczytam i podziękuję. Warhammer to skomplikowana gra - znacznie bardziej niż myślisz. Jedna zmiana rezonuje w całym układzie.
Specjalxx pisze: Furionie. Rozważ opcje zrobienia z imperialnej milicji najemników w stylu maneaterow czyli z traitami do dokupienia. Np ambush, vanguard czy co innego przyjdzie do głowy. Poza tym proponuje dodać im opcje dokupienia broni strzeleckiej. Tam jeden ma pistolet, jeden garłacz, a inny grabie, mogloby to byc poprostu bron walącą na 8" z sila 4. Jednostka miałaby klimat wreszcie jak trzeba i nie byloby to kolejne podobne badziewie
Ciekawa opcja, ale obecnie mam na patelni buffowanie free company przez witch hunterów. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zaleś pisze:Furion , co sądzisz aby w lizakach kameleonom dać ambush albo snipera w rozsądnych kosztach - świetnie by to do nich pasowało. Rozważałeś jakieś zmiany w razardontach - po nerfie gw praktycznie się ich nie widzi na stole. Myślę , że wystarczyłby tylko powrót do ich starych zasad z poprzedniego AB lizaków. Dotyczy to samo stedzi z enginem , raz , że przycieła je nowa edycja z działami snajperami , dwa gw w nowym ab wykastrowało je całkowicie.
Nie ma takiej potrzeby, i tak są wystawialne, zwłaszcza że pozostałe skinki poszły w górę.
Rikard pisze:Korzystając z tree tendera i leczące się na zmianę Drycha i Branchwraith mogą podbić ilość ataków Drychy do 10, kosztem jednej rany na Branchwraith i stworzeni np. 3 dryad?
Dobrze wyłapane. Muszę delikatnie podbić cenę drychy.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Jeśli Branchwraith jest w oddziale z driadami i używa na ten unit Tree Tender to czy ona też korzysta z tej zasady i przywraca sobie 1 życie ? Bo mniemam, że o to Jacobsowi chodziło :)

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Kurde, miałem chwilową zaćmę jak przeczytałem te zasadę dzisiaj bo wydawało mi się ze jest tutaj jakaś luka. Już ogarnąłem, nie było pytania :D
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

ODPOWIEDZ