TK 2250

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

TK 2250

Post autor: Stach697 »

Proponuje tak ((jest to rozpiska preferowana przeze mnie na elfy))

#Tomb King +170 Generał ==311pts==
-Great weapon +6
-chariot +45
-collar of shapehs +25
-golden ankhara +45
-chariot of fire +25

Liche priest +115 hierophant ==135pts==
cloack of the dunes +20

liche prest +115 ==123pts==
skeletal steed +8

liche priest +115 ==148pts==
skeletal steed +8
dispel scrol +25

2 x 10 skeleton warrior ==80pts==
-bow

7 skeleton lihgt horsemen ==98pts==

3 chariot ==120pts==

2 x 5 skeleton heavy horsemen (2 regimenty po pieciu) ==140pts==

tomb scorpion ==85==

tomb scorpion ==85==

15 tomb guard ==180pts==

10 carrion ==240==

2 screaming scoul catapult +180 ==220pts==
-skulls of for +40

20skeleton warrior 160 ==215pts==
-spear and shield +20
-standard +10
-Banner of undying legion +25pts
nie wiem czy pisanie swej strategi to dobry pomysł ale chce byście zrozumieli o co mi chodziło gdy brałem każde jednostki... ((mam nadzieje ze kumpel tego nie zobaczy :P))

Wizje mam taka skorpiony na tyłach sie załatwiają niedobitkami i tymi gównami... 10 carrionów ściągą... łuczników SSC ostry ostrzał... 20 warriorów walczy z 2 szeregów i sie wskrzesza bannerem... 2x10 bowmen idą do przodu jak przeżyją to strzelaj... heavy horsemeni blok tomb guardzi sie zajmują driadami bo ward nie działa u driad wtedy... 7 lajcików pomaga z jeźdźcami roluje ich innymi słowy... 3x chariot podążają w regimencie z królem ((skeleton light horsemen lub warriorsi blisko króla)) król ma warda na 4+ jak sie ni uda daje obrażenia na lajcików lub warriorów których se można wskrzesić..... liczki popychacze wskrzeszacze dopalacze...


Wszystko było by ok ... ale wykonanie i .... wiec wyszło tak .... nie mogłem rolować jezdzców lajtami bo lasy mnie blokły... kumpel mi powystrzelał wszystkie bowmeny... warriory nie doszły i se stały i do tego bił je ent z tych korzeni z lasu... warriorski i lajciki odciagnieci od króla.... ssc nie może strzelać bo lasy zasłaniają i już wszyscy walczą... wiec lajt zaszarzowane przez driady dochodzą TG z pomocą i dochodzą wtedy jeźdźcy elfów i rozwalają mi tg od flanki.... carriony lecąc zostały przyszarzowane od flanki przez driady(w lesie nie zauważyłem driad) i padły łucznicy cali... jedni heavy wchodzą do lasu i tak kończy sie ich przygoda a jedni szarżują na łuczników i zostają po wystrzeliwani w stać i strzelać -.- innymi słowy zostało mi regiment warriorów i king pomiędzy lasami z rydwanami które sa w takiej pozycji ze nie mogą se nic porobić ;/... nie mogłem rzucać czarów bo ma za mocnego dispela wiec żem se nie podopalał i nie po wskrzeszał... poradźcie co mogę i jak to rozegrać wziac by skończyło to sie lepiej :?: :?:

:idea: :idea: :idea: :idea:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2008, o 00:50 przez Stach697, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Przede wszystkim na WE trzeba się ustawić defensywnie bo konnicą i chariotami nie poszalejesz przy tej ilości lasów, są wręcz przeszkodą. Solidny kolcek TG, łucznicy i wykopki to podstawa. Szczególnie łucznicy bo trafianie na 4+ działa świetnie przy tylu skirmiszach siedzących dodatkowo w lesie.W moich kilku bitwach przeciw WE nieźle sprawdził się też casket of souls, mimo wysokiego ld elfów, omija np warda leśnych duchów.

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

No tak tez chciałem wziac Casketa ale lasy przysłaniają mu widzenie i szkoda mi tej katapulty za slot rare ;/ maja wysokie ld jak wypomniałeś wiec na czystą logikę trudno im NIE zdać a nie po to sobie zajmuje rare i 165pts żeby może coś tam zrobić heh ;] warda omijają tg ich klocek to obowiązek na WE tu sie zgodzę ze wiem ze chariotami nie przykampie ale konnica tez nic nie zdziała??? pomimo wszystko to 4 cale w trawie a lajciki to chyba nie za fajny pomysł nie ??

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Króla nie ma co wsadzać na rydwan bo po lesie nim nie pojeździsz. Szkoda marnować jego potencjał. Lepiej zrobić go latającego np. flail of skulls + collar+cloak of dunes lub ankhra+cloak+armour of ages+great weapon albo na piechotę i wtedy destroyer of eternities+collar i wsadzamy go do Tomb Guardów. Tomb Guardów za mało. Powinno być 20-25 z FCG i obowiązkowo z Icon of rakaph. To bardzo użyteczny sztandar. Można z nim cuda robić. łuczników za mało. lepiej wystawiać po 15,20. w razie czego reorganizacja i masz klocek z szeregami. a jak chcesz mieć po 10 to dodaj championa. Przydaje się. Szkielety z undying legion lepiej zrobić z hand weapon. Speary są kiepskie. Zamieniłbym też carriony na trzeciego scorpiona. No i masz słabą ochronę magiczną. 1 scroll to za mało. O kawalerii nic nie napiszę bo jej osobiście nie używam. Niestety nigdy mi się nie sprawdza.

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

Po kolei:
- Król na rydwanie jest spoko, nawet na wood elfy, daj go tylko do regimentu 3 chariotów z magicznym sztandarem (wskrzeszanie albo miraż)
- Wskrzeszanie na szkielach to zły pomysł daj im banner +1, z woodami wszystko co dojdzie z nimi do combatu będzie je niszczy szybciej niż ty wskrzeszasz
- Gwardie dopakuj do 20 i daj im ikon of rakaph
- Wywal zupełnie cariony i daj za nie 3 skorpa - na woody carriony są fatalne
- Liczce na koniu daj staff of ravening a hierofancie daj hieratic jara

Reasumując
staff +45 pts
jar +20 pts
skorp +85 pts
+5 gwardii 60 pts
FCG do gwardii +30 pts
icon of rakaph +40 pts
baner +1 na szkielach zamiast wskrzeszania, wskrzeszanie na rydwany +25 pts
sztandarowy na rydwan +20 pts

Razem 325 punktów, więc wywalasz:
10 carrion ==240==
5 skeleton heavy horsemen ==70pts==
i zmniejszasz lekką jazdę o 1 -14pts
zostaje jeden punkt, nie napisałeś czy dokładnie wyczerpałeś limit punktów w bazowej rozpie
i nie kop tych skorpionów, może jednego, to w zasadzie jedyna rzecz w twojej armii która kosi driady, 2 skorpy zawsze przepchną driady, jeden może utknąć
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

skorp jako jedyna rzecz jaka kosi driady?? a TG?? poza tym liczki 2 są na koniu a hierofantowi lepiej dac cloack jak ktoś podejdzie by mógł ziuu i se uciec ;]. król jest w rydwanach regimencie ale TOTALNIE NIE ROZUMIEM po co dawać rydwanom ten sztandar?? one na WE zawsze padają tylko impet coś robi wiec to tylko +20 za standard dla wroga i 100 za sztandar ;/

nie rozumiem jednego dlaczego wszystkie szkielety są takie słabe...

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

a nie sadzicie ze lepiej by było uchronic warriory przed ostrzałem i dac icon bearerowi banner of hidden dead i schować se warriorów z tarczami a potem ziuu na łuczników jak podejdzie driadami to ziuu rydwanami((które mi rozwala driady jak znam życie)) a potem ziuu kingiem a jak coś to nie płaca sie brać magów na elfy.... maja 6 dispela se nie poczaruje i 10 mocy se nie rozproszę nie lepiej 2x TP i IB ??? ((Przynajmniej mój kumpel ma tyle dispeli i mocy))

tak przy okazji itemy z tej samej kategorii mogą sie powtarzać??
Obrazek

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

...i wogle ziuu...

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

za chwile co daje hand weapon?? spear w piechocie mi da dodatkowy atak z 2go szeregu a hand ??

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

Podsumuje... niech ktoś odpowie na pytanie
*czy opłaca sie wziac kaszkieta???
**Jakich brać bohaterów ((bo lord to wiadomo ze TK))
***itemy z tej samej kategorii mogą sie powtarzać??
****co z heavy horsemenami??
***** co lepszego w hand weaponie niby od spearów??
******co wam sie w ziuu nie podoba??

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Stach697 pisze: ******co wam sie w ziuu nie podoba??
nic, jest czaderskie se ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

*czy opłaca sie wziac kaszkieta???
Jeśli warto to tylko z powodu -1 do casta dla przeciwników. Kaszkiet ma 1 strzał na turę (niepewny), który zawsze załapie się na jakiś MR. Katapa to przynajmiej 1 pewny strzał.
**Jakich brać bohaterów ((bo lord to wiadomo ze TK))
3xliczka, niekiedy widuje kombinacje 2xliczka + 1xtomb prince, icon bearer to egzotyka na stołach turniejowych.
***itemy z tej samej kategorii mogą sie powtarzać??
nie, oprócz dispel scroli i power stonów
***** co lepszego w hand weaponie niby od spearów??
hand weapon + shiled daje w walce +1 do ASv jeżeli walczysz od frontu
******co wam sie w ziuu nie podoba??
nic, poza tym że nikt ci nie zakwestionował tego że dałeś cloak of the dunes na hiero
pozdro i ziuu

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

powiem tak... szkielety.... pisze ze mogę łuki zastąpić tarczami za free ;] wiec wg mnie to dziwne ze coś za free lepsze niż coś za 1 pts ;p ale chwila z spearami tarcza w base contact od fronta daje tylko 1+ as a nie 2+???..... i o kategoriach .... ech ciągle nie rozumiem do końca... na przykład jeżeli dam kingowi jakis talizman (np golden akhara) a liczce (collar of shapesh ) to nie może tak być?? czy jeden np king nie może mieć 2x talisman na raz?? jak to jest ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Stach697 pisze:powiem tak... szkielety.... pisze ze mogę łuki zastąpić tarczami za free ;] wiec wg mnie to dziwne ze coś za free lepsze niż coś za 1 ptsp
Czy lepsze, rzecz względna, IMO zawsze jeden oddział łuczników jest niezbędny np. do zdejmowania fasta. Jeden woli zmiękczyć kogoś na odległość inny w CC, zalezy jaki styl gry preferujesz.
Stach697 pisze:ale chwila z spearami tarcza w base contact od fronta daje tylko 1+ as a nie 2+
Tu Ciebie kompletnie nie rozumiem.
-Tarcza + broń ręczna daje +1 armour save w CC od frontu, czyli taki szkielet z lekkim pancerzem ma 4+ sava w walce z jednostką z str 3.
-Spear+ tarcza daje możliwość walki drugiemu rzędowi, jeżeli nie szarżowali, nie daje nic do armour save'a. Masz 5+ z lekkim pancerzem. Jak ktoś w Ciebie wpada wypłacasz 10 ataków + czempion.
IMO lepszy jest zestaw tarcza/broń ręczna niż włócznia/tarcza. Więcej szczegółów znajdziesz w Rulebook'u, polecam.
Stach697 pisze:a przykład jeżeli dam kingowi jakis talizman (np golden akhara) a liczce (collar of shapesh ) to nie może tak być
Tak. Nie możesz powtarzać tych samych przedmiotów w armii np. golden akhara na Kingu i na Liczce (chyba że np. DS). I ogólnie zasada jest taka, bohater nie może posiadać dwóch magicznych broni, pancerzy, arcanów, enchantów, talizmanów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Ehh.. rulebook, rulebook, rulebook... Naprawdę warto go przeczytać :D
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

roole booka czytałem ale po prostu niektórych rzeczy nie zrozumiałem i wole sie dopytać niż ciągle czytać to samo i nie rozumieć ;]
Obrazek

ODPOWIEDZ