Minosy a Ogry

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Minosy a Ogry

Post autor: Rah »

Ostatnio zastanawiam się nad używaniem Ogrów. Za cenę 141p. mamy 3 ogrów z h arm,gw i tarczą. Jednak zaletą minosów jest przerzut testó psychologicznych i 8ld, ale za to nie mają asv.

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

save na 4+ od strzelania to dobra rzecz, jednak mozliwość wzięcia marki, szczególnie darmowej undivided - przerzuty psychologii, wyższe ld i ws - powoduje że imho minosy są bardziej opłacalne

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

przerzut psychologii i 8ld to gigantyczna przewaga.

Są jeszcze dwie - jedna równie gigantyczna - ws4, który powoduje ze na klocki zwyklasów mozna sie rzucać, a także inicjatywa 4 pomagajaca np. klepac giganty jak marzenie.

Nigdy nie wziąłbym ogra mogąc mieć zamiast niego minotaura. NIGDY.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

poza tym minotaury moga wziac marka khorna co sprawia ze sa jednym z najlepszych i najtanszych i najefektywniejszych monsterow.
brak sejwa czasem boli ale zawsze mozna dac ich 4 z bannerem i wtedy miela wszystko

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

A nurgla mają i bonusy ogrów (4+ save) i minotaurów.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Dupa a nie minotaurów bo im liderka ssie :P
Minos khorna albo undivided imho.
Uerph.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

moim zdaniem tez tylko i wylacznie korniki albo undivided inni raczej nie maja sensu - probowalem, teczowcy slabi (kostke mozna w inny spsob zalatwic), nurglowcy smierdza sa drodzy i w ogole musisalbys miec armie nurgla, slaaneszyci...... - tyle chyba starczy.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Hmm ja się nad ogrami pomimo wszystko zastanawiałem. Właśnie chodziło o ten pancerz i wsparcie pod postacią ciosów z siłą 6 - no i muzyk :).
Minusie lepsze bo w impakcie więcej są w stanie nachlastać - wyższy ws, inicjatywa - nie wspominając o khornie.
Liczyłem tak:
driady bija po minosach 12/6/3 odpowiedź 6/3/2 przegrałem.
driady po ograch 12/8/4/2 (przy savwie 3+) odpowiedź 9/4-5/2/2-1. Zabijajac jedną wygrywam muzykiem, zabijając dwie wygrywa przewagą.
na ostrzał też lepiej wychodzą, tyle że panika rulez - jak już padnie łogr
Minusie khorna inna bajka bo mają wiecej ataków

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

minosy maja wiecej atakow to raz i nie mozna jeszcze zapominac o cenie punktowej. 183 punkty za 12 at z s6 to sporo naet jak sa bez pancerza

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Nom dlatego sie zastanawiałem co lepsze - tzn jak armie montować: minusie kornikowe 183, 4 kornikowych rycerzy187 z muzyczkiem. Łogry z kolei full eqp. + muzyk to tylko 151.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

ogry maja mniejsza liderke, mniej atakow, wolniej biegaja...

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

no mniejsza liderka, true, mniej ataków - to zależy, wolniej biegaja? to nie prawda.

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

ano wolniej biegaja - ogry gonia 2d6, a minosy 3d6 (ale za to nie moga overruna zrobic).

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

chodzilo mi o gonienie. fakt czasem niemozliwosc overruna boli.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Wiadomo, najlepiej mieć wybór - gonisz czy nie, ale mi z tymi ogrami czy minusiami chodzi o to, że w sumie cżłowiek już ma w armii dragon ogry - dwa unity i teraz w ramach zwiekszania parcia, chciałem dorzucić łogry by mieć regony z s6.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

szczerze mowiac nigdy nie gralem na DOgrach tylko na spawnach.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Graleś ale pewnie w konfiguracji Slaaneshowej? te są owszem szybkie i męczące przez to. Ja np. wczoraj zastosowałem hellkę, która sprawdziła się znakomicie. tzn, początkowo do kitu, ale w 4 turze udało się w końcu ustrzelić highborna darków na smoków i życie stało się łatwiejsze. Chyba jednak hellka to najlepszy wybór hehe na rare, szczególnie że tańszy :P.
Ale mały off topic się robi

ODPOWIEDZ