Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Durant
Falubaz
Posty: 1228

Re: Szybkie pytania

Post autor: Durant »

Po przemyśleniu użyłbym białej jako bazy oraz citadel glaze niebieskiej

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

Panowie ile czasu twardnieje GS z cytadeli?

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

do 4h czas obróbki, pełne wiązanie po ok 24h

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Siema, potrzebuję drobnej wskazówki co do pierwszej warstwy na figurkę na podkładzie afroamerykańskim.
Czy powinienem rozcieńczać pierwszą warstwę, czy też kłaść ją grubo a potem rozjaśnienia robić na rozcieńczonej?

Próbowałem zrobić pierwszą rozcieńczoną kolorem zielonym i drugą czerwonym ale wyszło mi , że musiałem w obu przypadkach walnąć po 5 takich warstw, bo podkład prześwitywał w każdej części malowanej powierzchni.

dzięki

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Żaden malarz nigdy nie powie Ci, żebyś nakładał grubą warstwę farby :) Nie wiem jakiego koloru używasz, ale przykładowo ja zielony zaczynam od Waagh flesh czy tam green, maluje dwie warstwy, nakładam washa i później znowu Waagh i zaczynam dopiero rozjaśniać Loren Forest. Zawsze stosuje farby rozcieńczone wodą. Może rozcieńczasz za mocno? Farba powinna być rozcieńczona ale zachować swoją "strukturę". Jeżeli zlewa Ci się, tworzą się krople, to za duzo wody dałeś.

Awatar użytkownika
Dulltran
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Dulltran »

Cześć, jaką polecicie farbkę najbardziej podobną do starego Snakebite Leathera? Próbowałem Balor brown oraz tau light ochre, ale to inne kolory... Może coś z innej firmy?
Obrazek

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

Czy farbki cytadeli layer i base nadają się do aerografu?

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Tak jeśli je odpowiednio rozrobisz z wodą. Odpowiednio layer mniej base więcej. Konsystencja mleka.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

http://www.coolminiornot.com/344784

Wie ktoś jak uzyskać taką kolorystykę na koniku?

Obrazek

Tak samo interesują mnie kolory (farbki) na płaszczu. Wie ktoś jak uzyskać?

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

wind_sower pisze:Żaden malarz nigdy nie powie Ci, żebyś nakładał grubą warstwę farby :)
Tjaaaa, a Ewpiga? :D

Obrazek


Co to jest podkład afroamerykański? Murzyna złego w typie SLJacksona malujesz pan ? Czy popiersie Charlize Theron? Są pewne różnice....

Tak przy okazji- są goście od weterynaryi, więc się odważę- :) Macie jakiś pomysł , jak na pancerniku [Dasypodidae] zamontować siodło ;P ? Musiałoby chyba być wkręcane?
Powyższe pytanie jest spowodowane lekturą głupiego opowiadania, gdzie potomkowie dinozaurów jeżdżą na tych sympatycznych, przenoszących dżumę szczerbakach :D Aż mnie korci figsa zmontować.... w poczatkach XX w to ludzie mieli pomysły , nie to co teraz, tylko jakieś bezosobowe bronie. Albo ISIS. Co na jedno wychodzi w sumie.
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Wieki nie zmywalem farb z metali. Rozcienczalnikiem zdaje sie to ostatnim razem robilem, ewentualnie czy sa mniej smierdzace alternatywy.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Wieki nie zmywalem farb z metali. Rozcienczalnikiem zdaje sie to ostatnim razem robilem, ewentualnie czy sa mniej smierdzace alternatywy.
https://www.google.pl/search?q=detto+p% ... tua%C5%BCu

Albo jak masz salon Tatuażu to tam ci może sprzedadzą.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

No i płyn hamulcowy dot3 daje sobie ładnie radę...to akryle czy oleje?
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Kazz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193
Lokalizacja: Kraków - Well of Eternity
Kontakt:

Post autor: Kazz »

Panowie i panie, mam pytanie z serii szybkich. Sople lodu. Wiem jak, wiem, że z przeźroczystego plastiku, wiem, że nad czarną świecą i o północy, robiłem i działało w małych ilościach. Teraz mam potrzebę srogiej zimy i mnóstwa sopli. Pytanie dotyczy najłatwiej dostępnego materiału do tworzenia owych sopli. Z czego najlepiej a przy okazji tanio?
Wdzięczny z góry za wszelką pomoc.

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Dulltran pisze:Cześć, jaką polecicie farbkę najbardziej podobną do starego Snakebite Leathera? Próbowałem Balor brown oraz tau light ochre, ale to inne kolory... Może coś z innej firmy?
Może pomoże:
http://www.dakkadakka.com/wiki/en/Paint ... lity_Chart

Z tego co pamiętam, a było to lata temu, zamieniłem snakebite leather na rucksack tan (P3) albo bloodstrap leather (P3).

Awatar użytkownika
oNe
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165

Post autor: oNe »

czy ktoś wie lub zna jakiś tutorial jak pomalować tak zbroje nie musi być identyczny ale bardzo zbliżony zimowy klimat
Obrazek

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Mam zapodkładowane modele plastik, chciałbym je potraktować rozklejaczem. Czy są jakieś niebezpieczeństwa lub porady jak to zrobić?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ogólnie rozklejacz to taki troche dot-3 (jak zmywałeś kiedyś figurki to zapewne zauważyłeś, że figurki łatwo sie rozklejają później), więc istnieje możliwość, że podkład się zmyje.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Spoko to mi nie przeszkadza, ważne żeby podkład i rozklejacz nie zrobiły jakiegoś kwasu albo twardej mazi :D

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ja używałem rozklejacza punktowo i podważałem nożykiem, by wlać kolejną porcję, ale w założeniu rozklejacz nie powinien niczego uszkodzić :)

ODPOWIEDZ