Wielkanocne jajeczko ;)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Antar
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Wielkanocne jajeczko ;)

Post autor: Antar »

Kolejna moja praca 8) Tak jak w temacie, zamiast kolorować pisanki siedziałem i pędzlowałem tegoż oto krewniaka Pudziana ;) Trzeba było wykorzystać 2 dni wolnego od wszelkich obowiązków życia codziennego :] . Komentujcie-wychwalajcie ;) i mieszajcie z błotem- jak co komu pasuje :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Zajefajne ma szpony, sztandar tez ladny, podstawka pasuje swietnia zrobiona, niezle scieniowana zbroja (kiedy ja tak bede malowac :cry: ) Mam male pytanko jesli to jest "jajeczko wielkanocne" to miales je w koszyczku i je swiaciles jak tak to jaka byla reakcja ksiedza ?? :lol:

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Ładne to jajko... znaczy się figurka. Tylko szpony w prawej łapie się powyginały.
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Kurde, ale bym sobie po przeklinał. Ta figurka jest po prostu piękna, boska... ryj tego kolesia jest genialny, nieee kurde, ale się pod jarałem :lol: Ale kurde poważnie naprawdę i kolory i szpony i ... i cały ten figs jest b. ładny. Też bym chciał tak malować wielkanocne jajka :wink:

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

No figs zajebisty ale juz jak na takim poziomie malowalnie to trzeba krytyke zrobić;) ostani highlight na sztandarze jes po prostu blady. IMO to jest po prostu czerwony +skull white. wg mnie o wiele lepiej tam by pasowało rozjaśnienie mieszanką czerwonego i blazing orange.
Pozdro!!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

mnie zaciekawily dwie sprawy...
1 nie chciales nic "napisac" na pergaminach?
2 sztandar tylem naprzod? ;) [tzn z tylu rysuneczek z przodu brak...?]
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Na siłe sie czepiacie.
Imo jest świetny ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ultra jaja na forum! :D

Malowanie bardzo dobre, bardzo stonowane i spójne. Bardzo mi się podoba złoty NMM i czerwień, zarówno rękawic, jak i sztandaru, idealnie się komponuje z pozostałymi elementami. Moim zdaniem - gdyby czerwień rozjaśnić pomarańczowymi kolorami - trzeba by złoty również inaczej potraktować, bardziej na "żółto", a wtedy cała figurka byłaby zbyt kolorowa, a tu, do zimowej podstawki, takie chłodne odcienie lepiej pasują. Jest dobrze tak, jak jest i nic nie zmieniaj.

Poza tym zdjęcie jest bardzo dobre i wszystko ładnie na nim widać.

Jedyne, co mi się od razu rzuciło w oczy, to zbyt mała ilość warstw na niebieskim pancerzu, szczególnie na naramiennikach to widać, "plamy" od pędzla. Jeden glaze z niebieskiego koloru na tym wszystkim powinien wystarczyć, żeby zatrzeć granice pomiędzy tymi warstwami.
Aha, może mi się wydaje, ale "szpony" lewej dłoni są chyba nieopiłowane do końca, tak coś widzę na ujęciu z tyłu, coś tam wystaje... ;)

Szare logo Ultramarines na czerwonym sztandarze wygląda rewelacyjnie (pasek spełnia rolę "obramowania i dopełnia całości), bardzo dobrze dobrałeś odcienie, jak i schemat kolorystyczny dla całego modelu. Podstawka bez szaleństw, ale dobrze pasuje do całości. Kawałki pergaminu na sztandarze mogą zostać takie, jakie są, gdyby był tam jeszcze tekst, całość byłaby nieczytelna i "przeładowana", a trzeba zachować umiar ;) Po prostu cała figurka jest w jednym tonie i żaden element się nie wyróżnia odcieniem i sposobem malowania.

Najlepszym elementem dla mnie z całej figurki jest prawy naramiennik z tym łańcuchem i symbolem zakonu!

Dobra robota!

Pozdrawiam
Sławol
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2007, o 21:12 przez Sławol, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Hmmm jak na Ciebie to nawet ladny...... :lol: :lol: :lol: :lol: 8) Tak na powaznie , to kolejna Twoja mocna praca , tak trzymaj ;) Jedyne , ale to te wygiete szpony - wyprostuj je bo efekt psuja i czerwony - do mnie przemawia bardziej czerwony rozsjaniany blazingiem , no ale to jest juz akurat tylko kwestia gustu :) Tak czy siak sicarius jest w pyte ;)

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Super jest :shock: :!:
Ale przez całe 2 dni (tymbardziej święta) malować to trochę dłuugo :D (ale dla takiego efektu może i warto)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Naprawde superasny :D troche male zdjecia ale i tak super :)

Mam tylko pytanko odnosnie sniegu tzn. jak go zrobiles ???
Bo ja robie standardowo (wikol + b.farbka + soda) ale jakos tak ....;) :roll:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Bardzo fajny Spejs Marian ;)
Brakuje mi tylko napisów na scrollach, no i pazurki na prawym ręku jakoś się pogięły.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Idzie maj- miesiąc jaj :) Może tak cały mendel :) A tak na powaznie bardzo fajny koks, fakt sztandar trochę na odwrót, ale poza tym super.

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

http://www.chestofcolors.com/cofc-postn ... _photo.php

Troche mi Twoja praca - pierwsze moje skojarzenie - przypomina Sicariusa wykonanego przez DC - ten sam uklad kolorow w pewnych miejscach te same efekty - dzioorki w pancerzu itp moze nie wszedzie ale wydaje mi sie ze inspirowales sie troche ta praca ;) i bardzo ladnie to wszystko wyszlo tak wiec swoja droga gratulacje tego "jajeczka" :D aczkolwiek fajnie by bylo wieksze foto zobaczyc ;) i naprostowac pazurki oraz ten 1 pazur po lewej stronie na tylnym zdjeciu takjakby mial nadlewke drobna - mzoe to zludzenie a jesli nie czepialstwo ale bardzo mi sie ten element nie spodobal i popsul ogolny efekt ;/ - swoja droga na odwrocie znak ultrasow troche jest kiczowaty tak jakby po macoszemu potraktowany - chyba tyle negatywnych uwag reszta bardzo ladnie wyszla i nie mam wiecej pytan sugestii mocna praca ...

Antar
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Antar »

Poszedłem za głosem ludu - pazur został naprostowany :) Jeśli chodzi o barwy-Sławol trafił w "10" w szczególności z tym rozjaśnianiem czerwonego, natomiast w kwestii zbyt małej ilości warstw na pancerzu to tutaj się mniej z nim zgadzam ;) Chociaż może faktycznie przydałaby się jedna-dwie dodatkowe wartswy (miejscami) by wygładzić ten pancerz ;) Co do pergaminów, to ma czyste bo dopiero co otrzymał "nówki sztuki" (stare-wygniecione i pomazane trafiły do rodzinnego albumu albo archiwum :wink: ), będzie na nich dopiero miał okazję pobazgrać, więc wszystko przed nim :D .Zdecydowałem się na jakiś bazgroł na odwrocie sztandaru ponieważ jest tam większa powierzchnia i łatwiejszy dostęp-więc maznołem taki zygzak ;) (Free handy nie są moją mocną stroną, choć z tego znaczka jestem umiarkowanie zadowolony :) Od frontu są wspomniane pergaminy i uznałem że to wystarczy (poza tym pociachałbym się gdybym miał bazgrać coś między tymi pergaminami i jeszcze na pofalowanej powierzchni, co to to nie ;P ) .
Śnieg jest firmowy GW, żadna soda i te inne, poszedłem po najmniejszej linii oporu :) Tylko nałożyłem 2 warstwy na siebie by uzyskać efekt :push up" ;)
Co do inspiracji to nie kierowałem się żadnym konkretnym modelem ,owszem przeglądałem wcześniej na CMONie kilkanaście Sicariusów i widziałem też tego wykonanego przec DC, ale nie był on moim natchnieniem :wink:

Dzięki za wszelkie komentarze 8)

Awatar użytkownika
|_Mlody_|
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: |_Mlody_| »

Antar z tego co widzialem to twoje prace sa najladniejsze z Mantry

Gosc jest genialny szczegolnosci zwoje :wink:

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

Przesliczna figurka. Kolory wspolgraja genialnie, a poziom, na jakim wykonczona jest glowy tego goscia po prostu miazdzy. Ja bym tego nawet w tydzien nie pomalowal, tak ze jak na dwa dni zabawy efekt szokujaco dobry. Jedyne co mi sie nie do konca podobalo to ten chrom na plecaku - jakis taki za ciemny wyszedl i nie wyroznia sie od niebieskiej zbroi, przez co prawie go nie widac.

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

to ba swietny jest i co wydawalo mi sie nie mozliwe ten snieg jeest naprawde udany !!!!!

Awatar użytkownika
Krzechu
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzechu »

Na technice i ładnym malowaniu się nie znam, więc napiszę ogólnie o moich wrażeniach: figurka generalnie super. Ale nie uważasz, że te cienie na sztandarze są trochę zbyt kontrastowe? W moich skromnych oczach wygląda to trochę sztucznie...

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

zbroja:
mysle ze jest tocke zbyt bardzo rozjasniona (wpada troche za mocno w nmm), ale za to czerwony wyglada bardzo milo :)

twarz:
hmm... n/c ;) poprostu popraw ;)

sztandar:
w klimatach deamon color :) ale ładnie. dodal bym mu jeszcze tylko jakis free hand.

podstawka:
bardzo mi sie podoba, snieg wyglada naprawde swietnia, a nie jakies tam lukrowane guziczki.

a tak ogolnie, to niepodoba mi sie zestawienie kolorow. dał bym 7.5 na cmonie :)

niedugo tez dodam swojego pudziana :)

zdrowie!

ODPOWIEDZ