Mantic Games - konkurent dla GW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Re: Mantic Games - konkurent dla GW?

Post autor: Don_Silvarro »

Tiger Brown pisze:Akurat dla mnie fluffowym punktem wyjścia dla wizerunku rasy krasnoludzkiej jest Tolkien.
Akurat do Tolkiena to zarówno 'imaż' krasnali GW, jak i Mantica ma się jak pięść do wiadomo czego. A wszelkiej maści zabójcy/berserkowie/inni półnadzy wariaci to już w ogóle.

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

eliah91 pisze:
MagisterMilitum pisze:Ahhh mantic ma juz gotowe zombiaki :P Poszukajcie filmiku na youtube ;)
Kopsnij link, nie mogę znaleźć.
Nie wiem gdzie szukales ale...zerknij na blog mantica i filmik pt; Mantic News – A Cunning Plan
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

ehh... musze odszczekać swoje słowa... dwarfy i undeady z manticy są rzeczywiście dość fajne... Musiałem sie zagłebić w inne lepiej pomalowane dwarfy:P
Edit.
Jedynie armaty są troche szpetne...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

armaty moze i tak, ale flame cannon i organki sa genialne.
mnie sie kusznicy, strzelcy i warriorzy nie podobaja. jakos tacy nieproporcjonalni.
berserkerzy nawet daja rade.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Morsereg pisze:jakos tacy nieproporcjonalni.
:shock: :shock: :shock:

Jeszcze powiedz, krasnale GW są proporcjonalne to się chyba zleję ze śmiechu :P :wink:
Musiałem sie zagłebić w inne lepiej pomalowane dwarfy:P
Generalnie miałem to samo z elfami i krasnalami - te na stronie Mantica są mocno meh, ale pomalowane lepiej i w inne barwy, ze zdjęciem z korzystniejszego kąta - miód. Czyli w sumie dokładnie tak samo jak z figurkami GW :P Więc polecam wszystkim 'krytykantom' poszperać 'na internetach' za lepszymi fotami :)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Dwarfy Mantica mają widoczne nogi, te GW nie stąd róźnica w ich postrzeganiu.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Nieprawda Slayerzy GW posiadają nogi , ba nawet kolana można zobaczyć ^^.
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Poczekam jeszcze na orkasy:) Jak wyjdą fajne to moze sie skusze... bo tymi z GW jakoś juz wymiotuje brakuje mi małpich pysków z 4-5 edycji:P

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Ehh mnie tylko zastanawia czemu za te figurki odpowiada ktos kto zupelnie nie mysli.

Wszystkie maszyny z 2 kolesiamia zalogi - powinno byc 4 z czego jeden inzynier.
Kusznicy/Strzelcy bez zadnych tarcz w wypraskach.

Revenanci bez opcji zrobienia kolesi z dwurakami.

itd.

A krasnoludzkiej klopy czy fajnych plastikowych orlow po 8 funtow nie ma choc pewnie by sie sprzedaly znacznie lepiej niz kolejna mutacja krasnoludzkiej armaty.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Skąd wiesz że w systemie mantica są uwzględnieni inżynierowie i może maszyny mają dwóch załogantów, a kusznicy nie mają możliwości wykupienia tarcz ?? Te figurki nie są projektowane do warhammera tylko do systemu mantica :P

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

What he said.

Poza tym, jak chcesz 100% kompatybilnosć z realiami GW:

Przyklej strzelcom tarcze z zestawu piechoty. Względnie kup tarcze w jakimś sklepie z bitsami. Albo wytnij z plasticardu.

Szkielety i Revenanci są oparte/oparci na tych samych częściach. Szkielety maja opcję włóczni - wystarczy dać je Revkom, przyciąć, dokleić ostrza od toporów i są ziomki dwurak + tarcza.

Kup katapultę szkieletów, spiłuj kolce, wymień załogę - masz katapultę krasnali.

Z obsługą maszyn faktycznie biednie, ale wystarczy kupić troop box Ironcadów i połączyć z pozostałymi częściami z działa aby stworzyć więcej załogantów. No i będą tarcze dla strzelców.

Wystarczy trochę inwencji i z Mantica mozna wycisnąć praktycznie wszystko - już mam pomysł na zrobienie plastikowych Swordmasters i Phoenix Guard z regonu włóczników i zwiadowców, jak również koncepcję na przeróbkę elfiej balisty na rydwan :) Ba, wystarczy łucznikom obciąć dłonie trzymające łuk i wkleić dłonie z regimentu Korsarzy albo DE Warriors kupione na Bitspudle albo Mrocznym Raju i mamy instant kuszników DE z tarczami.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Przy odrobinie pracy można z tych berków zrobić fajnych chadeckich załogantów:)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Grunaldi pisze:Nieprawda Slayerzy GW posiadają nogi , ba nawet kolana można zobaczyć ^^.
To jest wyjątek od reguły :wink:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

hehe jeden miał nawet klejnoty koronne ;P

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Tiger Brown pisze:
Wiesz, zauważyłem, że to nie GW. Akurat dla mnie fluffowym punktem wyjścia dla wizerunku rasy krasnoludzkiej jest Tolkien.
Konopnicka była wcześniej 8)
Ciekawe, czy pojawią się jacyś prości chłopi ewentualnie pospolite ruszenie ... nie mówiąc o orkach , rzecz jasna - tych nigdy nie jest za dużo :wink:
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

[-X U Maryski to były KRASNOLUDKI wielkości skrzata, a nie krasnoluda fantasy....

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Widzę, Nijlorze, że znasz tylko wersję oficjalną, ocenzurowaną przez nienawidzącego polskości zaborcę :D W oryginale ta piękna opowieść nawet tytuł miała inny- "Sierototwórca Marian i krasnoludy" :)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Mega
Obrazek

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

:shock: chyba zaopatrzę się w kilka wiaderek tych zombiaków...ten tu pokazany jest świetny! Jego genialność tkwi w prostocie:)

ODPOWIEDZ