Mass Effect

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Re: Mass Effect

Post autor: Górken »

dla mnie seria Mass Effect jest najbardziej udaną serią gier na PC (bo na ps3 to valkyria's chronicles deklasuje całkowicie:P) i nie mogę się doczekać kontynuacji. Polecam sięgnąć wam po książkę o tej samej nazwie;)
Na początku dość sceptycznie podchodziłem do tej gry i o ile pierwsza część była taka sobie to druga po prostu cud, miód! Wszystko tak skonstruowali, że z chęcią po pierwszym przejściu wróciłem jeszcze raz do jedynki dla odświeżenia "faktów" i zagrałem jeszcze raz:D
Podpis usunięty - nieregulaminowy. Administracja

Awatar użytkownika
Kondi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Kondi »

ME i ME2 to jedne z najlepszych gier w jakie grałem a grałem w tyle tytułów że nie zliczę :D
Fabuła to najważniejsza cześć całej gry a w tej grze jest boska "epicka" że tak to ujmę :D
Obrazek
Dark Elf Army of Druchii:
Win/Draw/Lose (04.01.2010-xxx)
18/1/4

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Największa wada dla mnie ME 2 to niestety lokalizacja. O ile w 1 była znacznie lepsza od oryginału to w 2 już trochę mnie irytowała. No i brak najlepszego NPC z 1 ;( Ale Legion tez daje rade ;D. Fajna sprawa co do 2 jest to ze już tak bardzo nie jest istotne kogo masz w ekipie bo hakować można zawsze.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Właśnie zaczałem 3 raz ME2 przechodzić :D No gierka wypas. Fabuła moze nie gniecie jakoś bardzo ale jest przyjemna, taka amerykańska dość :wink:
Generalnie bardzo mi podrasował taki erpeg ze strzelaniem samemu. Fajna zabawa :)

Warto zagrać w 1? Bo widzę tu rózne opinie. Choć pewnie i tak kiedyś dorwę bo za dużo wątków jest z poprzedneij częsci

Generalnie to teraz tylko na ME3 czekać :twisted:

pzd

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

1 jest troszeczkę gorsza, może dlatego uważasz fabułę 2 za średnią ;). Mi właśnie 1 wydawała się lekko ponad średnia, za to dwójka mnie wgniotła w fotel i pozostawiła w takiej pozycji na długo :D.
Warto przejść ME1 choćby dla tych wątków fabularnych, jednak tak jak mówię, fabuła 2 była o niebo lepsza.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »


Awatar użytkownika
Pokutnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pokutnik »

Sovereing ma świetny głos.W ME 1 fabuła wydaję się bardziej epicka...jest słabszy z kilku powodów:Nie śmigamy już mako,cholerne DLC i według mnie minusem jest że nie ma już tego skupienia na getach mordujemy korsarzy którzy z podbojem galaktyki i żniwiarzami mają mało wspólnego(zabijamy też zbieraczcy ale mało).
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2010, o 18:21 przez Pokutnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Ku*** trudno znaleźć oryginalny podpis...

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Pokutnik pisze:.2 jest słabszy z kilku powodów:Nie śmigamy już mako
WAIT WAT? #-o

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

hammerhead jest lepszy od mako, a dlc sa świetne, warto dać to euro na np stolen memory czy shadow broker. a i jakich korsarzy i żniwiarzy? wszyscy wiedzą że angielska wersja ME2 jest dużo lepsza :D (i w polskiej wersji wystarczy jeden pliczek podmienić by ją odblokować)

a co do fabuły, ostatnio oglądam sobie babylon 5 i stwierdzam że muszę skończyć na drugim sezonie bo inaczej będę wiedział jak się ME 3 skończy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Pokutnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pokutnik »

Chodziło mi o te gangi:Blue Suns itd.
A żniwiarze:sovereign i Harbinger
Ja ME2 mam angielską(miałem Polską ale zmieniłem pliczek :wink: ) i ME mam Polską.
Ku*** trudno znaleźć oryginalny podpis...

dz0dz0
Warzywo
Posty: 12

Post autor: dz0dz0 »

Pokutnik pisze: A żniwiarze:sovereign i Harbinger
Harbinger to collector nie żniwiarz...

jak ktoś grał najpierw w me2, traci parę niezłych niespodzianek fabularnych :/

cała seria jak dla mnie jest niezła, choć dwójka to już bardziej taktyczny shooter niż rpg, co nie zmienia faktu, że bawiłem się przy nim przednio, zwłaszcza grając vanguardem :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

W ME2 vanguard gniecie czachy, w 1 bezapelacyjnie najlepszy byl soldier, w 2 da sie pograc prawie kazdym.

"I am beyond your comprehension, I am Sovereign."

dz0dz0
Warzywo
Posty: 12

Post autor: dz0dz0 »

swieta_barbara pisze:w 1 bezapelacyjnie najlepszy byl soldier"

a jak dla mnie właśnie w 1 najmocniejszy był vanguard - taki "one man fucking army" - głównie ze wzgl na zdolność tankowania i biotyke, ktore dzięki adrenaline rush można odpalać naprawde co chwilę:) a jeśli tak jak w moim przypadku grało się wcześniej infiltratorem i w ramach szkolenia dodało się snajperki, postać staje się przygotowana na każdą okoliczność :twisted:

ODPOWIEDZ