9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Re: 9th Age WoCH

Post autor: Eldritch »

Jeśli nie przeraża cię tempo, w jakim pełznie on do wroga, to tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

swieta_barbara pisze:Jak cała armia ma przerzuty liderki albo immune to panic, to chyba nie jest jakiś duży problem?

no szczególnie ten nurgle. A ld 8 z rerollem to owszem JEST problem.

Co do lorda na chariocie kilka postów wcześniej wrzuciłem rozpę i gdyby tylko charioty miały 3+save to pewnie czymś podobnym bym grał. tak to biorę 2 specialowe;D
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Pytanie o lorda na chariocie jest niczym pytanie o lorda na smoku.
Oba rozwiązania robią wyniki, kwestia planu na grę i złożenia reszty armii.

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Ciężko jednoznacznie stwierdzić.Kwestia złożenia Rozpiski.
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jak złożysz mauler charioty, 2 helupy, jakąś sensowną magię + jakieś kontry. To możesz zagrać bardzo mocnym defensem, do którego troche strach podejść. Zgadzam się z janusem, 8lD z przerzutem jest ujowe.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

lord z lustem jeszcze da rade dojechac
MARK OF MARKI MARK

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

once chosen wrath z banner of fury

ktora opcja wg was najbardziej syta i uniwersalna?:

1)4 ataki +1to hit, siła 5 z halabardy

2)5 ataków AHW na lepeszej I, siła 5 z marka

3)4 ataki, siła 6 z marka i halabardy

pozdro
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

2
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

no i tu jest tez temat obecnej mety ktorej nie znam i matematyka w oparciu o okreslonych wrogow

2 - tez mam w rozpie,

pytam bo z doswiadczenia ostatnich gier +1 to hit to brutal przy ws 5, do tego obydwie opcje wychodzą identycznie w pkt,

biore pod uwage Jarekk, Dzięki!
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Imo trójka najlepsza ale kwestia mety. Jak to ktoś pisał, miały być hordy itd a póki co nadal sporo monsterow/herosow których ciężko zdjąć bez konkretnej siły.
zależy co jeszcze masz w rozpie.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ja ciągle widzę mało możliwości do zabijania hord w mojej rozpisce, mimo, że mam dyskowców, kawalerię wratha i hellcannona, to ciągle niezbyt mocno się czuję na klocki po 40 kraśków czy 30 elitarnej piechoty/ 40GG. Także moim zdaniem liczba ataków > siła (jeśli większa niż 3).
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

na mosntery mam dosyc dobrze - 2 heleny, 4lvl change + maly shadow,

gorzej z wrogimi herosami w oddzialach

mam tez 3 skulli za 243 i nie wiem czy ich wogole warto miec a jak nie to co za te pkt, ale jak sa w rozpie z tymi once grubasami wratha to mam czym walczyc z hordami
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Choseni tak jak Jarekk napisal wygladaja najlepiej na papierze. Z zabijaniem hord robi sie pewien problem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Eldritch pisze:Choseni tak jak Jarekk napisal wygladaja najlepiej na papierze. Z zabijaniem hord robi sie pewien problem.
Tyle, że oni nie są od tej roboty :D

Wg mnie AB super wygląda.
Szkoda, że nie pojawił się jakiś delikatny bonus dla mono-armii
super balans między markami i wyobramii pod konkretne bóstwa: warth-crusherzy, pesti-trole, change-vortex, lust-ridersi oraz ta sama ilość dedykowanych giftów/itemów
Tabelka na pierwszy rzut oka wygląda strasznie słabo ale w sumie otwiera inne możliwości.
Obrazek

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

Eldritch pisze:Choseni tak jak Jarekk napisal wygladaja najlepiej na papierze. Z zabijaniem hord robi sie pewien problem.
Wydaje mi się, że jedyną opcją na hordy po naszej stronie są barbarzyńcy. Warriorami szkoda wbijać się w coś co ma siłę 5/6 bo topnieją jak Barbażyńcy a kosztują nieporównywalnie więcej. Chooseni... cena jakichkolwiek upgrade sprawia, że robią się z nich ludki po 20 pts z limitem oddziału 20 ... nie zdziwię się jak przemielą ich najzwyklejsze szkielety z włóczniami.


Piechota będzie grała bardzo mocno, duże klocki są mega opłacalne przy ogólnym dostępie do włóczni/halabard/broni dwuręcznej. Przejrzałem cały dex, szukałem synergii, opcji, czegokolwiek - i póki co nie widzę niczego czym chciałbym grać. Są nieliczne wyjątki. Once-Chosen wydają się grywalni, barbażyńcy są OK, gigant to tani Stubborn i jeden z najszybszych oddziałów w dexie z M8... i póki co tyle. Bohaterowie wydają mi się niesamowicie drodzy ... Pieszy lord do mnie nie przemawia bo będzie pół gry szedł do przeciwnika i się nie spłaci, herosi na monsterach pocięci... najrozsądniej wydaje się ograniczyć "HQ" do minimum i wydać więcej na oddziały.

Nie wiem, dziwny jest ten dex.
Dużo łatwiej idzie mi składanie VC, HE, DH czy EoS. Z WDG mam problem że zrobienie czegokolwiek sensownego od razu niesie za sobą wydawanie nieadekwatnej liczby punktów.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

PadrePadre pisze:Nie wiem, dziwny jest ten dex.
Dużo łatwiej idzie mi składanie VC, HE, DH czy EoS. Z WDG mam problem że zrobienie czegokolwiek sensownego od razu niesie za sobą wydawanie nieadekwatnej liczby punktów.
Mam bardzo podobnie, wrzucam dyskowca, bsb, jakieś cory i rary, zostaje mi 500 pkt i w sumie nie wiem na co to wydać. Najchętniej to wgl nie wydawałbym na nic, bo opcję są dość ujowe.
Z kmin które miałem ale ssą:
- knighty wratha z herosem w środku - fajny oddział ale w sumie do niczego. W horde ze spearami się nie wbije bo zostanie 30 i mnie zdejmą z kb, w jakieś silniejsze oddziały z s 5 też niezbyt fajnie
- trolle z herosem w środku. Tu z kolei zjebali na poziomie giftu, bo daje tylko MV5 więc spowalniam trole
- one choseni, czy to 3 z lustem czy klocek w sumie niewiele robią a mają tylko save 4+ wypłacają sporo ataków, ale nie wystarczająco, żeby się z sensownymi stratami przebijać przez hordy, z kolei znowu MV5 i się robi ślimaczenie.
- dragon ogry niby fajne, ale jak się policzy że za 3 trzeba zapłacić 225 pkt (12W z save 3+) to troche drogo wychodzi.

Kmninie dalej, ale najbardziej jestem zadowolony z hellcannonów. Grałem na 1, dorzucam drugiego.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Kurcze ludzie gdzie wy macie te hordy spearów :D ?
Chyba tylko w wampirach jakieś widziałem, a teraz jak szkielety dostały halabardy to raczej przestaną się pojawiać.

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Mam podobne odczucia jakaś taka nijakość trochę bije z booka. Niby trolle fajne once-choseni też ale jakoś tego nie widzę. Może na domówce ale nie na turnieju.
Bardzo nie chciałem ale chyba trzeba rozważać opcje rydwanową z hellcannonami. A wam jak się składa rozpy ?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Stan pisze:Kurcze ludzie gdzie wy macie te hordy spearów :D ?
Chyba tylko w wampirach jakieś widziałem, a teraz jak szkielety dostały halabardy to raczej przestaną się pojawiać.
Pomyślmy, gdzie są hordy? :
Beastmeni (speary ?)
chaos dwarfy
demony
dwarfy
imperium (speary)
HE (speary)
lizaki (speary)
orkowie
skaveni
VC (speary)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Czyli 5 armii, z czego imperium dalej gra na halabardach, podobnie pewnie będą grać wampiry bo (stała S4)>(ap1+lethal na kawę).
HE gra prawie wyłącznie na kawie. W lizakach są posiony=mniej KB. W bestiach z tego co widziałem przeważają AHW.
Ale to tylko moje spojrzenie na sprawę, oparte na analizie rozp które widuję na tym forum.

Once chosen z tarczami wrath mają S5 i as3+, nieźle do zabijania hord. Ewentualnie mark nurgle i halabarda, mało trafień to mało zranień.

ODPOWIEDZ