8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: Jasiuuu »

Kal_Torak pisze:Co do tych monsterów z crushem i tym masakrycznym oddechem - to na chwilę dzisiejszą aż mi się nie chce wierzyć, że GW tak dopakuje LT. Z jednej strony mam dopak maszyn wojennych ale skończył się strach przy informacji, że ich siła drastycznie spadnie i nie będzie no armour save na każdej maszynie. Dlatego troszkę uwierzyłem w rozsądek GW (co może o mnie niezbyt dobrze świadczyć ;P), to i kurcze musi być jakieś dodatkowe info, haczyk na monstery - nawet jeśli mają te crushe attacki - musi być jakiś nerf do tego, bo samo w sobie jest to rzeczywiście trochę chore.

e tam, wystarczy że zianie działa raz - podstawiasz hydrze jakieś tanie ścierwo i potem już nie pozieje
, a rada na crushe taka sama odgiąć i samemu wpaść ; )
Obrazek
T

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jasiuuu pisze:e tam, wystarczy że zianie działa raz - podstawiasz hydrze jakieś tanie ścierwo i potem już nie pozieje , a rada na crushe taka sama odgiąć i samemu wpaść ; )
Gdyby to było takie proste. Gdyby ten śmieć miał szansę odgiąć o ile śmieć nie zostanie zaszachowany lub zjechany przez innego lepsiejszego śmiecia albo rozstrzelany ;P. Jeśli przeciwnik pozwoli tak łatwo sobie odgiąć LT i pozwolić siebie zaszarżawać. Jak magia będzie działała jak należy lub magia przeciwnika nie będzie zbyt miotła itd itd. po uwarunkowanie terenów na polu bitwy na rozstawieniu kończąc ;P

Monstery w ostatnich bookach osiągnęły swoje apogeum. Nie chciałbym aby zostały na tak chorych bustach bez żadnych równoważnikach. Aczkolwiek nowe bestie mogą się cieszyć - ich LT nabierają poważnej mocy ;P

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Gdyby to było takie proste. Gdyby ten śmieć miał szansę odgiąć o ile śmieć nie zostanie zaszachowany lub zjechany przez innego lepsiejszego śmiecia albo rozstrzelany ;P.
witaj w naggaroth

Monstery w ostatnich bookach osiągnęły swoje apogeum. Nie chciałbym aby zostały na tak chorych bustach bez żadnych równoważnikach. Aczkolwiek nowe bestie mogą się cieszyć - ich LT nabierają poważnej mocy ;P
mało zabawne : /
Obrazek
T

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

Nitrox pisze:O ile plotka jest prawdziwa, to w 8 edycji WFB będzie można skorzystać tylko z jednej rzeczy - regenki, AS, albo ward save.
Będzie AS plus Ward lub regenka. Bardzo niewiele jest rzeczy, które mają warda i regenerację (jakieś Nurglowe demony, nie wiem czy coś jeszcze?), więc ta zasada nie będzie miała większej wagi.
Jasiuuu pisze:e tam, wystarczy że zianie działa raz - podstawiasz hydrze jakieś tanie ścierwo i potem już nie pozieje
Nie wydaje mi się, żeby gracz DE chciał tracić jedyne zianie w bitwie na tanie ścierwo, a chyba nie ma obowiązku używać go przy pierwszej okazji? ;)
Jasiuuu pisze:a rada na crushe taka sama odgiąć i samemu wpaść ; )
Crushe chyba działają zawsze, nie tylko podczas szarży.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Na logikę chyba tylko w szarży. Ponoć działa to jak Impakty zwykłe :P
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

Ma to odzwierciedlać deptanie, miażdżenie i całą gamę innych nieprzyjemnych rzeczy, które ktoś duży robi z kimś małym - a żeby kogoś rozdepnąć, nie trzeba chyba szarżować ;)
Wydaje mi się, że crushe będą w każdej rundzie. Warseer mówi, że to nie są impacty - ASL zamiast na początku, zwykłe ataki zamiast hitów - i zapewnie nie tylko w szarży.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Jak już marudzicie to róbcie to porządnie! Ech.... :wink:

Nie wiemy jak to będzie do końca działało. Jednak LT zaczną być prawdziwą zgrozą... albo i nie.
Dlaczego?
Co z tego że wybijesz taki "genialny" CR skoro piechota to spokojnie przyjmuje i rzuca stabborn. W następnej rundzie nie ma już crush them i broni oddechowej, w dodatku nie zabieramy statika za ranki bo smok czy tam inne ścierwo nie ma rank. I takie super-smoczydło jest łamane przez klocek marasów, który jest dwa razy tańszy. To samo się tyczy hydry.
W dodatku mało prawdopodobne aby hydra dalej miała 4+ regenke < abominacja też > więc te paskudy będą spadać od strzelania znacznie szybciej niż teraz. Nie wspomnę już lore of fire, który daje +1 do woundwania i flaming ataki na oddział. Taki oddział zjada taki potworki w jedną rundę.
Paskudny uśmiech power gamera

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a to akurat głupie imo

jeśli CA miały by działać fajne to powinno to być
d6 Authitów z S z profilu (+1 za frenzy)
premia, poza zwykłymi atakami
ataki te idą zgodnie z innicjatywą, czyli zazwyczaj i tak ostatnie (no chyba że ktoś ma GW)
autoraninnie (na 4+ do ogropodobnych, 40x40, nie działa na LT)
lookout sir
jak przy strzelaniu
jak zdasz I to nie obrywasz
no As
no Rg lub bez zmian/zmniejszona do 5+
ward dozwolony

na pewno w szarży, czy po tem nie wiem
może jeszcze w szarży będą jak impakty, potem już z I
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

nie wiem, moze. osobiście nie interesowałem sie aż tak bardzo tymi plotkami :mrgreen: Wszystkiego dowiemy sie w swoim czasie ;)

ps. Kiedy ma być na nowa edycja dokładnie ;) ??
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

a ja mam pytanie.
czy hydra moze teraz ziac? bo jesli nie to skad wy wzieliscie to zianie u niej. jest tylko informacja, ze monstery beda mogly uzyc tej zdolnosci raz na gre ale nie ma nigdzie infa, ze wszystkie. czyli jesli taka mozliwosc istnieje to spokojnie mozesz sobie ziac, jak nie masz takiej zdolnosci w rb to chocby skaly sr*ly to ognia z hydry nie wydobedziesz.

no chyba, ze moze ziac ogniem to wtedy nie ma gadki :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Morsereg pisze: chocby skaly sr*ly to ognia z hydry nie wydobedziesz.
Hehe :lol:
Morsereg pisze: no chyba, ze moze ziac ogniem to wtedy nie ma gadki :)
Tak hydra może ziać :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Panikujecie. W teorii to wraithy byly niewystawialne, za to BD mieli rzadzic na stolach.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

słabo zorientowany jestem na temat 8 ed ale czy zegar na stronce GW odmierza czas do nowej ed ? 9 dni ?
Obrazek

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

też mnie to zastanawiało :mrgreen:
Aczkolwiek nie sadze że to do nowej edycji bo ona chyba miała byc w lipcu :P Może jakiś nowy AB wychodzi :mrgreen:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

The new edition of Warhammer is released on 10th July. But, from Tuesday 15th June your local Hobby Centre will be running loads of exciting introductory and demonstration games for you to take part in using the brand new rulebook.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Czyli po 15 będzie już wszystko wiadomo ;P

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

I seem to remember someone saying that stone throwers will be armour piercing, but until I get more info on this I thought it was safer just to leave it that they may have some sort of armour save.

Anyone else hear that halberds would be armour piercing as well btw?
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

teraz czekam aż ktoś krzyknie że warriorzy z halabardami zamiotą wszystkich
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Warriorzy z halabardami zamiotą wszystkich!

Mówisz, masz.
Lest we forget:
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Teraz każda elitarna piechota będzie miotła wszystkich ;P (no moze nie kazda ;P)

Swoją drogą zastanawia mnie jedno. Z początku była mowa o biciu tylko z jednego szeregu ale drugi miał zastępować zabitych. Aktualnie każdy drugi szereg włącznie z kawalerią ma bić. Natomiast zamarła plotka o zastępowaniu pokonanych. Pierwsza plotka była bardzo ale to bardzo sensowna - pozwalała w końcu na bardziej wyrównaną walkę i uniknięcia zbytniej przewagi gracza który ma pierwszeństwo ataku - dzięki temu starcie jest mniej jednostronne i mniej nudne dla osoby która przyjmuje cięgi i musi rzucać breaka na minus fafnaście. Jeśli okaże się, że biją dwa szeregi ale polegli nie są zastępywani aby móc oddać to znowu wracamy do punktu wyjścia, bo osoba z pierwszęństwem ataku posiada dwa razy więcej ataków umożliwiający wybicie całych dwóch szeregów albo całego pierwszego i częsciowo drugiego (ale wystarczy ze wybije tylko pierwszy). Trochę się pogubiłem i chciałem się zapytać czy zastępowanie poleglych jest nadal aktualne? Byłoby trochę głupio gdyby zamiast szarzy inicjatywa była cechą rostrzygającą umożliwiającą pierszeństwo ataku a tym samym uniemożliwiając przeciwnikowi odgryzienia się w walce wręcz.

Osobiście mam nadzieję, że te bicie z drugiego rzedu okaże się pomyłką i zostanie poprostu zastępowanie poległych z pierwszego rzędu przez drugi rząd. I aby uniemożliwić przeciwnikowi oddania w walce wręcz trzeba będzie uszczuplić lub wybić i drugi szereg co przy walce z jednego rzedu nie jest rzeczą prostą nawet jak sie ma bazowo 2 mocne ataki.

Zablokowany