9 Age

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 9 Age

Post autor: Aseoks »

A to nie jest tak, że mam 5 modeli i mogę dołożyć dodatkowe 10? to nawet przy społowionych mam max 10
_______________________________

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Możesz mieć max 15.
W świdniku ograniczyliśmy wielkość oddziału żeby uniknąć 40 savage czy innych oddziałów na które na te punkty ciężko znaleźć odpowiedź.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Laik pisze:Samo warbands nie ogranicza wielkości jednostek - to master w Świdniku miał takie ograniczenia.
To zmienia postać rzeczy :)

Może jak już się ta gra wyklaruje trochę bardziej w listopadzie to przeczytam te ważniejsze 30% podręcznika, heh.
xYz

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Teraz slimbooki składają się z samych ważnych rzeczy :)
slimbook z main rules?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Ale to według ograniczeń na 1200 tez mam dobrze rozmiar jednostek, bo raiderow max 10, wildow max 7
_______________________________

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Tak
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Jeszcze się zastanawiam cały czas nad rodzajem broni u wildów, jakies sugestie? porady?
_______________________________

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1515
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Imo speary najlepsze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Też bym nie doplacal za obniżenie siły w szarzy :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1515
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

https://www.youtube.com/watch?v=tbjCQJFhVko

Reviev nowego booka wood elfów jakby ktoś nie widział.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1515
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Zmiany w booku jakie mi wpadły w oko:
-korona tylko na duże drzewko - umożliwia bsb na shepherdzie i zmienia progi - ranged support i kawa w dół, duże potwory w górę (umożliwia granie na 3x drzewku)
-core 25%, ranged sup 25%, 45% kawa. Sentinelsi i ww do dwóch ostatnich pól - trochę warzywi rozpiski strzelające/avoidance. I core z łukami i niczym więcej, trzeba się trochę nagimnastykować żeby zrobić z łuków idealne 25%. Na razie nie próbowałem.
-scoring dla baletnic i driad. Treekiny już nie mogą scorować w żaden sposób. Kolejny nerf :(
-duże ograniczenie dostępu do lorów. I dobrze, nie wiem po co nam była alchemia albo fire (w sensie fluffowo)
-ograniczenie wykupywania opcji na jednostkach, wiadomo. To chyba dotknęło wszystkie armie.
-nerf biegacza. Ward 5+, droższy, klamka do zabijania postaci tańsza ale tracisz sejwa i wsa
-fajne rozwiązanie druida. Mały mag który po wykupieniu odpowiednich opcji zostaje dużym magiem. Podoba mi się
-mała dryszka z hate + lore of life. 3woundy i może się leczyć z atrybutu. Fajnie, przynajmniej w teorii.

Ogólnie podoba mi się póki co, nie jest jakoś źle (mimo że niegrywalna gwardia w core dostała nerfa XDD)
Obrazek

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Bardzo mocne nerfy naszej armi...

Tancerze stracili skirmish ale dostali hard target. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to że trzeba ich teraz wziąć minimum 10

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Bardzo mocne nerfy :lol2:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

"... scoring" :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1515
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Lmao, zbuffowali w sumie tancerzy (hard target + light troops + scoring > skirmisz) wiec masz mobilna piechote ktora zajmuje mniej miejsca i scoruje, oczywiscie masakrujac duzo innych jednostek. Troche boli starting size ale jest spoko.

Co do panow wyzej:
-kolejny nerf treekinow, nie moga scorowac
-nerf comba biegacz+ww klamka (ws, save i ward w dol, koszt biegania w gore, koszt klamki w dol)
-ograniczenie lorow
-progi 25% na rangedow i 45% na szybkie jednostki (kazda kawa, biegacz, sentinelsi i pathfinderzy) - udupienie avoidancow i wszelakich rozpisek strzelajacych
-brak wykupienia sejva 4+ na gwardii w core (i tak nikt na tym nie gral :lol2: )

Takze tego, troche nam sie tez dostalo :^)
Obrazek

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Koniec z 3+ As na konikach :(

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

25 % w łukach pierdole taka gre. Partyzantki nei zrobisz, 95% rozpisek to kserokopie.

mag
mag/hero
bsb
2xluki
moze driady
tancerze opór
hawwki
moze wildzi
orzeł
i cos z rare.
xYz

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Dokładnie nad czymś takim myślałem, na 1200, 2x mag bsb, 2x łuki, orzel, w rarach jeszcze ew poisony i dopchać tancerzami ;D
_______________________________

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

45% w avoidance - partyzantke da się zrobić fest - np najmniej mobilny oddział to tancerze :) .
Do limitu strzelania nie liczy się 2 herosów wayow więc nie będziemy tak źle strzelali a będziemy bardzo mobilni.
Tancerze - kosmos.
Przy mniejszej ilości strzelania i pocisków drwale zaczynają wyglądać bardzo ciekawie - tym bardziej z bodyguard i tym że każdy heros będzie miał po 3w.

Całościowo będziemy mieli mocniejsza armię niż obecnie.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Laik pisze:Całościowo będziemy mieli mocniejsza armię niż obecnie.
I szablonową jak nigdy... . Więc jeśli mam porównywać to wole szachy - tam nie ma elementu losowości.
xYz

ODPOWIEDZ