Nagonka na karpia.

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nagonka na karpia.

Post autor: Klafuti »

Gnatozuj pisze:
Dlatego zakazano domowego uboju świniaków. To dopiero jest ostre. W przemyśle dzieje się to raczej tak, że wprowadza się świnie na mokrą powierzchnię i traktuje prądem.
A karpia patroszy się na żywca i wywala na ladę z lodem gdzie dogorywa w męczarniach. I po co? Wiem że ryba jest głupsza od człowieka, od psa i od świni. Czy to usprawiedliwia fakt zabijania ich w okrutniejszy sposób?
Nie, najpierw urzyna mu się łeb. Przynajmniej tak jest u mnie. Jakby go patroszyć na żywca, to by się rzucał. A z resztą jak cię coś razi, zawsze możesz spojrzeć na tego gościa z Indiany. :wink:
nindza77 pisze:
Klafuti pisze:Poliestry są szkodliwe dla środowiska, bo są z ropy. Doświadczeń na żywych tkankach nie da się niestety zastąpić niczym, jeśli chodzi o jakość.
Fakt, poliestry to kijowy przykład, ale ubrania da się zrobić obecnie z wielu różnych materiałów.
A żywe tkanki można pobrać od człowieka, nawet za jego zgodą. Nie pierdol, ze się nie da.
To rozwiązanie ma tę wadę, że po pobraniu tkanki szybko tracą swoją wartość naukową jeśli chce się obserwować zachodzące reakcje w dłuższym okresie czasu.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

nindza77 pisze:
Klafuti pisze:Poliestry są szkodliwe dla środowiska, bo są z ropy. Doświadczeń na żywych tkankach nie da się niestety zastąpić niczym, jeśli chodzi o jakość.
Fakt, poliestry to kijowy przykład, ale ubrania da się zrobić obecnie z wielu różnych materiałów.
A żywe tkanki można pobrać od człowieka, nawet za jego zgodą. Nie pierdol, ze się nie da.
mozna pobrac od czlowieka i co z tego? pobierzesz i w pare godzin masz martwa gnijaca tkanke.
badania na ludziach to masakrycznie duze koszta + spoda dawka duzych emocji przed komisja etyki. z badaniami na zwierzetach jest ciut latwiej.
natomiast jezeli x firm farmaceutyczno-kosmetycznych bada ten sam krem to juz jest pewnego rodzaju zgiecie- bezsensowne znecanie sie.

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

To niech gnije, pobiorą drugą. Jak potrzebują inaczej, to niech żywego człowieka zamkną, najlepiej jednego z tych chorych pseudonaukowców którzy się nad zwierzętami w laboratoriach znęcają, dla zysku firm farmaceutycznych.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Nie, najpierw urzyna mu się łeb. Przynajmniej tak jest u mnie. Jakby go patroszyć na żywca, to by się rzucał. A z resztą jak cię coś razi, zawsze możesz spojrzeć na tego gościa z Indiany. :wink:

To u Ciebie są humanitarni. Pokazałbym Ci jak to zwykle wygląda ale wtedy dostanę bana na forum i nie będę mógł dyskutować o ludzikach :D
Zwykle to wyciąga się tego karpia ze zbiornika z setką innych karpi i wypruwa mu się na żywca flaki. A potem on ładnie wygląda w lodzie na ladzie. I Pirogi i inne ewenementy owijają się w folię właśnie po to żeby zwrócić uwagę na kolejność w tej kwestii. Najpierw głowa, potem flaki.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Bear Grylls zjada zwierzątka na żywca. A w Chinach to mają takie małe węgorze, które na żywca wsadzają do wrzątku trzymając je pałeczkami. Homary też się wrzuca do wrzątku i nikt z tego afery nie robi. Najpierw flaki potem głowa to jakieś głupie utrudnianie sobie życia. Z resztą kto by kupował takiego już wypatroszonego karpia? Przecież wszyscy wiedzą, że najsmaczniejszy jest ten zarżnięty przed usmażeniem.
nindza77 pisze:To niech gnije, pobiorą drugą. Jak potrzebują inaczej, to niech żywego człowieka zamkną, najlepiej jednego z tych chorych pseudonaukowców którzy się nad zwierzętami w laboratoriach znęcają, dla zysku firm farmaceutycznych.
Teraz to żeś pojechał.
Podobne rzeczy odchodziły w obozach koncentracyjnych, ale dzięki temu dokonał się znaczny postęp w dziedzinie medycyny, mimo to koszt był jednak za duży. Teraz nikt by na to nie zezwolił, chyba że w Chinach.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Różnica jest taka, że jakby użyto kilka takich profesorków z uniwersytetów medycznych, to zaraz by stwierdzono, że doświadczenia wcale potrzebne nie są (bo w zdecydowanej większości nie są tak czy siak) i możnaby było dać spokój ;)
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

a tak mi się przypomniała znaleziona w sieci scenka z czyjejś sesji planescapa

poszukiwacz przygód do Slaada
- i am vegetarian that means i only eat vegetables
po chwili slaad:
-Buuurp. Well i am humanitarian.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

@Nindza77 - Co z tym coś zedytował? Małe dzieci nie powinny żywić się wegańsko... Dlaczego? Skoro uważasz to za takie dobre i zdrowe? :roll:

I taki fajny zwrot do vege :D - Nie jedzcie jedzenia mojemu jedzeniu :twisted:

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Obrazek
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

A w Chinach to mają takie małe węgorze, które na żywca wsadzają do wrzątku trzymając je pałeczkami.
Co to za argument? W Chinach nie mają też socjala, ochrony pracownika i praw człowieka? Mam brać z nich przykład?
Homary też się wrzuca do wrzątku i nikt z tego afery nie robi.
Zdziwiłbyś się. Zresztą można go rypnąć prądem albo wsadzić do zamrażalki. Wychodzi taki sam a nie trzeba gotować go żywcem.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Z tym prądem czy zamrażarką to za dużo zachodu. Nadal szybciej jest wrzucić go do wrzątku i wciąż nikt się tym nie frustruje. Tzn. nie słyszałem, by jakiś pieróg rozdzierał szaty przy wejściu do kuchni i myślał, że jest Rejtanem.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Piróg to oszołom i akurat fakt że owinął się w folię bardziej zaszkodził biednym zwierzakom niż pomógł. Zabijanie zwierząt, dowolnych, w sposób okrutny frustruje wielu ludzi, o wiele bardziej szanowanych niż dowolny pieróg udający Rejtana od święta.

Nie namawiam nikogo do zjadania wyłącznie owoców które same spadły z drzewa. Zwracam wyłącznie uwagę na fakt że każde zwierzę da się zabić szybko i bezboleśnie, a ludzie biorący udział w akcjach propagujących taki sposób zabijania tych zwierząt niekoniecznie są nawiedzonymi oszołomami tudzież szukającymi taniego poklasku celebrytami.

Może ja przestanę rzucać argumentami o biednych cierpiących zwierzakach a Ty przestaniesz udawać macho-mięsożercę którego brutalne zabijanie nie wzrusza i obaj pójdziemy zeżreć schaboszczaka z miejmy nadzieję humanitarnie zarżniętego zwierzaka. Pasuje?
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Wy Karpie zostawcie w spokoju :)
Dajcie Zyc :)

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Z Gnatozujem się zgadzam, sam mam podobne myślenie, myślę, że wielu innych ludzi również. Może akurat ryba mnie nie przeraża (jakoś nie potrafię współczuć rybie), ale paskudne rzeczy robi się niemal ze wszystkimi zwierzętami hodowlanymi. Za to chyba po raz pierwszy zobaczyłem wypowiedzi ludzi przekonanych, że są równie wartościowi co zwierzęta, co jest w sumie dosyć intrygujące. Mnie bardziej boli fakt, że więcej ludzi zwraca uwagę na złe traktowanie zwierząt niż na sprawę aborcji, ale nie chcę zaczynać kolejnej dysputy ;)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Coś mi się wydaje, że właśnie zacząłeś. :wink: Z aborcją to bym się nie zgodził, mówią o tym częściej niż o zwierzakach.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Zostawmy aborcje w spokoju
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Jasiuuu pisze:Zostawmy aborcje w spokoju
+1, byl / jest na to oddzielny temat...

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Brawo Gnatożuj :) Swój człowiek =D>

Skiper
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Skiper »

Jacyś słabeusze rozpaczają, że jest rzeź biednych karpi, że się zagniatają, że to nie humanitarne i barbarzyńskie #-o
buahahahah
udowadnianie męskości po przez zabijanie karpia :mrgreen:

jestem wędkarz, zwykle praktykuje idee 'złap i wypuść' ponieważ jak chcę rybkę to sobie kupię morską
chociaż jak jakiś czas temu się nawinął szczupak to wylądował na patelni :oops:
ale był bardzo smaczny :wink:

do wszystkiego trzeba podchodzić z dozą zdrowego rozsądku
karp też istota, zabić tak - męczyć nie



najbardziej bawią mnie myśliwi itp, którzy to swoje hobby uważają za takie dla twardzieli
zabić przestraszone zwierze to takie męskie i zajebiste
=D>

tylko działać pożytecznie nie ma komu #-o
mam w rodzince trochę myśliwych (co więcej kiedyś bywałem na polowaniach), więc proszę mi tu nie siać propagandy o ochronie zwierzaków i utrzymywaniu równowagi w ekosystemie

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Skiper napisał to co ja chciałem ale mi się nie chciało

medal ze szczupaka się należy ! i +1
Obrazek
T

Zablokowany