orki 1500 + 250

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

orki 1500 + 250

Post autor: loko »

Unnamed1500 Pts - Orcs & Goblins Army

1 Black Orc Big Boss @ 155 Pts
Heavy Armour
Biting Blade [5]
Enchanted Shield [15]
Warboss Um's Best Big Boss At [30]

1 Boar @ [0] Pts

1 Night Goblin Shaman @ 130 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Dispel Scroll [25]
Magic Mushrooms [10]
Magic Mushrooms [10]

1 Night Goblin Shaman @ 130 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Dispel Scroll [25]
Nibbla's Itty Ring [20]

5 Goblin Spider Riders @ 70 Pts
Spear; Short Bow; Shield


5 Goblin Wolf Riders @ 70 Pts
Spear; Short Bow; Light Armour


25 Night Goblins @ 172 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician

2 Fanatic @ [50] Pts

23 Orc Big 'Uns @ 320 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Morks Spirit Totem [50]

1 Orc Boss

10 Savage Boyz @ 95 Pts
Frenzy; Choppa; Spear; Warpaint; Musician

1 Spear Chukka @ 40 Pts
Bully

1 Spear Chukka @ 40 Pts
Bully

1 Spear Chukka @ 40 Pts
Bully

1 Spear Chukka @ 40 Pts
Bully

1 Rock Lobber @ 75 Pts
Bully

1 Doom Diver @ 80 Pts

1 Trolls @ 40 Pts

Casting Pool: 6

Dispel Pool: 4

Models in Army: 104

Total Army Cost: 1497


dodatek:
5 Wardancers @ 129 Pts
Wardancer Weapons; Musician
1 Bladesinger @ [14] Pts
Wardancer Weapons

10 Glade Guard @ 120 Pts
Longbow

zostaly 3 pkt ktore pewnie pojda na jeszcze jednego goblina jak nic nie wymysle. jak widac gleboki def ,hyba mocna antymagia,mozliwie zywotny generał. gg robią za mengili, tancerze czaja sie do kontry i jako jedyny skirmich maja szanse na zlapanie jakiegos latajacego plugastwa jak np pegazy albo inny shit.
jest jeszcze pomysl na dorzucenie driad ale to juz nie wiem zamiast czego.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Po pierwsze, broda na generała (albo szamana) glupio stracic oddzial za 300 ptsów od paniki.
Po drugie - Totem imo zbędny , wyciągasz teraz 7 kostek i 2 skrole - sporo, biorąc pod uwage ze wróg może użyć max 8 PD, a nawet 1DD ponad limit (2 zpuli 2 za szmanów, 2 totem i 3 zas skrole = 9) :), . Proponowałbym wrzucić grzybki jankiela, przyciac totem i jeszcze jedne gobliny z fanolami - skoro to ma być defens. I koniecznie Broda, az grzech nie wziąć ;)

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

ano racja nie liczylem limitow DD, genek z brodą, słomką i tą zbroja codaje 1+ save?slabo znam nie bookowe itemy;/ na kolejne gobosy moze nie starczyc hyba ze golusienka 20 z fanami. co powiesz o hornie? dodatkowy bound i to calkiem wysoki lv , jak dispelowac to pewnie z 2 kostek, nam daje liderke ktorej nigdy dosyc a takiej np abominacji zabiera. czy nie zabiera? a te WE to wporzo?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Rogu nie dawaj. IMO jest bezsensu. Działa słabo i czasami szkodzi zamiast pomóc.

Jak wywalisz totem będziesz miał i gobliny i może jakiś herdzik do kontry.

Gienek może być w tej wersji co podałeś. Zawsze można wtedy robic taki świński myk z wychodzeniem z oddziału i bombardowaniem fanatykami (tylko nie możesz dopuścić żeby abomka szarzowała na gienka wtedy. :twisted: )

Reszta kropka w kropke tak jak mówi Charki.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

nie kumam tego swinskiego myka. masz na mysli wyslanie dzielnej golej 20 ng z 3 fanami do przodu? na herdziki nie styknie bo tancerze zjadają dodatkowego specjala.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

nie widze powodu bu nie zagrać na 2x glade guards (styknie punktów?) + full park maszynowy + night goblins z fanolami + savage
fasty by były nie potrzebne...

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Wyjeżdzasż z oddziału orkiem w zbroi i ustawiasz się w 6" od abomki, żeby działał na nią przerzut udanych regenek. Tylko musisz ja zablokować, żeby Ci generała w tym przypadku nie pożarła. Potem ruszasz gobliny z których dajmy na to wyjechałeś i strzelasz fanolami do abomki.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

hytre , od bidy moznaby takiego gienia do fasta wsadzic zeby go ubezpiecznic.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Nie ubezpieczysz go. Wręcz przeciwnie. Będzie łatwo wbić na lekkiej jeździe panikę. Lekki ostrzał gienek weźmie na klatę, a cięzki tak czy siak go pewnie złozy. Więc fastem conajwyżej zasłonić przed ostrzałem.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

kontyngent slabawy-> lepiej zainwestowac w duzo lucznikow w liczbie tyle ile wlezie (nie wiem czy nie lepsi byliby z DE) + w driady 8-10(wtedy analogicznie harpie)

general tez jakis taki dziwny-> chyba wywalilbym warda (i tak prawie nigdy go nie uzywam i rzadko zaluje takiego posuniecia)...za to na pewno broda

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

daj sobie 2 bolce Krasi 10 Kuszoli jako kontygent :) 6Bolców :)

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

ZYLIONY BOLCÓW!!!!!
Normalnie aż mnie natchnęło. Btw nie wiem jak u was, ale u mnie zazwyczaj pudłują albo nie ranią, wole klopy.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

bp mi nie pozwala na kolejne maszyny.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nawet jeśli są w kontyngencie? Wydaje mi się, że wtedy możesz (tak samo demony mogą mieć 2x horrory)

ODPOWIEDZ