Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Trubas »

Wiecie czy do wiertarki Gw pasuja zwykle wiertla?
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

tak, w nich są zwykłe wiertła
Obrazek

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Czy istnieje i jak sie nazywa farba pozwalajaca na proste malowanie spaczeniwej broni, krysztalow itp. ?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Tak, są to różne odcienie zielonego + biały i czarny. W takim razie po kiego grzyba zakładasz 2 nowe tematy?! W grudniowym white dwarfie jest potężny tutorial o malowaniu spaczenia i poświaty.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
rebeliant
Wałkarz
Posty: 55
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: rebeliant »

Szybkie pytanie odnośnie NMM.Przy nakładaniu kolejnej warstwy ( 3 ) nie przechodząc w całości do konkretnego koloru ; maziamy mokrym pędzlem po całości zostawiając zagłębienia , washujemy czy krawędziujemy ?? ;D
A good beginning makes a good ending

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

Szybkie pytanie do chaośników. Z czego robić heraldów? Ze zwykłych bloodlettersów itp., dodać do nich trochę gs itemków i będzie herald, czy jakoś inaczej robicie?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Tak też można. Dodać mu kilka ciekawych rekwizytów, jakąś zbroję, tabard, dać jakąś fajna broń...

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

A jakie inne pomysły? Bo nie widząc figurki heralda, nie wiem jak powinien od wyglądać[tzn wydaje mi się że tak jak reszta demonów, tylko lepiej wyglądający ^^]...

Awatar użytkownika
Saito
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Saito »

Błysk pisze:Nie zabijać jeśli było...

Jakie rozmiary pędzli Mag-Pol nadadzą się do malowania figurek? Zamawiam z większą przesyłką i zależy mi na jednym sklepie gdzie opisane są:
Pędzelek Mag-Pol nr 0
Pędzelek Mag-Pol nr 00
Pędzelek Mag-Pol nr 1
Pędzelek Mag-Pol nr 2
Pędzelek Mag-Pol nr 4
Pędzelek Mag-Pol nr 6

Zastanawiam się, bo gdzie indziej znalazłem je opisane dokładniej np. R+00, itd. który do czego, a tu nie mam pojęcia, zwłaszcza, że dopiero zabieram się za malowanie.
w zasadzie ja używam głównie pędzli or ozmiarach nr. 1 i 2, maluję nimi prawie wszystko. Mniejszych używam wyłącznie do malowania oczów itp. Jeśli chcesz robić dry brush, to używaj do tego starych pędzli ew. kup sobie jakiś tańszy pędzel, bo przy tej "technice" pędzle szybko się niszczą. Najważniejsze żebyś poczytał forum i poznał podstawy technik, a efekty przyjdą z czasem.
Obrazek[br /]
Obrazek[br /]
Obrazek[br /]
Moja galeria :D 8 edition sucks!!!

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Wiecie gdzie można kupić podstawki kwadratowe 20x20mm ,na gildiawojownikow.pl nie są już dostępne...:(,nie chodzi mi te komplety GW square bases/

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Czy klej polimerowy nadaje się do plastikowych modeli, czy dobrze trzyma?
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4459
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Arathorn pisze:Czy klej polimerowy nadaje się do plastikowych modeli, czy dobrze trzyma?
Nie.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

patryk999 pisze:Wiecie gdzie można kupić podstawki kwadratowe 20x20mm ,na gildiawojownikow.pl nie są już dostępne...:(,nie chodzi mi te komplety GW square bases/
mrocznyraj.pl
bitspudlo.com

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

A coś co sklei 2 części które niekoniecznie do siebie idealnie pasują, np, z 4mm przerwą?
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4459
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Arathorn pisze:A coś co sklei 2 części które niekoniecznie do siebie idealnie pasują, np, z 4mm przerwą?
Użyj Green Stuffu, Poxiliny albo jakiejś innej masy modelarskiej.

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Ok, dzięki :)
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
rebeliant
Wałkarz
Posty: 55
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: rebeliant »

Ma ktoś link do ciekawego poradnika odnośnie warstwowania ?? Język najlepiej ang lub pol
A good beginning makes a good ending

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Którą torbę wybrać?
Feldherra?
http://www.morion.waw.pl/index.php?kod= ... 06&pokaz=1
Cytadeli?
http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=6500&sid=10cb3eff
Stary Świat?
http://www.sklep.staryswiat.com.pl/kat- ... deli).html

Nie wiem czy feldherr ma w tej torbie te pianki z możliwością doklejania tych kwadracików czy ma coś w stylu starego świata...
Prawie bym zamówił przed chwilą walizkę na "wiertarę" cytadeli ,ale wolę poczekać na radę.W ostateczności chyba wezmę stergo swiata bo ma te kwadraciki do "modelowania" nie trzeba wycinać.

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

patryk999
Torba tak naprawdę może być dowolna , gównie chodzi o piankę bo ona amortyzuje figurki przy przemieszczaniu ,dzięki niej wilgoć która dostaje się do środka nie idzie na figurki a one nie matowieją farba nie odpada tak szybko i nie blaknie jak figsy są w taki szczelny kontenerze to długo są ładne, dlatego do blistów idzie gąbka żeby ładnie wyglądały jak po odlaniu nawet 10 lat po wyprodukowaniu do pudeł nie ładują bo i tak figsów nie widać .
Tak naprawdę to możesz torbę nawet na lapka dostosować na czas przewozu poprzez właśnie wyłożenie jej taką pianka która wchłania wilgoć i amortyzuje. Ja tak robję tylko piankę wkładam , tylko dziury musiałem powycinać w niej .
Widzę Wszystko

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Ktoś ma ,którąś z tych toreb ,waliz?
Ostatnio zmieniony 17 sty 2010, o 23:03 przez patryk999, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ